Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsősorban kisgyerekes anyukák...

Elsősorban kisgyerekes anyukák véleményére lennék kíváncsi! Ti is így tettetek volna?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam vérvételen. A várakozók között volt két kisgyerekes anyuka. Az egyikük egyedül érkezett, a másikuk egy fiatal nővel együtt, aki talán a testvére, barátnője lehetett az anyukának. Mindét kisgyerek teljesen nyugodt, békés volt, ahol a hölgy kísérő volt, ott látszott, hogy jól bánik a kisfiúval a kísérő is, a fiúcska is szépen elvolt a pótmamával, képeskönyvet nézegettek, ettek, ittak, mondőkáztak stb. Mindenútt az ANYUKÁTÓL vettek vért, a gyerek csak kísérő volt. Annak ellenére, hogy a gyerekek békések voltak, az anyukák pedig szemmel láthatóan egészségesek, a kisgyerek ottlétét felhasználva, mindketten jelezték, hogy gyerekkel vannak és vegyék őket előre, ami meg is történt, miközben ugye a többi beteg ennyivel többet vár.

Magam négygyerekes édesanya vagyok, bár már kinőttek a kisgyerek korból. Nem írtam volna ki a kérdést, ha nem egy kemoterápiás kezelés után 4 nappal lettem volna, én is arra vágytam, hogy minél hamarabb hazaérjek.



#vérvétel #soron kívül
2019. júl. 10. 08:47
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Nem vitaindítót akartam, mindenkit kérek, ne essünk egymásnak. A véleményetekre vagyok kíváncsi.
2019. júl. 10. 08:48
 2/35 anonim ***** válasza:
82%

Utálok várni ezért mindig morgok magamban ha várnom kell, de tény hogy engedtem már előre kisgyerekest, mert lehet hogy 30 percig elvan, egy órát azonban már nem.

Jobbulást!

2019. júl. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%
Igazat adok neked. Nem volt jogos.
2019. júl. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is van gyerekem, volt már, hogy 2 órát vártunk orvosnál miattam (még pici volt). Tudtam, hogy hosszú lesz, készültem mindennel, hogy lefoglaljam.


A legaljasabb legundorítóbb dolognak tartom, ha valaki a gyerekre hivatkozva kér elsőbbséget...

2019. júl. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
78%
Sosem kér(t)em sem várandósan, sem ha a gyerekekkel megyek valahova, hogy engedjenek előre. Viszont ha látok kismamát vagy gyerekest, alap, hogy előreengedem, akárhogyan érzem magam.
2019. júl. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
58%
Még csak hat hetes a lányom és nem voltam vele semmi ilyen helyen még, de én mindig előreengedem a gyerekeseket. A kisgyerek van, hogy kibír 10-20-30-40 percet is korától és türelmétől függően, de másfél-két óra egyértelműen sok lenne akármelyik gyereknek. Nálunk általában ennyi a vervételre való várakozás. Én inkább várakozok 2-3 perccel tovább, kb ennyi egy vérvétel tényleges ideje, mint hallgassak egy unalomtól síró/kiabáló/romboló gyereket és egy idegileg kész anyukát.
2019. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
81%
A kísérőst nem értem, ő meg tudta oldani. Lehet a másik anyukának semmi segítsége, neki muszáj volt vinnie. Én is voltam már gyerekkel, de sehol nem kéredzkedtem előre. Ha valaki magától beengedett, azt néha elfogadtam (gyerekem viselkedése döntött, ha láttam, hogy lassan szakad a cérna, elfogadtam, de ha jól bírta, akkor nem). Ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni, előre vették őket. Jobbulást.
2019. júl. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez személyiségfüggő. Vannak ilyen én-központú emberek, akik bele sem akarnak/tudnak gondolni mások helyzetébe. Ő neki kényelmetlen gyerekkel várni, akkor ő előre megy. Az nem érdekli, hogy más mióta ül ott, vagy esetleg másnak is fontos dolga van, siet, rosszul érzi magát, stb.

A múltkor én ultrahangra vártam (nem terhesvizsgálat), beesett egy férfi időpont nélkül, addig hadovált, hogy azt mondták neki, hogy maradjon, de várnia kell. Egy idő után elkezdett mindenkivel beszélni, hogy ő hadd menjen már be, mert reggel óta nem evett, stb. Na ott nekem is kezdett elegem lenni, mert én is egy órája vártam. De szerencsére nem tolták be elém.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a gyerek szerintem itt majdnem mindegy. Aki ilyen típus, az megcsinálja ezt gyerekkel vagy gyerek nélkül is. Pedig nem lenne annak a gyereknek semmi baja, ha várna egy kicsit, gondolom, egy vérvétel esetében nem órákról van szó, hiszen 2 perc egy vérvétel.

2019. júl. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%

Ahol kísérő is volt, ott nem volt jogos a kérés.

Otthon is maradhatott volna vele a kísérő, vagy sétálhatott volna egyet a környéken, ha hosszúra nyúlik anyukának a várakozás és a gyerek nehezen viseli.

A másikat inkább megértem.

2019. júl. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kb. háromnegyed órás várakozásról beszélünk, tegnap annyi volt. Ja, és itt az a szokás, hogy szerda reggel mennek a kismamák és kisgyerekesek, akkor őket előreveszik.Tehát mehettek volna egy nappal később is.


Kérek mindenkit, ne pontozzátok le egymást! Nekem mindegyik válasz hasznos volt!

2019. júl. 10. 09:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!