Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akikkel nem beszélnek...

Szülők, akikkel nem beszélnek a felnőtt gyerekeik, ti ezt hogy dolgozzátok fel?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Én személy szerint könnyen. Ettől keményebb dolgokat is elviseltem már az életben. Természetesen fáj a dolog, és biztos, hogy sok dologban hibáztam, de nem esek önostorozásba, önsajnálatba. Csendben várom, hogy változzon a helyzet, addig pedig élem a magam életét.
2021. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kicsibarany ***** válasza:
77%
Ilyen súlyos esetben kell, hogy legyen ennek egy alapos oka. Azt próbáld először rendbe tenni.
2021. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze hogy van, de azt már nem lehet rendbe tenni.
2021. jan. 11. 14:43
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Az én szülőmet roncsig tönkretette a kegyetlen megalázó, szeretetlen bánásmóddal a saját szülője, de ma napig dicsekszik mindenütt, milyen áldozatos szülő volt. Enni is alig adott neki, lelkileg meg széttiporta. Nincs olyan rohadék szülő, aki elismerné, hogy hibázott. Szerintem még a gyermekgyilkosok sem ismerik be, hogy rosszat tettek.
2021. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy barátnőm, akit 6-7 éves korában az édesapja szexuálisan zaklatott. A család azt mondogatja, bocsáss meg neki végre. Szerintem ilyet nem szabad megbocsátani. A rohadt pedofilnak az lenne a minimum, hogy felköti magát.
2021. jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy apam hogyan dolgozza fel, hogy lassan 9. eve nem beszelek vele?

Pont letolja...se egy telefon, se email, pedig egyazon bp.i keruletben is lakunk es tesommal nemileg tartja a kapcsolatot (tehat a masik gyerekevel).😏

Nos apam valszeg azt gondolja nem hibas, sot magat tekinti az "aldozatnak" hiszen en a fekete barany, a lazado gyermek vgyok, aki a csaladja ellen fordult, hàlàtlan, bolond stb.


Kozben meg a pszcihologusom is elformedve hallgatta azt a terrort amit elkellett viselnem még fiatalabb koromban tole es amihez az uj felesege es az egesz apam feloli rokonsag aszisztalt...😤

2021. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a környezet mindig a gyereket hibáztatja ilyen esetben, akar ismertek (részben) az okok, akar nem. A tágabb család és a környezet is mindig azt várja, hogy a gyerek bocsasson meg, sőt térjen vissza ugyanazokkal a szerepekkel amikből menekült.
2021. jan. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mansour ***** válasza:
41%

Nincs olyan, ami ne lehetne rendbe tenni, ha megvan rá a szándék, mindkét részről persze. Ha normális viszonyt nem is lehet már teremteni, legalább odáig el kellene jutni, hogy kicsit oldódjon a gyűlölet és a teljes elzárkózás.

És azt kell mondjam, az idős félnek érdeke inkább, hogy rendezze a dolgait, először is önmagával, majd a hozzátartozóival, mielőtt végleg elmegy...

2021. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Én még nem láttam embert megjavulni. 80-90 évesek akiket ösmertem, ugyanolyanok voltak, mint korábban. Max. meghülyültek a kortól.
2021. jan. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A bátyám már 7 éve nem beszél a szüleinkkel (és velem sem). Én is meg akarom velük szakítani a kapcsolatot, mert már nem bírom tovább elviselni őket. 40 éves vagyok, de még mindig pisisként kezelnek, szóval elég volt.
2021. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!