Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik mindennel (pl. lakással)...

Akik mindennel (pl. lakással) szeretnék ellátni a gyereküket, amint kilépnek a felnőtt életükbe, nem félnek attól, hogy a gyermekük motiválatlan, netalán életképtelen lesz?

Figyelt kérdés

Nem félnek a szülők, hogy ha jön egy nehéz helyzet a gyerekük életében, nem tudnak vele megbirkózni, mert eddigi életükben mindent készen kaptak és a jó jegyeken kívül semmiért nem kellett megdolgozniuk? Vagy hogy így nem becsülik meg semminek sem az értékét, ezáltal azt hiszik, nekik minden alanyi jogon jár?


Én is szeretnék minden gyerekemnek legalább egy önerőre elegendő összeget odaadni, hogy ne keljen nekik hosszú éveken át albérletezni, mint nekem, de felmerült bennem ez a kérdés, hogy így talán elkényeztetem őket, és jobban járnak, ha inkább egyedül próbálnak valamit felépíteni, aztán majd később segítem csak őket a szüleim örökségéből.


Tudom, van a másik véglet is, akik egész gyerekkorukban nélkülöztek, ezáltal felnőtt korukban pont ezért herdálják el a pénzt, mert soha nem volt semmijük, aztán ugyanúgy kiégettek és motiválatlanok lesznek, mert ők meg úgy érzik, sosem jutnak egyről a kettőre; de én most inkább azokra vagyok kíváncsi, akik nagy adag szülői segítséggel indulnak az életben.


2021. jan. 2. 15:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%
ennyi hülyeséget és általánosítást nem olvastam még egyszerre
2021. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
93%

Szerintem nem érdemes kiragadni ezt az egy dolgot. Mármint arra gondolok, hogy a gyerek nem csak egy lakást kap, hanem mellé a csomagban egy csomó mindent ad a szülő: mintát a pénz kezelésére, munkamorálra, anyagiakhoz való hozzáállásra. Nyilván ott van a veszélye annak, amit írsz, de közben meg ha gyerekkorában sikerült átadni a küzdés örömét és az élet szeretetét a gyereknek, akkor én nem félnék annyira ettől.

Az én szüleim közel sem voltak olyan anyagi helyzetben, hogy egyáltalán felmerüljön a lakásvásárlás gondolata, de a saját anyagi helyzetükben mindent meg akartak adni és valahogy ugyanilyennek látom a jobb anyagi körülmények között élőket: ők is lehetőségük szerint mindent meg akarnak adni. Egy alsóközéposztálybeli gyereknek az a nagy ajándék a szüleitől, ha kap mondjuk egy autót, és az a saját nagy teljesítmény, ha egyszer sikerül lakást vennie. Másnak pedig az a szülői útravaló, hogy lakást kap, és saját sikere lesz, amikor vesz egy nyaralót spanyolországban, vagy nagyobb tőkéjű vállalkozást indít. Ezek nagyon kiragadott példák és nyilván nem lehet leegyszerűsíteni ennyire és függ a foglalkozástól is, hogy kinek mennyire sikerül gyarapodnia, de szerintem ugyanazok a dolgok történnek kicsiben, mint nagyban.

2021. jan. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
88%
szerintem ez nagyban függ attól, hogyan van egy gyerek nevelve. Ha azt látja a szüleinél, hogy beosztják a pénzüket és nem vesznek meg minden hülyeséget vagy nem isszák el az összes pénzüket, nagy valószínűséggel ők is így fognak cselekedni. A nehezebb szituációkra viszont nem igazán lehet felkészülni, de ez nem a szülő vagy a nevelés hibája a legtöbb esetben, illetve ilyenkor is tudod tanácsokkal segíteni a gyereked jövőben.
2021. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem attól még, hogy kap valaki egy lakást, nem lesz életképtelen. A számlákat, autó karbantartását, lakás karbantartását, nyaralást, bevásárlást már a gyerek intézi, nem attól lesz életképtelen, hogy kapott valamit amivel elindulhat. Nem sokkal jobb, amikor a gyerek még 30-35 évesen is otthon/albérletben nyomorog, próbálva gyűjteni a pénzt saját lakásra, meg várva arra hogy a nagyszülők elmenjenek, hogy az örökségből talán jusson neki is valami.
2021. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2021. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
64%
Na megint a szokásos sárga irigység által motivált ostoba feltételezés...
2021. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Én kaptam lakást a szüleimtől, amibe egyedül költöztem vidékről Budapestre, mikor 18 évesen egyetemre mentem. Egy évvel később kaptam tőlük egy autót is. Három diplomát tettem le, ebből egyet levelezőn, és 5 évvel a felérkezés után elkezdtem dolgozni. 28 évesen most többet keresek, mint ők ketten együtt, pedig jól keresnek kifejezetten. Szerintem nem, ez csak irigység azok részéről, akik nem tehetik meg. Megint démonizálod a tehetősebbeket.
2021. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

egyébként szerintem is függ a neveléstől, meg a gyerek alap személyiségétől, amit nem nagyon lehet befolyásolni.


amúgy nincs semmiféle sárga irigység, hiába volt nehezebb nekem, mint amilyen esetlegesen lesz a gyerekemnek, vagy másoknak, akik kaptak házat/lakást, nem cserélnék senkivel, mert amúgy engem pont nem az anyagiakban mérhető dolgok éltetnek. csak nyilván azt sem szeretném, ha pont én ártanék azzal a gyerekeknek, hogy mindent alájuk teszek.

2021. jan. 2. 16:21
 9/35 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs mire alapozni, akkor hogy lehetne sikeres élete? Teljen el a fiatalsága a lakásra kuporgatással, csak mert a szülei "nem akarják elkényeztetni", pedig megtehetnék, hogy segítik? Ez akkora hülyeség, hogy fel se fogom.
2021. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%

Sokkal jobban félek attól, hogy depressziós és megkeseredett lesz a kilátástalanság miatt. Azt akarom, hogy a gyerekem éljen, tanuljon, olyan munkát választhasson amit szeret, ne amiatt kelljen aggódnia, hogy mikor rakják ki az albérletből, ha nem vállalja el az első szar melót ami szembe jön.

Abszolút baromság, hogy a nyomorgástól lesz valaki jó ember. A neveléstől lesz az, az pedig a szülőn múlik.

2021. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!