Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viseljek el egy ilyen...

Hogyan viseljek el egy ilyen "apát"?

Figyelt kérdés

Nem bírom tovább. Én embert nem gyűlöltem még ennyire ahogyan őt. Hatalmas az egója, a semmire. Szerinte legyek hálás, hogy ő az apám és kiemelkedő példának kéne, hogy legyen. Úgy, hogy semmit nem tesz a családért, persze dolgozik, de amink van azt mindet anyunak köszönhetünk, mert ő akarja nekünk mindig a legjobbat, meg, hogy jó legyen nekünk. Apám még ételre is sajnálja a pénzt, pedig éjjel-nappal dolgozik, nem keres rosszul, mégis sosem akarja megvenni azt sem amire szükségünk van, amikor kinőttük a ruháinkat akkor is anya vett nekünk másikat, apánknak meg nem tetszett, mert szerinte jó az is ami volt (nem számít, hogy kint a bokánk a nadrágból, olyan kicsi). Mindenben okoskodik, azt hiszi ő mindent jobban tud. Pedig nem valami okos ember, sőt, nagyon buta (nem szép dolog ilyet mondani, de az öcsém és anya is észrevette ezt, hogy nem az eszéről híres). Ezek az emberek mindig is idegesítettek, akik okoskodnak úgy, hogy nem értenek semmihez. Ha itthon van, akkor nem tud semmi házi munkát megcsinálni, a férfi munkákat is anya csinálja, míg ő ül a gépe előtt az asztalnál aztán elvárja, hogy anya tálaljon hétfogásos vacsorát, meg pontban délben legyen előtte a kaja. Az öcsémnek pedig leüvölti a fejét, ha sokat gépezik, pedig ő is ugyanezt csinálja, nem csinál rajta semmi fontosat csak videókat néz. Mindemellett rettentő igénytelen és undorító ember. Óriásikat böfög, f*ngik és egy percig sem érzi kellemetlenül magát, sőt az öcsémet is erre tanítja, mert ez a "férfias", szerencsére az öcsémnek több esze van. Fürdeni se fürdik alaposan, mert utána is büdös, meg a múltkor be is sz*rt egy kicsit, anyám meg moshatta az alsóját, és nem érti miért tartjuk undorítónak, meg megsértődik ha anya külön mossa az ő ruháit, pont ezért. Állandóan beledumál az életembe. Sose volt vele jó viszonyom, nem is ismerem, nem tudok róla semmit, mert soha nem érdekelt, ő se tud rólam semmit mert nem mondok neki el semmit, mindent anyával beszélek meg. Mégis apám azt is jobban tudja, hogy hova menjek egyetemre, mennyit keressek majd és hol és hogyan éljek. Még a születésem dátumát se tudja, mert keveri az öcsémével állandóan, és akkor ő akarja irányítani az életemet. Menjen a fenébe! Emellett olyan gyerekes, hogy ezzel is rohadtul irritál engem. Anyát is "anyának" hívja, pedig anya többször is szólt érte, hogy ne hívja így, mert náluk ez nem szokás, csak apám családjába volt ez. Hiába kérte, akkor se hagyta abba. És anyával is olyan gyerekes hangon beszél, mint egy dedós. Előbbrébb helyezi magát mint minket az öcsémmel. Anyának mi vagyunk a legfontosabbak, és ha nem lakunk jól akkor még a saját részét is nekünk adja, ellenben apám bezabál mindent, nem kérdezi, hogy kérni fogunk-e még, és szerinte anyámnak is ezt kéne csinálnia, hogy azzal foglalkoznia, hogy saját maga jóllakjon és ez fontosabbnak kéne, hogy legyen mint mi. Tehát szerinte mindenkinek saját maga legyen az első, aztán utána a gyerekei.

Nem bírom elviselni, mondtam már neki, hogy amint 18 leszek látni se akarom, de ezt se veszi komolyan, mint ahogy soha semmit. Nem lehet vele komolyan beszélni, csak nevet mindenen, hogy "jajj úgyseee" (ezt is dedós, gügyögő hangon). Még 1,5 évem van addig, hogy egyetemre, koliba menjek. Addigra anyám is meg akar szabadulni tőle, mert ő nem érzi jól magát vele, és ő is próbálta ezt elmondani, de erre apám válasza az volt, hogy mivel házasok ezért összetartoznak most már életük végéig, és ő szereti anyámat. Az nem érdekli, hogy anya nem szereti, ebben is az számít, hogy Ő szereti, csak ő, ő, ő.

Most a karantén miatt sokat vannak zárva (vendéglátás), és állandóan itthon van. Én meg lassan megbolondulok, annyira nem bírom elviselni a jelenlétét, meg, hogy egy asztalnál kell vele ülnöm étkezéseknél. Amikor dolgozott alig láttuk. Rengeteget sírok emiatt mostanában, hogy mikor szabadulok már meg tőle. Nem fog semmi visszatartani attól, hogy megszakítsam vele a kapcsolatot, mert nincs semmi hasznom belőle, soha nem tekintettem apának, szóval nem fog hiányozni. De addig úgy érzem megőrülök.



2021. jan. 15. 17:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
Na, kezdődik a hétvége, jönnek a mérgező tinik... :))))
2021. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez nem most kezdődött, már évek óta ilyen érzések kavarognak bennem, de mostanra kezdek besokallni, ezért éreztem úgy, hogy ki kell írnom,mert tanácsra van szükségem hogyan bírjam ki. Amúgy ha szerinted ez csak egy "hiszti" akkor olvasd el a kérdést, vagy csak egy részét, mert nem tudom te örülnél-e egy ilyen apának.
2021. jan. 15. 17:50
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Átérzem a helyzetet, az én apám is hasonló, mellette alkoholista és láncdohányos. Arra nem sajnálja a pénzt, de ha mi valami apróságot megvettünk már kiakadt. Mivel eléggé elnyomja anyát, így elintézte, hogy a banki infokról is kapjon sms-t, így anyám vásárlás után gyomorideggel megy haza, mert ha többet költ 5000 forintnál, már kiakad. Pedig mindketten jól keresnek, ráadásul anya jobban. Nekem megváltás volt elköltözni. Sajnos anya hiába mondta, hogy elhagyja, olyankor fenyegeti, és sose hagyja ott. Így mikor látogatóba megyek, muszáj találkozom vele, de azon kívül sose telefonálunk. Sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni, de ha elmész kollégiumba, sokkal jobb lesz, hidd el.
2021. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
És az ilyennek van felesége és gyerekei.. istenem! Nőként ezt sosem fogom megérteni, hogy tud valaki egy ilyen igénytelen gyökérrel együttélni! No de ez most mindegy is! Sajnos változni nem fog, ha nincs rászólva soha, nincs beégetve. Ezt anyud cseszte el, hogy nem "nevelte" ki belőle, amit otthon tanult.. Eltelik most már hamar az a kis idő aztán élhetsz nyugiban!
2021. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Anyádnak köszönheted egy részét. Ő választotta. Gratulálunk hozzá.
2021. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ő is "fenyegeti" anyát, bár ő nem ismerné be, hogy fenyegeti, mert azt se tudja mi az. De ő is mondta már anyának, hogy ha itthagyjuk akkor nem fizet anyámnak semmit, tehát érzelmileg zsarolja. De anyának már annyira elege van, hogy nem érdekli, úgy van vele, hogy akkor elmegy bármilyen kis pénzért dolgozni (most se keres sokat), és ahogy tudja egyedül eltartja az öcsémet, én addigra már elmúlok 18, és egyetem mellett szeretnék dolgozni, hogy anya válláról minél több terhet levegyek, és magamat tartsam el, ahogy tudom, mert neki egyedüli keresetéből az öcsémet sem lesz könnyű ellátni. Bár mondjuk apám annyira papucs, hogy bármit megtenne, hogy anya ne válljon el, így szerintem csak mondja, hogy nem ad majd pénzt, mert nem hiszi el, nem akarja belátni, hogy anya komolyan gondolja. Ő DVD lemezeket gyűjt, ezeréves filmekből. Arra ő sem sajnálja a pénzt, a nappali már lassan egy DVD-s bolt lesz, mert minden tele van a DVD-kel, úgy, hogy olyanokat is rendel amiket még nem látott, aztán ha nem tetszik neki akkor ott fog porosodni, és kár volt megrendelni, úgy, hogy ma már minden film fent van a neten, de ő ezt se tudja, mert a múltkor tőlem kérdezgette, hogy hát hol nézek én filmeket, azt hiszi, hogy csak az előfizető oldalakon lehet (Netflix) ami nekünk nics, és csak nézett nagyokat amikor mondtam neki, hogy ingyenes oldalakon is fent van a legtöbb film. Minden héten jön neki újabb 5-10 filmje. Legalább olyanokat rendelne amiket szeret, és többször megnéz, de a legtöbbet első nézés után félre dobja. Ezekre nem sajnál egy fillért sem, de ami nekünk kéne, vagy szükségünk lenne rá az nem tetszik neki.

És csak a filmjeiről vagy a munkájáról tud beszélni. Ennyiben ki is merül az érdeklődési köre, ezért ha jóba lennék vele se akarnék beszélhetni, mert nem tud miről.

2021. jan. 15. 18:13
 7/21 A kérdező kommentje:
5-ös, hidd el ő már 1000szer megbánta. Annyira szenved szegény, hogy minden nap elmondja, hogy ha visszamehetne az időben akkor elkerülné messziről.
2021. jan. 15. 18:14
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nos, anyád bármikor elválhat. Te, ha kiskorú vagy, mehetsz vele, ha nagykorú vagy, elkoltozhetsz.
2021. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
8%
Nem szereted Édesapád.
2021. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
15%
Költözzetek el. Kezdjetek új életet. Ha tudtok. Ha nem tudtok, akkor mire a nagy mellény?
2021. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!