Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi számít durva gyerekbántalma...

Mi számít durva gyerekbántalmazásnak?

Figyelt kérdés

Mondjuk, ha Valakit gyerekként ostorral vertek az mennyire számít kirívó esetnek?

Gondolom mindenki a saját átélt traumáját gondolja a legdurvábbnak, nem?



2021. jan. 16. 14:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%
a lelki sztem durvább tud lenni
2021. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem durva bántalmazás még az elhanyagolás (pl. koszosan, büdösen, füzet nélkül megy a gyerek közösségbe), vagy ha egész életében azt hallgatja, hogy minek született meg, mihaszna, idióta stb. Ide sorolható még a szexuális abúzus, vagy olyan terhek rárakása, amihez még kicsi. Pl. valas esetén az éppen nem jelen lévő szülő durva szidalmazása a gyereknek.

Ezen a teruleten dolgozom, most csak a múlt heti történésekből idéztem, de elég széles a skála a bántalmazást illetően.

2021. jan. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
98%
Volt, hogy 19 évesen anya nekem támadt, teljesen elvesztette a fejét, elkezdett ütni, folytogatni és tépni a hajam, bár ő is mentálisan beteg, egy apróság miatt történt az egész. Persze ez nem normális dolog volt és őt se menti fel a betegsége az alól, hogy akár meg is ölhetett volna. Szerintem egy szülőnek nincs joga megütnie a gyerekét, attól, hogy ő a szülő még nem azt jelenti, hogy úgy bánhat a gyerekkel mint egy kutyával (bár egy kutyával se bánunk így, de értitek)
2021. jan. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős nőt örökbe fogadtak mikor kicsi volt, és az örökbefogadó apja fajtalankodott vele, és meg is erőszakolta, de mivel belügyesek voltak, nem lett felelősségre vonás, pedig kórházba is került a széttépett kislány.
2021. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
100%

Nekem ilyen gyermekkorom volt szüleim elváltak és anyukám aki skizofrén nevelt engem és autista húgom. Nagyon jó volt halgatni:dögölj meg,akaszd föl magad,nem ér semmit az életed, hülye vagy bezzeg a... és fojton szidta aput.

Ahugom akire vigyáztam fojtogatott meg összekarmolt. Anyám meg pofozni és megtépni szeretett.Mindkettő rossz!Most 20 vagyok és lett belőlem egy nyomi aki alig tud megszólani, elbőgi magát ha kritizálják,undorodik magától,bizalmatlan,és akár mennyit dolgozik nincs értelme az életének.Ha a kedves szülő ilyen gyereket akar akkor hajrá. Én nagyon elítélem!!

2021. jan. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
100%
Kívánom, hogy rendbe jöjjön a bajod!
2021. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
14%
Én kapok a szíjjal ha rossz vagyok, de nem érzem bántalmazásnak.
2021. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Mit értenek a szüleid azon, hogy "rossz vagy"? A családban láttam 6 éves gyereket belebeszélni a rokonai beszélgetésbe, első szóra akkorát vágtak a fejére, hogy majd'leesett a nyakáról. És látszott rajta, hogy szokva van a fejbeveréshez...
2021. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
18:17: elég szomorú.
2021. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
13%
17 vok: a szemtelenkedés is rosszalkodás. De egy gyerek fejét ütni na az bántalmazás, olyat a szüleim sose csinálnak.
2021. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!