Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt apám?

Miért csinálja ezt apám?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok. Van pár mentális problémám (szociális fóbia, depresszió, 0 az önbecsülésem, meg ilyenek), ennek nagyrészt az oka, hogy az iskolában bántanak mindig. Apámmal lakok, általában 1 héten 6 napot dolgozik, estig. Tehát alig látom, alig beszélek vele. De már több éve valamiért egyszerűen nem bírok vele úgy beszélni, mint mással. Ha vele beszélek például, akkor bármennyire is megerőltetem magam, valamiért csak ilyen elvékonyodott hanggal tudok hozzászólni, meg valamiért nem visz rá semmi, hogy beszélgessek vele, csak ilyen egy szavas válaszokat adok mindig. És nem tudom ez miért van. Na de a lényeg, a mentális dolgaim miatt általában itthon ülök egész nap, a barátaim sem hívnak sehova, pedig én sem ilyen életre vágyok. De ő mindig ha hazajön, abban a pár percben is ameddig találkozunk, folyamatosan olyan, mintha burkoltan bunkózna velem vagy nem tudom. Olyanokat kérdez például, hogy "mivan, esz itthon az unalom? haha". Meg hogy "miért nem mész el a barátaiddal valamit csinálni?". És lehet, hogy semmi negatív szándéka nincs, de engem ez nagyon negatívan érint. És mivel még átlag dolgokról sem tudok vele beszélgetni, a mentális betegségeimről meg főleg nem, de ő meg valahogy nem veszi észre, pedig rohadtul feltűnő például, hogy a gyerek nem akar kimenni otthonról soha, meg nem akar beszélni.. Helyette inkább bunkózik meg szid, hogy miért vagyok ilyen.
2021. jan. 17. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Nehéz lehet elhiszem szerintem beszélj vele ezekről vagy csak egyszerűen küld el smsben , hogy mivel kell együt élned. Menjél el szihcologúshoz (ebben semi gáz nincs... külföldön ez teljesen normális.) ezzek igazi szakemberek és majd segítenek neked(de elöbb minden képpen apádal beszélj (vagy írj) vagy ha nem vele valamilyen családtaggal .

2021. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Mivel nincsen közöttetek bizalmas párbeszéd, ha lát is valamit ebből az egészből, ő így fejezi ki magát. Férfiak között nehéz ilyenekről, vagy bármiféle érzelmekről beszélni, így a legtöbb amit tesznek, hogy vicc mögé bújtatott célozgatásokat tesznek. Tudom milyen helyzetben vagy, én ugyanígy voltam fiatalon. A végén nem mertem buszra szállni, nem mertem iskolába menni, na akkor nyíltam meg otthon, előtte nem mertem, csak szenvedtem. Akkor is csak anyámnak mertem megnyílni, a végén pedig Apám orra alá toltam a pszichiátertől kapott papírt a diagnózisomról. Csak nézett nagyokat, hümmögött, aztán sohasem említette meg, a mai napig.
2021. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, abban nincs semmi bunkó vagy negatív. Valszeg aggódik érted és így fejezi ki. Ha tényleg csak ennyit találkoztok, mint írod, sajnos alig ismeritek egymást.

Tudom fura ötlet, de miért nem mozdulsz ki ővele? Kis barátkozás, dumcsi. Valami. És akkor lehet, hogy nem is lennétek ilyen semmilyen viszonyban. A hasznodra válna és ő is megismerhetne.

2021. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Úgy gondolom, hogy a szülők nagy részének elég nehéz ezekről a problémákról beszélgetni a saját gyerekeikkel. Nem tudnak igazán hozzákezdeni a témához, ezért célozgatnak vagy viccelődnek vele ami a legtöbb esetben inkább árt vagy használ. Én elég introvertált vagyok, de ezt a szüleim néha képesek úgy beállítani mintha nem lennék életképes (pedig ha kell tudok ügyeket intézni). Szerintem is az lenne a legjobb megoldás, ha leülnél vele megbeszélni pár dolgot. Nem kell az egész életedet és minden problémádat feltárni előtte, de ha elkezdetek apróbb dolgokról beszélgetni, akkor biztos ő is nyitottabb lesz a témára. Sok sikert! (Szerintem jobb olyan barátok között lenni akik inkább felemelnek és elhívnak, minthogy éreztessék veled, hogy esetleg más vagy ezért inkább kihagynak a dolgokból. Az én ismerőseim többsége is ilyen, de elég csak egy olyat találni akik kirángat a házból - ez inkább rám vonatkozik, mivel engem szó szerint ki kell rángatni otthonról)
2021. jan. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!