Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt az apám?

Miért csinálja ezt az apám?

Figyelt kérdés

Miért csinálja azt az apám, hogy akárhányszor veszekednek anyukámmal, folyton bele akar vonni a veszekedésbe?

Én soha nem akarok bele folyni a vitáikba, és ezért apám haragszik is rám. Régen mikor beleszóltam, sose értettem vele egyet, emiatt később haragudott rám. Azóta nem szólok bele ha veszekednek, mert akinek a pártjára állok, mindig megharagszik rám.

De most meg az a baja, hogy nem állok ki mellette. Merthogy “anyukám ott üvöltözik vele én meg egy szót se szólok”

Mostanában minden nap veszekednek már hetek óta és már lassan nem bírom. Véget nem tudok vetni a vitának de már elbújni se tudok előle mert akkor meg az a baj.

Most mit kéne tennem?



2020. dec. 12. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Neked nem kell részt venned a szüleid vitájában, főleg úgy, hogy rajtad csattan az egész. Szerintem amikor lehetőség van rá, akkor mondd ezt el nekik, hogy te eleve utálod ha bármin vitatkoznak és ne várják hogy te is beszállsz, főleg hogy a végén te húzod mindig a rövidebbet.

Amúgy nem is értem, apád felnőtt ember, és arra szorul hogy te megvédd? Ha ennyire utálják már egymást, inkább váljanak el mielőtt valami nagyobb baj lesz (verekedés).

2020. dec. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
El kell viselned azt hogy független vagy és ezért neheztelnek rád. Mivel ha beszállsz a veszekedésbe, ahogy te is írtad az egyikük meg fog haragudni rád. Így ha nem szállsz be lehet hogy neheztelni fognak rád, de mégsem annyira mintha valamelyikük oldalára állnál és a másik egyenesen és nagyon haragudni fog rád. Szóval ez egy rossz helyzet, de a legjobb az ha továbbra is független maradsz. Az sem jó ha úgy próbálsz meg beszállni hogy érvelsz mindkettejük oldalán, mivel akkor úgy érezhetik hogy már bele is szólsz a dolgaikba. És mivel nem választottál oldalt, ezért mindketten nagyon zabosak lesznek rád, szóval megint vesztettél. Jobb ha nem szállsz be továbbra sem és hagyod hogy megoldják a problémáikat, te pedig reméled hogy végül megoldódik a helyzet.
2020. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha beszállsz a vitába, akkor te viszed el az összes feszültségüket, pedig csak nekik kellene megoldani.
2020. dec. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a villámhárítójuk. Egy gyereknek nincs helye a szülei vitáiban, beszéljék meg maguk között szépen.
2020. dec. 13. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyámék ezt a mai napig megpróbálják eljátszani, pedig 30 múltam.

Amikor elkezdik ezt, akkor én annyit mondok, hogy "oldjátok meg, ez nem az én konfliktusom" és otthagyom őket.

Nekem nyilván könnyű helyzetem van úgy, hogy nem ott lakom, de működhet úgy is, ha ott laksz.

Ne engedd, hogy bevonjanak!

2020. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 1Léna ***** válasza:

A vitájukba jobb nem beleszólni, mert ez az Ő problémájuk.

Amig a vita hevében vannak addig az indulataik vezérlik Őket.

Viszont megfigyelheted, mint a problémájukon kívül álló személy, hogy melyiküknek mi az igazi problémája. És egyeztetheted egyenként velük, higgadt állapotukban, hogy jól gondolod? ... ez a probléma?

Sok ember nem is tudja megfogalmazni azt, hogy mi bántja, mi zavarja? Egyszerűen csak elkezdenek itélkezni a másik felett, pedig csak szeretetre, törődésre, figyelemre van szükségük. Segíts nekik jól megfogalmazni az érzéseiket. De intézzék a problémájukat egyedül egymással. Jó lenne ha megértenék, hogy a másik személy csak akkor fog megváltozni irányunkban, ha ök magunk is készek a változtatásra.

Te is elmondhatod a saját érzéseid nekik külön külön. Pl.: Rossz érzés látni, hogy veszekedtek. Szeretlek benneteket, fáj nekem ezt látni, hallani, de nem tudom helyettetek megoldani a problémátokat.

Nem tudunk szeretet nélkül élni. Elszáradunk szeretett nélkül mint a növények, víz nélkül.

2020. dec. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!