Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális az,hogy...

Szerintetek normális az,hogy az apám eldugja sokszor a telefonomat úgy,hogy ne találjam meg?

Figyelt kérdés

Azzal,az indokkal rakja el,hogy sokat telózok,és nem érti meg,hogy nem játszok...rajta vagy ilyenek,meg az is ha Facebookozok pl,1 órát akkor már mondja,már megint a kezedbe van!Rakd már le azt a szart! Követ az apám mindenhova majdnem a lakásba,de érdekes csak akkor ha telefon van nálam,ha nincs nálam,mondjuk akkor is megemlegeti,hogy most nincs az a szar a kezedben,NAGY CSODA!!! Eskü ilyenekkel idegesít! Úgy érzem beleőrülök teljesen!!! Régebben amikor fiatalabb voltam tőle este 10-ig is nálam lehetett a telóm(13 évesen!!!) Most így 16 éves koromra ment el az esze egy kicsit,mert azt megértem jobban ha a 13 éves énemtől vette volna el a telefont,de hogy most kezdi így 16 éves koromra a hülyeséget azt nem értem!!!

11 éves koromban ő vitte még be a szobámba a laptopot hogy játszak,hallgassak zenét,chateljek meg ilyenek....


És anyum is benne van a vegyük el a gyerektől a telóját dologban néha,de ő ha úgy elrakja apám,hogy fél napig nem lehet belőle kiszedni,akkor vele eggyütt addig keressük a lakásban a telót míg meg nem lesz!!!


Szerintetek mit csináljak,mert ezt már nem bírom!!!



2021. febr. 10. 07:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
talán ne legyêl függő és akkor nem lesz gond
2021. febr. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%
Igen normális. Olvass, fejts rejtvényt, tanulj stb...
2021. febr. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%
Szélsőséges álláspontot nem foglalnék, mert ebben a helyzetben nincs helyes válasz. Csak annyit tudok mondani neked, hogy az elkövetkezendő időszak nagyon nehéz lesz számodra. Sajnos ennyi idős korában az embernek kussba kell ülnie a szülő idiótaságai előtt, tök mindegy, hogy neki van igaza, avagy sem. Ahogy te magad is említetted, van, amikor a szülő meghülyül egyik pillantról a másikra. Ez az apákra jellemző inkább. Agresszívak, akaratosak, erőszakosak, akár bántalmazóak lesznek. Nem tudsz velük mit csinálni, csak annyit, hogy amíg velük élsz, addig eltűröd őket, vagy amikor tudsz, eljössz otthonról. Ezen a helyzeten annyit enyhíthetsz még, hogy magadnak veszed meg a telefont, vagy nagykorúvá válsz (bár 14 év felett már elvileg békén kéne, hogy hagyjanak) idő közben. Egy dolgot viszont nem engedhetsz meg semmiképp se: hogy lerombolják az önbizalmam. Az én idióta apám megtette. Egész gyerekkoromban eltiport, és ennek ellenére a legnagyobb bizalmam adtam neki mindvégig. 3 hónappal ezelőtt lett végleg elegem belőle. Szerencsére már egyedül lakok, így képes voltam megfogadni, hogy soha, de soha nem megyek a közelébe. Máskülönben valamelyikünk börtönbe jut, mert a szomorú igazság az, hogy mindkettőnknek el tud gurulni a gyógyszere. Lényeg, hogy ne hagyd, hogy 16 évesen bármit is tegyenek veled. Ez még csak egy telefonos ügy, de bármi más kibontakozhat belőle, de ne legyen igazam. Ülj le édesapáddal (amíg még lehet értelmesen) és beszéljétek meg ezt a jelenséget. Talán ez még az a kategória, ahol lehet közösen megoldásokat kitalálni.
2021. febr. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem vagyok függő,simán kibírok egy napot telefon nélkül,ha elutazunk a nagyszülőkhöz sose viszem magammal,meg sehová se,utcán se telózok,csakis kizárólagosan otthon használom!!!

Meg az a legidegesítöbb,hogy 13 évesen sose szólt rám,ha telóztam,most 3 évvel idősebb koromban meg ez a legnagyobb baja velem!!!

2021. febr. 10. 07:29
 5/24 A kérdező kommentje:

4-es,nagyon köszönöm a válaszod!

Ment a zöld pipa(:

2021. febr. 10. 07:32
 6/24 A kérdező kommentje:

Ja.. a négyes az én kommentem,nem figyeletem a számot!XD XD


Akkor így javítom: 3-as nagyon kösziii a válaszod ment a zöld pipa!!!

2021. febr. 10. 07:36
 7/24 anonim ***** válasza:
57%
Valamit csak elkövettél, amivel kiérdemelted ezt a tettet.
2021. febr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Mindig megcsinálom amit a szüleim kérnek tőlem,de tényleg bármit megcsinálok,bevásárolok,főzök néha,önálló vagyok,de mondjuk a tanulás nem megy olyan jól apám szerint,pedig eskü 4-es voltam félévkor,szóval nem értem miért mondja azt,hogy nem tanulok jól,és még tanuljak többet,amikor így is kivagyok zsigerelve,egy kicsit élni szertnék már!!!

Nem csak az a hülye tanulás már,mert már kész vagyok attól hogy este 8 ig tanulnom kell, és még akkor is üvölt velem apám,hogy nem tanulok és nem viselkedek normálisan!

2021. febr. 10. 07:42
 9/24 A kérdező kommentje:
Tényleg,nem is csinálok semmit és csak odajön hozzám hogy viselkedjél,és ismételgeti,kb.4-5 ször hogy viselkedj viselkedj...nem normális ez az egész az biztos!!!
2021. febr. 10. 07:44
 10/24 anonim ***** válasza:
16%
Szóközök hol maradnak Kedves...?
2021. febr. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!