Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa állandóan a felsőoktatássa...

Apa állandóan a felsőoktatással piszkál, mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Leszögezem, igaza van, tovább kellene mennem tanulni mert csak vegetálok mert élettelen kis sz4ros 23 éves majom vagyok. Se barátaim, se személyiségem, nulla vagyok. Szegény apukám mondogatja, hogy harmadszorra is érettségizzek emelt szinten, hogy a hármas négyes legyen, tanárt is fizet ha kell. Tudja, hogy jó lesz nekem ott. De én meg azt érzem, hogy vizsgán dadogni fogok és elcseszem mint minden vizsgámat ami szóban is zajlik.

Tanulni sem tanultam soha, nekem nem maradnak meg a fejembe már szavak, pl. angolt tanultam volna és a maybe szót megint nem tudom mit jelent , de azt tudom, hogy a nap folyamán már 10 alkalommal beírtam a fordítóba, diszlexiás és diszkalkuliás vagyok, matek-angol felmentésem volt, nem is érettségiztem e kettőből, helyette 2 reál tárgyat választottam.


Írni szeretek. :) olvasni nem, életemben egy könyvet sem olvastam el, de pl. ezen az oldalon rengeteget olvasok, nyugi, nem válaszolok olyan sokat és nem is pontozok.


Lényeg, hogy apa már ideges miattam, hogy nem találom meg önmagam, jobban foglalkozik velem mint én saját magammal, megint csak a kudarcot okoznám neki. Viszont másik városba szeretnék költözni, mert ott van egy gyár ahol van munkásszálló és nem közös folyosón van a zuhanyzó, na meg persze nem 3 műszak van mint most itt ahol vagyok.


Félek neki mondani, hogy el kellene mennem a "jobb" körülmények miatt.


2021. febr. 11. 01:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%

Nézd, én 27éves vagyok, most kezdtem egy egyetemet, munka mellett, nagyon nehéz, nemcsak anyagilag, hanem idegileg is. Az én szüleim nem tudtak anyagilag tàmogatni soha, nekem koràn el kellett màr tartani magam. Én a két kezem összetettem volna, ha 23évesen segítették volna a jövőm felépíteni, úgy, hogy közben még otthon is lakhatok, ingyen...


Szedd össze magad, és gondolj rà, hogy ezeket a dolgokat addig tudod csinàlni, amíg fiatal vagy, van rà időd, nincs gyereked, férjed, akikről gondoskodni kell, munkahelyed, ahol szintén lennének kötelességeid...


Mikor majd màr ott àllsz 30-40évesen ezekkel a nyakadban, még ennyi energiàd, kedved se lesz.


Érdemes lenne elgondolkodni, mit akarsz, még ha nehéz is. Nem muszàly egyetemre menni, tanulhatsz szakmàt is, de pl én ha tanàcstalan vagy, elsősorban a jogsit meg egy nyelvvizsgàt erőltetnék magamnak, az biztos...

2021. febr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem csodálom, hogy nincsenek barátaid, mert ilyen hozzáállással nyomasztó lehetsz.

Te vagy a magad legnagyobb ellensége, ha változást vársz, akkor ezzel kezdeném.

De ha úgy érzed hogy az az életcélod, hogy találj egy jó gyárat, akkor ne foglalkozz mással, csak menj át oda, apud majd idővel beletörődik.

2021. febr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#4 valóban, csak álmodtam, hogy nem kell matekból meg angolból érettségiznem, szerencsére abban az álomban wi-fis nyomtató volt és a valóságba ki tudtam menteni a papírt, elküldjem privátba az érettségim? Mikre képes a technika...


Miért lennék troll? Komolyan, aki leírja azt ami vele van az troll? Akkor én a troll vagyok. Ezt is megtudtam.


Ha azt írta valaki, higy gyerekkoromban kellett volna eldobni a francba, fejembe lát, morbid, de taigetosz szökevény vagyok, nekem nincs egy jó tulajdonságom sem.

2021. febr. 11. 09:11
 14/21 anonim ***** válasza:
77%

A legegyszerűbb, ha beszélgetés során elmagyarázod apádnak, hogy semmi vonzalmad nincs a tanuláshoz, szép pálya közmunkásnak lenni, vagy zsebből-zsebbe fizetett alkalmi munkát végezni.

Magyarázd el, hogy génjeid felerészt tőle örökölted, ezért nem fűlik a fogad a tanuláshoz.

.

"Írni szeretek. :) olvasni nem"

Mit írsz és hogyan, ha nem olvasol, ezért nem lesz kellő szókincsed?

"életemben egy könyvet sem olvastam el"

Itt esik a fene seggre és válsz szememben hiteltelenné, mert középiskolában lebuktál volna, ha egy kötelezőt sem olvastál,sőt, elemiben is voltak kötelező olvasmányok.

Nem akarsz tanulni. ezért keresel kifogásokat - és elvárod, hogy apád elhiggye.

2021. febr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%

4-es, barátnőm sem érettségizett matekból és nyelvből diszlexikai és diszkalkúlia miatt és az 10+ évvel ezelőtt volt. Szóval néztél volna utána ;)


Kérdező: apád nem zavart el dolgozni? Mert ha az én gyerekem lennél ezt nem tűrném el. Vagy tanulsz vagy melózol.

2021. febr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem védeni akarom, #14, de középiskolában pl kötelezőt én se olvastam, talán egyet max. Baromira untattak, nem is ott voltam fejben (nyakon is verném azt aki 7-8.os gyerekekkel Kőszívű ember fiait olvastat, meg Légy jó mindhalálig-ot, hát nem is érdekelt a sztori, nem is tudtam átérezni, nem tudtam vele azonosulni és a fele latinul volt). Leadták olyan részletesen, hogy kiderült minden a könyvről órán, az is, hogy miről mit kell gondolni, mit miért írt úgy a szerző..

Más kérdés hogy egyébként imádok olvasni, a kis 12-14 éves fejemnek ezerszer “jobban való” Harry Potter szériát pl 2 nap/ könyv tempón égettem..

2021. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én fősulira mentem, de nem végeztem el. Vannak még páran így. Ha dolgozni akarsz, akkor szerintem érdemes lenne megbeszélni faterral. Ha meg úgy érzed, hogy képes vagy elvégezni az egyetemet, akkor azt kell megpróbálnod. Ha értelmes ember, akkor el tudjátok dönteni, mi a legjobb neked. Mert hiába ő az idősebb, meg az apád, neked kell tudnod, hogy milyen irányban képzeled el a jövőt. Aztán lehet, hogy elkúrod. Benne van a pakliban. De ha azt akarja, hogy boldog légy, akkor képes elfogadni a döntésed.
2021. febr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%

Számomra minden ilyen "nem tudom megjegyezni" "diszgráfia" stbm van mindig csak kifogás.


De oké, te nem akarsz/tudsz tanulni. Van egy halom szakma amihez nem kell tanulni a hagyományos értelemben. Pl fodrász, kozmetika, kutya kozmezika, grafika, stb stb.


Szerezz akkor szakmát. Jobb mint gyárban leélni az életet.


Amúgy én se olvastam el egy kötelezőt se, de sok másik könyvet igen. Nem kell ahhoz olvasni hogy ne kapj belőle egyest :D

2021. febr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Létezik rövidített is, meg a felettünk járótól elkértük a kérdéseket. Sőt még verset sem tanultam meg, mert végig olyan liberális oktatásban részesültünk, hogy vagy vers vagy életrajza a költőnek. Vagy ha nem tudtad az életrajzot arra kaptál egyest és a verset ötösre akkor hármast kaptál mert átlagoltak.

Nem panaszkodtam soha a sulira, laza volt, kettes hármas megvolt, érettségi meg hármas s négyes.


De már ez sincs, mert nem kapnak már asszem felmentést a gyermekek vagy csak a btm nem kap az sni igen? Volt a taigetosz törvény, az komoly amúgy, ha mondjuk lennének céljaim és most tudnám meg 13 évesen, hogy nem megy a matek, de én a törit szeretem akkor a matek miatt kuka a tanulmány, mert hiába ötös a töri ha a matek egyes és a bukás adott, de persze felmenőinknek is kellett a matek, így most is kell

2021. febr. 11. 10:38
 20/21 anonim ***** válasza:
95%
Én nem bántani szeretnélek, de szerintem a Te képességeiddel az egyetem egész egyszerűen nem neked való. Ha végignézel az egyetemi szakokon, akkor nagyjából 3 fajta szak van: olvasós, számolós és a kettő keveréke. Azok alapján amit leírtál nem tudom hogy hogy lennél képes elvégezni akár csak egy alapszakot is. Igaz, ha van papírod a diszlexiáról és a diszkalkuliáról, akkor nem vagyok vele tisztában hogy egy egyetemen ezek milyen tárgyak alól mentesítenének Téged, ha egyáltalán. Az is érdekes kérdés hogy kaphatnál-e diplomát nyelvvizsga nélkül? Ma már nagyon sok helyen megkövetelnek vagy egy szakmai B2-őt, vagy egy általános C1-et. Biztos van még egy-két hely, ahol elegendő az általános B2 is, de gyanítom mára már ezek vannak kisebbségben. Na most ha egy olyan gyakran használt szó, mint a maybe, sem ragad meg, akkor úgy érzem még ez az utóbbi is elérhetetlen. Aztán ha meg is kaphatnád a diplomát a nyelvvizsga nélkül, akkor sem tudom hogy egy ilyen diplomával mennyire lennél versenyképes a munkaerőpiacon. Ezek alapján én a helyedben nem vágnék bele egy egyetembe, sőt, ahogy érzem nem is nagyon szeretnél. És itt csatolnék át a fő gondolatomra, ami pedig az lenne, hogy ezzel nincs az ég világon semmi baj. Nem kell mindenkinek egyetemet végezni. Rengeteg más szakma van amit elvégezhetnél és örömöd is lelhetnéd benne. Tudom hogy mostanában a diploma a menő, de ugyanúgy mint diplomások nélkül, szakmunkások nélkül sem működne a világ. Szerintem édesapád is örülne neki ha már ennyi idősen megtalálnád az utad, legyen az egy diploma vagy egy szakma. Egy szakmával hamarabb is végeznél, azután pedig elkezdhetnél valami normálisabb helyen dolgozni, ami az önbizalmadat is javítaná.
2021. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!