Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa állandóan a felsőoktatássa...

Apa állandóan a felsőoktatással piszkál, mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Leszögezem, igaza van, tovább kellene mennem tanulni mert csak vegetálok mert élettelen kis sz4ros 23 éves majom vagyok. Se barátaim, se személyiségem, nulla vagyok. Szegény apukám mondogatja, hogy harmadszorra is érettségizzek emelt szinten, hogy a hármas négyes legyen, tanárt is fizet ha kell. Tudja, hogy jó lesz nekem ott. De én meg azt érzem, hogy vizsgán dadogni fogok és elcseszem mint minden vizsgámat ami szóban is zajlik.

Tanulni sem tanultam soha, nekem nem maradnak meg a fejembe már szavak, pl. angolt tanultam volna és a maybe szót megint nem tudom mit jelent , de azt tudom, hogy a nap folyamán már 10 alkalommal beírtam a fordítóba, diszlexiás és diszkalkuliás vagyok, matek-angol felmentésem volt, nem is érettségiztem e kettőből, helyette 2 reál tárgyat választottam.


Írni szeretek. :) olvasni nem, életemben egy könyvet sem olvastam el, de pl. ezen az oldalon rengeteget olvasok, nyugi, nem válaszolok olyan sokat és nem is pontozok.


Lényeg, hogy apa már ideges miattam, hogy nem találom meg önmagam, jobban foglalkozik velem mint én saját magammal, megint csak a kudarcot okoznám neki. Viszont másik városba szeretnék költözni, mert ott van egy gyár ahol van munkásszálló és nem közös folyosón van a zuhanyzó, na meg persze nem 3 műszak van mint most itt ahol vagyok.


Félek neki mondani, hogy el kellene mennem a "jobb" körülmények miatt.


2021. febr. 11. 01:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Vagy egy trollt tisztelhetünk benned, vagy egy hatalmas balekot. Szegény apádat sajnálom.
2021. febr. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

A 2. válaszolónak: ha ezt tették volna és folytatnák is, akkor még 3-4 évtized és nem lenne ember, aki falhoz csapja őket.



A válaszolónak (márha nem kapu kérdés): Döntsd el, hogy szeretnél-e egyáltalán tovább tanulni. Ha igen, akkor kezdetben szedj magadra némi magabiztosságot és kezdj el tanulni. Tudom, neked nehezebb, de ezt másképp nem lehet. Én ha úgy mentem el egy vizsgára, hogy tudtam, hogy mindent tudok, az mindig adott egy nagy magabiztosságot. Keresd meg magadban, hogy mi az, ami miatt dadogsz a vizsgákon és dolgozz ezen.


Ha egyszerűen nem szeretnél a tanulással foglalkozni, akkor ezt magyarázd el apukádnak és akkor már elmondhatod, neki, hogy dolgozni viszont szeretnél és most van is egy a jelenleginél jobb munkalehetőség.

2021. febr. 11. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
4%
#3: Igen, ez lenne a cél... Amúgy is elkerülhetetlen, akkor legalább élvezzük...
2021. febr. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Na, az érettségi felmentésen bukott el a mese. Legalább néztél volna utána...
2021. febr. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
#4: Ha ezt a csecsemô dobálásra reagáltad, akkor nem tudom mi a baj veled, hogy neked ez élvezeti forrás lenne.
2021. febr. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%
Csak megemlítem, hogy a jelenleg a jövő ikonjai és legndái 20-30 éves körül vannak(itt nem a tiktok sztárokra gondolok). Szóval elég nagy hiba lett volna a falhoz verni mert tehetségesek. A mai napon született kölykök egyikéből is lehet világhírű sztár.
2021. febr. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Apukád segíteni szeretne, ha nem lesznek a szüleid ki fog eltartani? Valami csak érdekel, gondolkodj el, hogy mi érdel mivel szeretnél foglalkozni. Örülj neki, hogy támogatnak, engem amikor felvettek a fősulira apám azt mondta, hogy én egy fillért nem adok erre..
2021. febr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne hagyd, hogy apád ráderöltessen olyan dolgokat, amiket nem akarsz. Menj el dolgozni a gyárba szerintem nyugodtan. Ha ezért megsértődik apád, akkor így járt. Te életed, nem az övé.
2021. febr. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
99%
Valamilyen szakmunkás szakma nem érdekel? Pl kőműves, asztalos, lakatos?
2021. febr. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha diszes vagy kérjétek ki a papírt, 40+-pont jár érte (bármilyen szerezhető pluszpontokon felül) nézz utána a felvin. Ne itt navalyogj, hanem készülj fel az érettségire, attól hogy diszes vagy, nem hülye vagy, hanem másképp működik az agyad! Ez nem mentség, csak más utakat kell bejárnod. Üdv. egy gyógyszerésztanhallgató diszes barátja.
2021. febr. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!