Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa állandóan a felsőoktatássa...

Apa állandóan a felsőoktatással piszkál, mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Leszögezem, igaza van, tovább kellene mennem tanulni mert csak vegetálok mert élettelen kis sz4ros 23 éves majom vagyok. Se barátaim, se személyiségem, nulla vagyok. Szegény apukám mondogatja, hogy harmadszorra is érettségizzek emelt szinten, hogy a hármas négyes legyen, tanárt is fizet ha kell. Tudja, hogy jó lesz nekem ott. De én meg azt érzem, hogy vizsgán dadogni fogok és elcseszem mint minden vizsgámat ami szóban is zajlik.

Tanulni sem tanultam soha, nekem nem maradnak meg a fejembe már szavak, pl. angolt tanultam volna és a maybe szót megint nem tudom mit jelent , de azt tudom, hogy a nap folyamán már 10 alkalommal beírtam a fordítóba, diszlexiás és diszkalkuliás vagyok, matek-angol felmentésem volt, nem is érettségiztem e kettőből, helyette 2 reál tárgyat választottam.


Írni szeretek. :) olvasni nem, életemben egy könyvet sem olvastam el, de pl. ezen az oldalon rengeteget olvasok, nyugi, nem válaszolok olyan sokat és nem is pontozok.


Lényeg, hogy apa már ideges miattam, hogy nem találom meg önmagam, jobban foglalkozik velem mint én saját magammal, megint csak a kudarcot okoznám neki. Viszont másik városba szeretnék költözni, mert ott van egy gyár ahol van munkásszálló és nem közös folyosón van a zuhanyzó, na meg persze nem 3 műszak van mint most itt ahol vagyok.


Félek neki mondani, hogy el kellene mennem a "jobb" körülmények miatt.


2021. febr. 11. 01:33
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Figyelj, én megértem apukádat. A gyereke vagy és a legjobbat akarja neked. Amíg nem tudod milyen a szíveden hordozni valaki olyannak a sorsát, aki sokat jelent neked, addig ezt nem fogod megérteni. Nekem is volt egy barátnőm, akinek tanulási nehézségei voltak, hiába akart tanulni, nem ment neki, de én a végsőkig kitartottam mellette, támogattam, segítettem neki. Segítséggel mindig sikerült neki átmenni a vizsgán, de ha nem támogattam volna, biztos feladta volna és a segítségem nélkül már rég kiesett volna a suliból.

Szóval, csak kellene valaki aki motivál téged és segít neked.

Nagyon sok ilyen problémával küzdő fiatal jár egyetemre.

Neked is meg kellene próbálnod, egy esélyt adni magadnak és apukádat boldoggá tenni 🙂

2021. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!