Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyünk?Anyukám megkeserít...

Mit tegyünk?Anyukám megkeseríti az életünket.Mindenbe bele szól,mindenre kíváncsi,belenéza szatyorba, hogy mit vettünk,ócsárol minket,a szemünkbe pedig hízeleg.Anyagilag nem tudja eltartani magát,dolgozni nem tud.Apukám sajnos elhunyt.Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A férjemmel és a kislányommal élünk együtt anyukámmal. Amióta férjhez mentem a kapcsolatunk megromlott. Mindenbe bele szólt és szól a mai napig is. Mindketten dolgozunk, ő vigyáz az ovis kislányunkra. Viszont a kislányunk mindig panaszkodott rá,alig hittük el amit mondott. Emiatt vettünk egy kamerát. Nem foglalkozott vele,nem érdekelte a kislányunk. Ha elmegyünk valahova, egyből a szobánkba bemegy, mindent kritizál és mutogat, leböcsmérel. Miután bejelentjük,hogy elmegyünk otthonról az ablakba köt ki és addig néz, figyel míg a látóteréből ki nem megyünk. Ha a másik irányba indulunk el, akkor rohan a szobánk ablakához és onnan figyel. Közben a férjemet elmondja mindenféle lusta, semmirekellő embernek. Pl.:ha autóval megyünk a kislányért az oviba. Ha kilincsre zárjuk az ajtót mielőtt elmegyünk dolgozni, ő fogja és ezekkel a szavakkal sarkig kinyitja "minek bezárni ezt a qrva ajtót". Én közben kismama lettem, táppénzen vagyok itthon veszélyeztetetten. Engem, miután a férjem elmegy dolgozni, nem hagy békén, ezt kell csinálni, azt kell csinálni. Nem mosogat, felhalmozza a mosatlant.Nem foglalkozik semmivel,csak hogy mi mit csinálunk,autóval megyünk-e, merre megyünk.Boltról boltba rákérdez hol voltunk.Ha valami nem tetszik neki gyűlölettel néz ránk.Új ruhát veszek,minek az.Mindenre negatív véleménye van.Emiatt nem mindent mutatok meg,hanem a szekrényben dugdosom.Az udvarra nem tudunk kimenni, hogy ne nézzen minket az ablakból.A 2 éves autónk a szabadban van, mert nem engedte meg hogy az udvarra tegyük a ponyva garázst, amit miatta úgy vettük, hogy a másik autóval át tudjon menni rajta. Költözés esélytelen,mivel anyagilag nem tudja magát ellátni.Sehova nem megy, mindenhova minket küld, mivel alapból megyünk és útba esik. Mit tegyünk? Hogy reagáljuk le ezt az egészet? Már teljesen boldogtalanok lettünk emiatt és minden napunk az ideggel telik. Menjünk mi pszichológushoz, hogy hogyan tudjuk ezt kezelni?

#gyerek szülő
2021. febr. 12. 21:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Kie az ingatlan ???
2021. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

Olyan nincs, hogy nem lehet kirakni. Ha ide oda tud rohangálni a lakásban, hogy figyelje merre mentek, akkor nem lehet olyan nagy baja, hogy ne tudja magát ellátni.


El kell dönteni, mi a fontosabb. A családotok, ami így bizonyosan tönkre fog menni, vagy anyuka, aki élősködik rajtatok és megkeseríti az életeteket.

2021. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem tud dolgozni? Elmebetegség miatt?
2021. febr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Fele az övé, fele az enyém. Nyugdíjas és egészségügyi állapota miatt nem tud dolgozni (asztma).
2021. febr. 12. 22:19
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

A 2. válaszoló vagyok, én feltételeztem a leírás alapján, hogy a tiéd és a férjedé az ingatlan.


Viszont így más, hogy a fele az anyádé. Miért nem költöztök el ti?


Nyilván nem olcsó albérletben lakni, de mérlegelni kell, hogy mi éri meg jobban. A családi egység érdekében én az elköltözést látom egyetlen megoldásnak.

2021. febr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
Ez aztán a toxic ember...én bedugnám egy nyugger klubba.
2021. febr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Mindent mi fizetünk, mindent mi veszünk, mivel kevés a nyugdíja nagyon. Erre még rájönne az albérlet plussz a saját rezsink és még őt is tartsuk el 100%-ban! Sőt mindenkinek beállítana minket a világ legrosszabb gyerekének, hogy magára hagytuk stb, mivel minket ócsáról rokonoknak.
2021. febr. 12. 22:44
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Ha nyugdíjas akkor van nyugdíja, bár biztos kevés ha nem telik neki semmire. Asztmával is lehet dolgozni, más kérdés higy van-e munka. De nem is ez a lényeg hanem az hogy most nem akarok gonosz lenni, de nem erre találták ki az otthonokat? Ha kicsi a nyugdíja akkor van olyan intézet ahol a tulajdonát is beszámítják valamilyen módon, nem tudom hogyan. De ha ti elköltöznétek és eladnátok a házat, ő a részéből már ki tudná fizetni.

Csak egy ötlet volt, ha nem tetszik megértem. De egy életetek van, ne áldozd fel a boldogságodat, gondold végig.

2021. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
Úgy értettem persze hogy az ő beleegyezésével. Szerintem borzasztóan unatkozik, ti vagytok csak akikkel tud foglalkozni, bár ez már beteges.
2021. febr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos megbolondult. Nem fog változni, nem fog semmi javulni. Külön kellene menni, vagy megzápul a ti elmétek is.
2021. febr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!