Anyám nem hisz nekem!(?)

Figyelt kérdés

Anyámmal már sokszor előfordult hogy mondok neki valamit és nem hiszi el

Példa: Anya meg kérdezi tőlem, Jóska bácsi megette-e a gulyás levest? Én mondom igen megette. (anya) tényleg? Nem hiszek én neked. Felhívom és meg kérdezem.


Hagyjam rá és fogadjam el, vagy legyek én is ilyen vele? Vagy beszélgessek el vele? Bár az utóbbi nem szokásom..


Pedig olyannak vagyok nevelve hogy ne hazudjak nekiek és jó fiú legyek ezt ők is tudják és így is van. de mégis..



2021. febr. 15. 20:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
#7 opp véletlen félreírtam a #4-esre gondoltam
2021. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
Ha kérdez valamit, ne válaszolj, ha megkérdi, mért nem felelsz, mondd, hogy úgyse hiszed el egy szavamat se, akkor ne is kérdezzél. És állj fel, és menj ki.
2021. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
59%
A beszélgetés a megoldás. Tudom sosem egyszerű alkalmat találni hozzá, de muszáj lesz. Szerintem azt kellene megkérdezni miért nem hisz neked? Van ennek valami előzménye? Másrészt próbáld meg megvédeni magad, erősítsd meg, hogy igazad van. Hiszen férfi leszel nem?
2021. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
97%

#13

Az itt válaszolók nagy része màr nem hisz a csodákban :)

Általában ha valakinek ennyire fura dolga van, azon nem szokott segíteni egy beszélgetés.

Meg lehet próbálni, csak ne várjon tőle túl sokat.

2021. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
97%
Kivel szemben kéne megvédenie a saját igazát? Az anyjával szemben? Ugyan már. Nem ettől lesz férfi valaki. Tényekkel kell alátámasztani az igazadat, de ez nemtől független, nőnek is és férfinak is egyaránt szükséges az életben. Ha annak sem hisz, akkor el kell engedni, hiszen ha az észérvek, tények sem hatják meg, minek erőlködni? Sok olyan emberrel fogsz találkozni az életedben, akikre már első alkalomkor, első beszélgetés követően is tudni, vagy legalábbis érezni fogod, hogy szót is kár pazarolni rá, nem hogy bizonyítani neki bármit is. Lehet (bocs) édesanyád is ezek közé az emberek közé tartozik.
2021. febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is a legegyszerűbb, hogy ha legközelebb ilyen történik, kérdezd meg, miért nem hisz neked, hogy ez rosszul esik a saját anyádtól, hogy azt feltételezi szinte mindenről, hogy hazudsz. Remélem, megérti majd. Néma gyereknek, tudod... :)
2021. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
86%
Abban a pillanatban szembesítsd vele, hogy Akkor szerinted én hazudok? Ettől zavarba fog jönni, mert se igent, se nemet nem mondhat. És ezt játszd el vele minden alkalommal. 5 biztos elegendő lesz.
2021. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb, mikor ezt eljátssza, kérdezd meg, hogy mi okot adtál rá, hogy ne higgyen neked. És mondd meg neki, hogy ha ilyen hazugnak hisz, akkor azzal tulajdonképpen a saját nevelési módszereit sarazza, mert arra neki kellett volna megtanítania, hogy ne hazudj (tudom, hogy nem hazudsz, de mivel ő azt hiszi...).
2021. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem gyengém ha valaki nem.hisz nekem. Egy ilyen emberrel.sose tudnék komolyat. Ha szülő lenne ilyen, onnantól megzuhantatnám a kapcsolatunkat és felnőttként is csak minimálisan akarnék vele beszélni. Ez olyna mintha azt mondaná, hogy senkik vagytok egymásnak. Sőt rosszabbak a senkinél, hanem olyan, aki már átverte őt.
2021. febr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!