Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit lépjek? Mi...

The Best Nr.1 kérdése:

Szerintetek mit lépjek? Mi lenne a megoldás ?

Figyelt kérdés
Szerintetek az lehet megoldás hogy egyik napról a másikra lelépek otthonról, mindent a hátam mögött hagyva, úgy hogy nem szólok senkinek? Igazából a történet nagyon összetett, szüleimmel és tesómmal nem a legjobb a kapcsolatom. 19 éves fiú vagyok, jelenleg dolgozok, de egyáltalán nem érzem jól magam a környezetemben. Szüleimmel sosem beszeltem a gondjaimról, problémáimról, mert mikor kicsi voltam sokszor nem értettek meg, ezért most reflexszerűen elutasítom a gondolatot hogy beszéljek velük komolyabb témákról. Emellett voltak családi gondok, sokat veszekedtek és veszekednek a mai napig. Tesómmal pedig csak papíron vagyunk testvérek. Már többször is eldöntöttem "hogy majd holnap lelépek", de mindig közbe szólt a lelkiismeretem, majd elképzeltem hogy mit váltana ki belőlük a búcsúlevelem olvasása. (Sajnos sokszor előtérbe helyezem azt hogy másnak legyen jó és ne feltétlenül nekem) Kicsit kétségbe vagyok esve. Nagy valószínűséggel depresszióval és szociális fóbiával is küzdök. Emellett nincsenek nagyon barátaim, mivel ilyen visszahúzódó a természetem. Ilyenkor mit lehet tenni szerintetek? Lehetséges hogy annyi év után megértőbbek lesznek és letudunk majd ülni beszélgetni? Esetleg segítene ha elmennék egy pszichológushoz?

2021. febr. 22. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha el akarsz menni, menj.
2021. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok és az egyik ismerősöm is és mindketten abban a helyzetben vagyunk, hogy egyenlőre még nem tudunk lelépni. (Én pl. szeretném befelyezni a sulit) Szerintem ha van rá lehetőséged akkor menj, de ha mész akkor saját magad miatt. :)
2021. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tipli 👌
2021. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem semmi esetre se lépj le otthonról semmi szó nélkül. Menj el pszichológushoz, ő nagyon sokat tud segíteni. Szerintem alapvetően nem (csak) a családoddal van probléma, hanem saját magadban lévő elrendezetlen dolgok, amiket a család nyilván nem könnyít meg. De mint mondtad, zárkózott vagy, velük sem igazán beszéled meg a gondjaidat, nem ismerlek valóban, de ha most elmennél azt kb. sosem fordíthatod visszájára.
2021. márc. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!