Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lépjek le otthonról?...

Hogyan lépjek le otthonról? Ez az egyetlen megoldás?

Figyelt kérdés

Már lassan két éve az apámmal élek aki úgy érzem lelki terrorban tart engem,soha nem veszi észre amit csinálok csak azt amit nem,nem dicsér meg a jó jegyeim miatt soha de a rosszakér lekiabál,nem mehetek el sehova otthonról (nem járok bulizni,legutóbb egy beadandó miatt kellett volna bemennem és nem engedett el pedig így rajtam kívűl 3ember jegye is rossz lehet de nem érdekli)

Az összes testvéremmel kivételezik és csak én vagyok a rossz közülük

Beteg vagyok,lassan két hónapja elküldött az orvos ideggyógyászatra és szemészetre is elkéne mennem,apám megtiltotta hogy időpontot kérjek,azzal,hogy ő majd kér,de ennek már 2hónapja

Ez a 6.iskolám az állandó költözködés miatt (ezelőtt sosem vele laktam-anyám beteg,vele nem lakhatok) és nem szeretnék egy hetediket kezdeni,de ha muszáj,mit kéne tennem? Hogy menjek el otthonról úgy,hogy ne legyen veszekedés és ne kelljen félnem hogy megver?

16/l



2018. jan. 13. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem
2018. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
?
2018. jan. 13. 15:49
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Bárhová lépsz le, a rendöség visszavisz apádhoz.

Esetleg a gyámhatóságra tudsz menni, de az, hogy nem dícsérget apád, nem ok erre. Ha netán jogosnak találnák, hogy nem maradhatsz ott, akkor otthonba kerülsz, ami sokkal, de sokkal rosszabb, mint most ami van.


Ha betöltötted a 18. évedet, attól kezdve elmehetsz bárhová, de akkor viszont apád nem köteles eltartani többé.

2018. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj a gyámhatósághoz, az hogy megtiltja hogy orvoshoz menj kimeríti a kiskorú veszélyeztetését.
2018. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%
Tinihiszti, elmúlik.
2018. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

#5? ugye ezek a hülye finnyás tinédzserek, micsoda luxust követelnek.

Eljutni orvoshoz, iskolai feladatokon dolgozni, BARÁTOKKAL TALÁLKOZNI, undorító, hát nem? Legközelebb mit akarnak majd? Csak napi egyszer verjük el őket? pfejjjjjj.

2018. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 6-s, ezeknek a nagy drámáknak a felét sem hiszem, ennyi abaj mindössze.

Például apa megtiltja, hogy a gyerek (16 éves!) időpontot kérjen az orvoshoz? Ez úgy nagyjából brazil szappanopera kategória.

2018. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6 köszönöm,hogy kiállsz mellettem

#5-7 ha gondolod elküldöm neked az orvosi papírjaimat,az orvoshoz kaposvárra kéne menni és mi nem ott lakunk,segítség nélkül nem is tudok eljutni,csak úgy hogy ő elvisz,de nem akar,ezért nem engedi,hogy én kérjek időpontot

2018. jan. 13. 19:21
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert busz nem jár, értem. Meg vonat sem.
2018. jan. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mira_Quinn válasza:
#9 mi a f*sz bajod van? Mi van ha tényleg lelkileg terrorizálja az apja, mi van ha mondjuk nem kap pénzt buszjegyre, mi van ha tényleg baja van? Oké hogy te a kanapédról gyűlölködsz, de neki valós problémái vannak. Hidd el k*rvára nem fog elmúlni ha olyan az apja mint amilyennek leírta. A kérdezőbek pedig sajnos nem tudok segíteni csak kiállni érte mert tudom milyen <3
2021. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!