Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok a szülők akik bántalmazzá...

Azok a szülők akik bántalmazzák a gyereküket miért csodálkoznak hogy felnőtt korukban nem állnak velük szóban?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi jár az eszükben hogy napi szinten fizikailag szarrá verik a gyereküket, és csodálkoznak hogy felnőtt korukban megszakítják a kapcsolatot a bántalmazó szülőkkel? És úgy tennék mintha nem csináltak volna semmi rosszat és teljesen hülyének néznek emiatt. Az ilyen szülőknek ilyenkor mi járhat a fejükben? Ez aztán elképesztő!
2021. febr. 28. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak szülők, akiknek ez a normális. Sokuk pedig alkoholista, ami komoly személyiségtorzító hatással bír.
2021. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért vannak meglepve, mert szokatlan nekik, hogy nem ugy van valami, ahogy ők kitalálták. Mármint a "hogy meri ezt megtenni a szarházi kölök, mi az hogy nem áll szóba velem???" gondolat járhat a fejében.

És diplomás őrültek is vannak köztük, pl. mint az apám.

2021. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonukként kezelik a gyereket, nincs empátiájuk, önzőek, csak a saját szempontjukat képesek figyelembe venni.
2021. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért Mert azt gondoljak hogy amiért megcsináltak-meg szültek, nekik bármit lehet és ezért életed végéig hálás kell legyél nekik , ellenben hátat nem fordíthatsz nekik mert az hálátlanság és örülhetnél hogy vagy.. Én így gondolom.
2021. febr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Mert meg sem fordul a fejükben, hogy ők rontottak el valamit, hanem a gyereket nevezik hálátlannak.

Sajnos vannak ilyen emberek.

2021. febr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Metionin ***** válasza:
100%
Mert ilyenkor beindul náluk a szelektív amnézia és tagadnak. Anyám is vágta ám a meglepett pikachu arcot amikor egyszer csak 3 évig nem mentem haza. Mert hogy ő mindent megadott nekem. Aha, a mindennapi verést és lelki terrort azt tuti.
2021. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Vagy az ő gyerekkorukban ez volt az etalon, a tekintélyelvű nevelés, és meg sem fordul a fejükben, hogy az utánuk jövő generáció másképpen gondolkodik.

Jó, nálunk nem volt fizikai verés, anyám gyerekkorában sem, de: Ha visszagondolok, hogy nagyanyám milyen beszólásokat megengedett magának anyámmal szemben (tehát a lányával szemben), sokszor mi, gyerekek is hallottuk.

Én a század részéért már nem nyitnám az anyámra az ajtót, anyu meg annak idején mégis minden héten ment a mamához családozni/jópofizni.

2021. márc. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyerekkoromban a sarokban kellett kukoricán térdelnem (nem vicc), plusz amikor apám részeg volt, akkor sokszor a nadrágszíjjal vert véresre. 10 éve megkeresett, hogy nem érti miért nem tartjuk a kapcsolatot, akkor elmagyaráztam neki és azt mondta, hogy ezek meg sem történtek. :D szelektív a memóriájuk, direkt megszépítik a múltat. Szerinte nekem szép gyerekkorom volt. :D


Remélem neki is hasonlóan szép öregkora lesz. Mondjuk sajnos nem fogok tudni róla.

2021. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is térdeltem sarokban, miután apám szarrá vert a tenyerével vagy szíjjal. Utána nekem kellett bocsánatot kérnem, mert "úgy felbosszantottam".


Anyám "csak" érzelmileg zsarolt. A verés jobb volt

2021. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Remélem olyan törvények lesznek egyszer hogy az ilyen alakok mind börtönben rohadnak meg, a "csak" lelki terrorozós anyukák is.
2021. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!