Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmazott gyerekből egészsé...

Bántalmazott gyerekből egészséges felnőtt?

Figyelt kérdés
Egy lelkileg és fizikailag 20 éven át ok nélkül bántalmazott fiatal lányból lehet egészséges felnőtt nő pszichológus és megértő partner segítsége nélkül, önerőből?
2015. jan. 22. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Viszont pszichológus vagy pszichoterapeuta akár ingyen is elérhető, keresni kell egyet!
2015. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 megadeth18 ***** válasza:
Hát. Elég erős személyiségnek kell lenni ahhoz. Mondjuk kérdés, hogy mit takar a bántalmazás. Valakit vernek, csicskáztatnak, dolgoztatnak, megalázzák. Valakinek csak néha beszól az alkoholista apja, az még talán a jobbik eset. De amúgy miért kéne, hogy egyedül? Azért sokkal könnyebb, ha van megértő partner, a körzeti pszihológus pedig díjmentesen vehető igénybe, szóval nem értem, miért kéne őket elkerülni, ha rossza a sorsa az illetőnek. De nem lehetetlen, csak újra hinnie kell az élet szépségében, ami 20 év bántalmazás után nem könnyű.
2015. jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Teljességgel kizárt. Egyedül nem. Egy jó pszichiáterrel, ahová minimum évekig eljár lehet. Erős? De nincsen normája! Mitől lenne jó egyedül, ha azokat az érzéseket nem is ismeri??? Bántalmazott oldalról ismeri a világot...jó pszichológus sem lehet,amig magával nincsen rendben. Ha feldolgozza a 20 évet szakemberrel, akkor természetesen igen.
2015. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tehát egy év alatt magától semmi esetre sem épülhet(ett) fel?
2015. jan. 22. 13:19
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
1 év alatt a szülésem nem tudtam feldolgozni, nemhogy 20 év bántalmazást!! És nem vagyok egy gyenge ember, és felnőttként ért a sokk-élmény. Én szkeptikus vagyok, hogy egy év mire elég.
2015. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Túl sok az a 20 év. Torzul a személyiség. Csoda volna, ha sikerülne. No, de ahol hisznek benne, bekövetkezik a csoda. Úgy legyen!
2015. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem,sajnos tapasztalat.
2015. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
kizárt. egy lelkileg zsarolt és megfélemlített gyermekkorom volt és a mai napig félek egyedül lenni(például párom elmegy bulizni és egyedül kell aludnom).Ésszel felfogom hogy hülyeség,de az érzelmeket nem lehet elfojtani bármennyire igyekszünk.Segítség nélkül nem tűnnek el a fájdalmak, rémálmok és a torzult személyiség egyéb dolgai. A mostani lakrészemet is lassan 2 év után tudtam megszeretni,addig viszolyogtam tőle,mert apám lakott benne és sok rossz emlék köt hozzá.
2015. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Timeatimea123 válasza:
Kellenek a barátok, az idő, de Mennonite fog.Bár nem egy èv apart.Szerintem nekem olyan 10 èvembe telt, de addig sem voltam közveszèlyes.Csak zárkózott, bizonytalan, kishitű.Ès O önbizalom.
2015. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Ez függ a jellemtől, és attól, hogy milyen mértékben történik a bántalmazás.

Rendkívüli akaraterő, önismeret,önfegyelem,és elhatározás szükséges. Pszichológus nélkül is lehetséges, de pszichológia nélkül nem. A 20 év alatt beidegződött szokásrendszert, viselkedési mintákat, önvédelmi mechanizmust tudatosan be kell szüntetni, és a helyébe állandó tudatos ismétléssel egy teljesen újat elsajátítani, beépíteni. Ez kb. 15-20 év kíméletlen, kitartó, lemondásokkal teli harc a múlt ellen, a szebb és jobb jövő reményében. Közben fogynak az évek, de mégis megéri.

2015. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!