Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gondolkodtál már hogy hazakölt...

Gondolkodtál már hogy hazaköltözöl, csakhogy a szüleid közelében legyél?

Figyelt kérdés

Én hálát adok a jó Istennek, hogy vidéki voltam mindig is és az is szeretnék maradni. Az élet itt sok dologra megtanított.


4 hónapja költöztem fel a Fővárosba és sokszor voltam nagyon rosszul, az ünnepek után konkrétan pityeregve mentem fel a panelszobámba. Aztán hónapokig nem mentem haza, így újra belelendültem az ottani semmit tevésbe....


Az itteni munkámat jobban szeretem, nem kell állást cipelnem és félnem mikor esek el ismét, nem befolyásol az időjárás, se semmi.


Fizetés konkrétan 2-3x annyi. És meg vagyok becsülve. Cserébe hallgatni kell a gépek zaját amitől néha már fejem fáj.


Az előző helyemre nem szívesen mennék vissza, ért ott sérülés. De muszály lenne ha nem akarok gyárban illetve közmunkán rohadni.



Mikor össze vesztem a főnökkel és felmondtam, akkor sok helyre beadtam a pályázatomat és sehonnan nem szóltak vissza a környéken.



2021. febr. 28. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De nekem anyukam is budapesti, bar mar egy ideje nagyon sokat vannak videken (vettek egy nyaralot, de kb ott elnek mar egy eve, munka miatt neha feljonnek Pestre). Apukamek videken laknak. (Nem messze, kb egy ora kocsival es tomegkozlekedessel is.)

Budapesten jo munkam van, nem vonz a videki elet es lassan 30 evesen az sem igazan szempont mar, hogy mindig keznel legyen anya-apa azonnal. Laktam kulfoldon is, akkor sem hianyzott a kozelseguk, neha ok latogattak meg, egyszer en jottem haza... Talalkozunk eleget, amikor idonk van + beszelgetunk telefonon.

2021. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem, te jo isten. :D

Meg van a sajat eletem, szeretek mindent magamnak intezni, mindent a magam szájíze szerint csinalni, es az aldott csendre haza erni.

Szuleimhez havonta egyszer megyek. Foleg nem mennek haza, ha kiraly fizetesem lenne.

De ha te folyton bőgsz, akkor menj haza.

Mi nem te vagyunk. Ha neked nem megy ott az elet, akkor menj haza. A te eleted, neked kell hogy jo legyen.

2021. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és végül meg is tettem.

A párommal ugyanabból a kisvárosból származunk, de végül a fővárosban kezdtük el a saját kis közös életünket. Jól fizető állásunk volt, szép kis lakásunk, jó életünk. Majd elérkezett a családalapítás ideje, és meg is érkezett hozzánk a kislányom. Ekkor kezdődtek a gondok. Nekem nagyon szoros kapcsolatom volt a nagyszüleimmel, sajnos gyerekként veszítettem el őket, amit a mai napig nagyon szomorúan élek meg és hiányoznak. Én nem akartam azt, hogy bár a lányomnak mind a 4 nagyszülője él és virul, mégse lássák egymást. Gyakorlatilag minden nap videochateltünk, ám mikor személyes találkozásokra került sor, a lányom idegenekként tekintett a mamikra és papikra. Ráadásul a lakásunk a negyedik emeleten volt és miután a lányom elindult egyszerűen kevés lett a hely. Sokat jártunk le sétálni, de az sem volt az igazi.

Hosszas gondolkodás után döntöttünk úgy a párommal, hogy hazamegyünk. És nagyon jól tettük. Már megszületett a második gyerekünk és hatalmas segítséget jelentenek a nagyszülők. A lányom azóta imád mindenkit a családban, szóval nekünk ez egy nagyon jó döntés volt.

2021. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne közelebb lakni,( vagy legalabb az egyikünk szüleihez közelebb) de sajnos nem lennd a végzettségünknek megfelelő munkahely.
2021. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gondolgoztam. De nem mindegy hogy milyen helyzetben vagytok, mi az oka annak higy közel költözz hozzájuk.

Pl hány évesek a szüleid? Ha fiatalok és még dolgoznak, nem betegek akkor szerintem felesleges visszaköltöznöd. Próbálkozz tovább ott ahol vagy. Ha úgy érzed egy hetvégére is hazaugorhatsz bármikor, tehát nem olyan mintha külföldön élnél.

Ha már idősek és nincs segítségük se akkor megérteném, de nem írtál ilyesmit. Arra tudok gondolni hogy kicsit magányos vagy ott. Bocs hogy egy béna közhellyel jövök, de az élet nem habostorta. Sose lesz az. Nem szabad megfutamodni az első nehézségnél. Látogass haza amikor csak tudsz, jobb lesz egyelőre szerintem, várj egy évet mielőtt lépnél.

2021. márc. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis! 10 percre lakunk a szüleimtől, heti többször találkozunk. 2 gyerekem van, vicces lenne, ha beköltöznénk családostul a 1,5 szobás lakásukba.
2021. márc. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az az isten.


1000 km-re élek tőlük, nem véetlenül. Az az évi 2-3 találkozás bőven elég.

2021. márc. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem, orulok hogy elkoltoztem. te persze hazamehetsz ha akarsz, de meg is teremtheted a megfelelo korulmenyeket magadnak. pl ha zavar a folyamatos gepzugas, a rohanas, menj ki a termeszetbe, margit szigetre, fuss, kirandulj, ha vege a jarvanynak es lehet szorakozni, baratkozz a munkatarsaiddal, vagy keress mashonnan baratokat. az ember normalisan levalik a szuleitol, es nem veluk akar elni egesz eleteben
2021. márc. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!