Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek én gondolkodom...

Szerintetek én gondolkodom rosszul vagy ők?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek van egy tesója és neki van egy barátja.

Mostanában(kb 1-2éve)nagyon irigyek lettek ránk egyik megnyilvánulása pl:

Egy nap szólt az Após jelölt hogy van egy földje ha gondoljuk használhassuk,de beszéljük meg a barátnőm tesójával így is tettünk mondták hogy ők nem akarják csinálni meg amúgy sincs rá pénzük.

Így elkezdtem intézni a gépi földmunkák lebeszélését meg az egyebeket,erre egyszer csak csörög barátnőm telefonja,hívja a tesója.

Azt akarta hogy meg gondolták magukat és ők akarják csinálni a földet,ezt 3 x meg csinálták,erőlködéssel,habitussal.barátnőm mind a három alkalommal nagyon sírt,arra értem haza hogy magába roskadva sír...így nem engedtem hogy csinálják abban az évben 1 lebeszéltem már mindent 2 normálisan is lehetett volna beszélni.De úgy voltam vele jövőre csinálják ők mert ez a veszekedés,ideg nem ér annyit.

Így is volt,lebeszéltük hogy jövőre csinálják ők,már mások nagyban csinálták a föld munkákat így barátnőm kíváncsiságból rá kérdezett hogy hogy haladnak a munkák?és ekkor benyögte hogy ők mégse csinálják..se nekünk se az Após jelöltnek nem szóltak hogy mégse csinálják,ki mentünk megnézni, a térdig érő parlagfű végett elhatároztam hogy akkor gyorsan elkezdem csináltatni(egyébként ha jól tudom a parlagfű végett 500.000ft ig büntetnek,Após biztos örült volna) végülis sikerült megoldani,de most is megy kóstolgatás,hogy ők akarják most már csinálni!

Úgy vagyok vele hogy most ebből mégsem nem engedek az alábbi okok végett:

Kaptak egy házat,és további 2 házból örökölnek

kaptak egy kocsit,és egy motort is

kaptak egy tanyát föld területtel,erdővel tűzifával

kaptak Apóséktól többször pénzbeli segítséget és egyebeket

mi is segítettünk nekik többször.

Ezt meg sem említeném ha nem tudnám azt amit mondtak hogy mennyi luxus cikket és mennyiért vettek (amit mondtak 2 db crossmotor és horgászfelszerelés,úgy össze adva 2-2,5 millió kb)ami nem lenne az én dolgom HA nem kérnének segítséget se az Idősektől se tőlünk...de SZERINTEM így már engem is érint a dolog...

A barátnőm egy 5000ft os biciklivel és 2 táska ruhával jött hozzám, ez engem úgy EGYÁLTALÁN NEM ÉRDEKEL,de hogy tudom azt hogy van egy testvére aki úgymond mindent "elvesz" tőle,így zavar.

Ennyi mindent kaptak ingyen és bérmentve,és szól a barátnőm apja hogy van egy föld ha gondoljuk csináljuk és mikor elkezdenénk csinálni egyből le akarják csapni a kezünkről úgy hogy közben nincs is rá pénzük?Ezek tények és ezek pontosan így történtek meg.


Mi a véleményetek erről?Én gondolkodok valamit túl?Normális esetben le se írtam volna mire mennyit költenek,sőt az egész kérdést se írtam volna ki,de nekem ez már sok.


És a poén az egészben hogy ők nagyon meg vannak ránk sértődve mondjuk nem csak ezért.

Apóséknál volt szüret,és a "vő társam" elkezdte szidni a családomat lényegében hogy milyen hülyék(én előtte egy rossz szót nem szóltam rájuk)nekem így betelt a pohár,és egy kisebb összejövetelnél nem engedtem be őket hozzám,de tudták miért.Útánna állítólag engem nagyon mocskosul elhordtak az Anyósomnak ami igazából nem érdekel,csak ebből is látszik szerintem hogy mennyire tudatlan és primitív.

írjátok le a véleményeteket és a tanácsaitokat és szavazzatok.



2020. szept. 13. 15:31
A kérdező szavazást indított:
irigyek
irigyek és más rosszindulat is van bennük
egyszerűen csak buták
ők gondolják jól
igazából ennek nincs semmi jelentősége
túl agyalom
43 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Apósékkal kell beszelni
2020. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Na, ezért kell lepapírozni mindent
2020. szept. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Papíron kell használatba adni nektek, utána hiába pattog. Beszéd meg apósékkal, hogy te enélkül nem műveled meg azt a földet, mert tavaly mit műveltek amazok, ha nem ad papírt, nem kell a föld.
2020. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

úgy vagyok vele,hogy barátnőmnek akarnám hogy ugye azért a biciklin kívül legyen neki más is,nem akarom magamat az apja előtt úgy feltüntetni hogy tartom a markomat,ami igazából nem is úgy van mivel nem magamnak akarom hanem a barátnőmnek.

Nem tudom hogy adjam elő..mit mondjak?

2020. szept. 13. 15:56
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Használati szerződést a földre, a barátnőd nevére. Nem eltulajdonlod, hanem ezzel a testvérééknek nem lesz beleszólásuk a szerződés leteltéig.
2020. szept. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Igazad van abszolút, de olyan nincs, hogy te nem engeded, hogy a barátnőd testvére használja az apjuk földjét (most ez független attól, hogy használj-e végül vagy sem). Az égvilágon semmi közöd a barátnőd - mégcsak nem is feleséged - apjának a földjéhez.
2020. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha a papa nem akar papírt adni arról, hogy a barátnőd egy évig használhatja a földet, ki kéne szállnotok teljesen, elutasítani azt a fajta földművelést. Mert akkor a sógorod, vagy ki, bármikor bemehet oda, széttiporhatja amit dolgoztál ott, learathatja a termést, ha papíron nincs jogod hozzá, akkor a terméshez sem lesz jogod, nincs nyoma annak, hogy bármit is csináltál volna ott, ha nincs papír.
2020. szept. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták. Szó elszáll, írás megmarad.
2020. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amíg megtehetik addig meg is fogják tenni.
2020. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

6 os válaszadó,ezzel tisztában vagyok,ahogy igazság szerint az "agresszoroknak" sincs hozzá közük,csak ugyan annyi mint nekünk,ezt a barátnőm apukájának kell eldöntenie majd,ha egyszer leülünk vele ezt megbeszélni.

2020. szept. 13. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!