Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Engednétek a gyerekeit...

Szülők! Engednétek a gyerekeiteket romákkal barátkozni?

Figyelt kérdés

Ha már a demográfiai adatokat is nézzük, jelen állás szerint már a kisgyerekek 25%-a roma és egyre többen és többen vannak. Nyílván nem 5 év alatt lepik el majd az országot, de 50 év múlva már elképzelhető.

Ilyen adatok, meg jövőkép mellett bátorítanád a gyereked, hogy legyenek roma barátai is?



2021. márc. 4. 09:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%
Egy volt iskolai osztálytársnőm roma nőt vett feleségül. Attól fogva 3 havonta csöngettek, hogy adjak pénzt, ha nem volt, akkor adjam oda a magnót vagy az írógépet, elvinni a zaciba, hogy adhassanak enni a gyereküknek. Egyetemen volt egy roma srác, mindenki nagyon örült, hogy oda járt, annak már kevésbé, hogy mindenkit levett pénzzel, vagy hogy vegyen neki kaját a büfében, nyilván a legdrágább rántott húsos szendvicset, meg vegyél akkor már cigit is nekem volt a műsor, ha viszont dolgozni hívták, ahol kereshetett volna, nem ment, mert "ő nem tróger".
2021. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Kislányom osztályába két roma lány jár.

1.A kislánynak a bőrszíne és a neve is árulko, hogy roma. Viszont kedves, szorgalmas, nett ő is, szülők is.

2.Sötétszőke hajú, tündöklő kék szemű kislány. Csak az anyukán látszik, hogy cigány. Lusta, bukdácsol, verekedik, k@romkodik,tízórait lop, stb.


Nyilván fel sem merül, hogy az 1.kislánnyal nem barátkozhat a gyerekem. Nem is foglalkozunk vele, hogy roma.

2. kislányt, meg kerülje el, ha jót akar magának.

2021. márc. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%
egész általános iskola alatt egy roma lány volt a legjobb barátnőm
2021. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
45%
#8 Attól nem oldódik meg a probléma, hogy valami gyökér hetente legalább egyszer felteszi ezt a kérdést. Ez egy egyértelműen provokatív kérdés és felesleges többször feltenni.
2021. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

Nekem volt egy nagyon jó cigány barátom, tényleg testvéri szinten voltunk a suliba. Elég rasszistának számítottam pedig, de ő másabb volt sokkal. Dolgos családból származott, kitűnő tanuló volt. Ha bárki beszólt neki, akkor egyből ott voltam, senki nem beszélhetett vele csúnyán csak azért mert cigánynak született. Ő és az egész családja nagyon más volt, mint a többi.

Ha egy ilyen sráccal barátkozna majd a gyermekem, aki esetleg még különórát is tart neki abból ami nem megy, engem fixen nem zavarna.

2021. márc. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
74%
A kisfiam legjobb barátja egy roma kisfiú. Őszintén megmondva ritkán találkozok ennyire udvarias, segítőkész gyerekkel. Tényleg egy rossz szavam nem lehet rá.Több osztálytársa lent volt már itt, de közel sem voltak olyan értelmesek mint ez a kisfiú.
2021. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
86%

Ovis koromban megvert egy magyar fiú, 2 roma lány jött oda hozzám megvigasztalni. Az a 2 roma lány volt a legsegítőkészebb az egész oviban, ők mindig, mindenkinek önzetlenül segítettek.

Vannak kivételek, higgyétek el.

2021. márc. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
82%
Kivétel mindenben van.
2021. márc. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is volt roma barátnőm középben, nyaraltam is náluk, jó kis csajos buli volt.


Nem azt szoktam nézni, hogy roma vagy nem roma, zsidó, feketa vagy bármi. Érezzék jól magukat, legyen rendes, dolgos gyerek, meg a családja is az, aztán felőlem barátkozzanak.

2021. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Én is tévedtem, amikor 20 évvel ezelőtt azt hittem egy családról, hogy rendesek...
2021. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!