Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám a depress...

Mit tegyek, ha anyám a depressziósságával folyamatosan zsarol lelkileg, amitől lassan már én is depressziós leszek?

Figyelt kérdés
Nem érti meg, hogy már nem vagyunk gyerekek, hogy rajzoljunk neki, ölelgessük meg puszilgassuk. Az öcsémet is folyamatosan zaklatja. Bemegy, megcsikizi, stb. Nem szeretjük. Azért, mert bezárkózunk a szobánkba, folyamatosan öngyilkossággal fenyegetőzik meg sír, amivel taszít minket. Nem veszi észre magát. A munkahelyén kiközösítik, nem lép tovább, hanem marad ott, csak hogy tudjon panaszkodni.
2021. márc. 4. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
A depresszió betegség. Jár vele orvoshoz?
2021. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, pedig már azt is felajánlottuk neki apámmal, hogy elmegyünk vele, de nem akar. Semmit nem akar, csak minket szidni meg ócsárolni, na meg panaszkodni.
2021. márc. 4. 11:34
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Keressetek magatoknak egy jó pszichológust.
2021. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Az úgy nehéz lesz, nekem is van a családban hasonló, de őt kezelik. Ebben az esetben ti kérjetek tanácsot pszichológustól, hogyan vészeljétek át, mert sajnos tényleg le tud rántani az ilyen. Ha magától nem akar elmenni kezelésre, erőszakkal vinni nem lehet.
2021. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
96%

Ez mindig nehéz kérdés. Az én édesanyámnak is az egyik kedvenc vita-érve az volt hogy ő majd csak meghal. Hát szépen beleestem én is a depresszióba 18évesen.

Két dolgot jó magadban tudatosítani:

- anyukád beteg, ez nem a te hibád és nem is tudod meggyógyítani. Támogathatod ha szeretne meggyógyulni, de nem a te felelősséged.

- anyukád szeretne mindent megadni neked és a lehető legjobban szeretni titeket de lelkileg megakadt. Amikor ilyeneket mond és tesz nem kell engedelmeskedned. Egyszerűen mondj annyit hogy édesanya én nagyon szeretlek de nem szeretném ha megcsikiznél. (Megértően kell beszélni de egyben szigorúan védeni a saját határaid)


Őt nem tudod megváltoztatni egy dolgot tehetsz, hogy szépen de érthetően véded a saját határaid és a végén már te nem fogod rosszul érezni magad. Őt nem tudod csak úgy megváltoztatni.


Kitartás megértem hogy ez nehéz.

2021. márc. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Kéne külön képzés leendő szülőknek az alap dolgokról, hogy a kisgyerekek szeretik a csikizést, a nagygyerekek nemm. Ez nagyon gáz, hogy tanulunk a Mohácsi vészről és a mitokondriumokról, de szülőnek lenni külön szakma, és figyelni kell arra, hogy a gyerek hány éves, és aszerint bánni vele, akár depressziós a szülő, akár nem. Minimum egy fél év fejlődéslélektan kellene minden szülőnek. Nagyon el van cseszve az oktatási rendszer, hülyeségeket tanítanak, és a szülők tucatszámra termelik ki a lelkileg sérült gyerekeket, mert nem értenek a neveléshez.
2021. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én egyik szülőm is folyamatosan próbált érzelmileg zsarolni. Semmiképp sem szabad hagyni neki. Nem szabad, hogy emiatt nagyobb figyelmet kapjon, hogy úgy érezze, ezzel eléri amit akar. Hát és igen. Valahogy rá kellene venni, hogy menjen pszichológushoz, mert ez így senkinek sem jó.
2021. márc. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olvass utána a mérgező szülőnek. Utána gondolkozz és dönts.
2021. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A valódi depresszionak nincs konkrét oka.
2021. máj. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!