Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell folyamatosan...

Miért kell folyamatosan hazugságokat kitalálni a vírushelyzetről csak azért, mert éppen "neki" nem jó?

Figyelt kérdés

Van rengeteg ismerősöm akik pánikolnak, vannak akiknek csak borzasztó az egész, vannak akiknek ez életük legjobb időszaka, stb stb.


És csomóan vanak akik nekem panaszkodnak, hogy külföldön élő családtaggal nem tudnak találkozni, meg jajj elszakítanak tőlük, jajj nem elhet külföldre utazni jajj így jajj úgy. Közben meg az nem igaz! ordas nagy hazugság.


Hétfőtől, MÁTÓL van síszünet a sulinkban (gimnázium, 10. osztály) és az osztály negyede külföldön síel. Jééé, őők mehetnek. Tele van a face az instagram, a snapchat a képeikkel, hogy milyen jó, mennyire kevesen vannak, egy álom. Nagy részük ausztriában van, páran németországban.


Én is kimehettem volna, ott van a lehetőség, egy hétig megtehetem.


Miért kell hazudni? Most komolyan. Nem tesz jót Zsuzsinak ez a helyzet, nincs munkája, ezért kitalál hazugságokat? Minek? Vegyen repjegyet és menjen ki a családtagjaihoz. Mi ebben a nehéz? Jaa, hogy nincs rá pénze. AKKOR MONDJA AZT! Elegem van már abból, hogy telehazudoznak mindent.


Miért nem lehet felvállalni az igazságot? A jelenlegi veszéylhelyzet miatt elveszítettem a munkámat, jelenelg nincsen fizetésem és így nem tudok találkozni a külföldi családtagjaimmal.


Anyámnak is tele van már velük a töke. Folyamatosan zargatják telefonon, hogy jajj ez borzalmas, nem elhet elutazni, nem lehet már semmit sem csinálni. Már nem veszi föl nekik. Aki hazugságokkal temö a fejét, azzal megszakítja a kapcsolatot. Én is már csak ennyit mondok például Zsuzsikának: Bocsánat, még el kell utalnom a pénzt a repjegyre. És leteszem.


2021. febr. 15. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

'Miért nem lehet felvállalni az igazságot? A jelenlegi veszéylhelyzet miatt elveszítettem a munkámat, jelenelg nincsen fizetésem és így nem tudok találkozni a külföldi családtagjaimmal.'


Ez az egyén személyes problémája, amit nem vetíthet ki minden emberre. A pandémia alatt rengeteg vállalkozás/cég sokkal nagyobb profitot termel, mint azelőtt, ezt személyes tapasztalattal tudom számszerűen bizonyítani. Ami egy embernek rossz, az a másik embernek nagyon jó.

2021. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1: így van. Ezt akartam írni, hogy ez egyedül az ő problémája. Rengeteg ismerősöm van, akinek van kisvállalkozása és már rég meghazudtolták az ilyen rettegésben tartó kommenthuszárokat, hogy ez senkinek nem jó, meg ezzel mindenki rosszul jár. Hát épp ellenkezőleg. Statisztikák alapján sokkal többen vannak azok az emberek akik többet ekresnek, mint azok akik kevesebbet.



De itt most nem ez a lényeg. Hanem az, hogy hazudnak. Nem tetszik nekik valaki, ezért kitalálnak mellé valami jó nagy kamut, hogy majd a buta ember megeszi. Közben meg vígan síelünk külföldön.

2021. febr. 15. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézd, én Németországban vagyok és biztosra tudom, hogy nem üzemelnek a sípályák...
2021. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És amúgy nem hinném, hogy olyan személyes probléma lenne, hogy egyedől őt külön eltiltották külföldről.


Igaz, voltak idők amikor lezárták a határokat, de most jelenleg nincsenek. És konkrétan tegnap hívta anyámat legutoljára, hogy mennyire rossz neki, hogy nem engedik külföldre.

2021. febr. 15. 13:52
 5/5 A kérdező kommentje:

3: nem feltétlen a nyílvános sípályákra gondolok, hanem elgyen az bármely más hegyoldal, vagy egyszerűbb sípálya. Nincs kizárva, hogy a sulinak van csak nyitva :) De mivel vannak külföldiek is, hááát.


Olyan kb, mint dobogókő. Vagy normafa. Azok is nyitva vannak, jöhet magyar, külföldi :)

2021. febr. 15. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!