Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy adjak tanácsot neki?...

Hogy adjak tanácsot neki? (vallásos szülők, házasság előtti szex)

Figyelt kérdés

Van egy lány akivel szoktam messengeren beszélgetni.

18 éves, 10.-es, mozgássérült. A barátjával 2 éve együtt vannak, már szexeltek is.


A családja olyan mélyen vallásos, hogy más iskolába akarták iratni, mikor megtudták, hogy már nem szűz, meg nem akarják, hogy a barátjával ismét lefeküdjenek a házasság előtt, és hasonlók. ("A házasság a tuti")


A probléma csak az, hogy az olyan mondataim, hogy a "A házasság nem biztosíték semmire. Viszont egy válás nagyobb dolog, mint egy szakítás" ilyen szintű valláskárosultaknál süket fülekre találnának... Ha meg jobban belemegyek a témába, akkor eljutok addig, hogy "A muszlimok a Koránra hivatkozva ugyanúgy hisznek a többnejűség igazában, mint a keresztények a Biblia után a csak házasság utánni szexben". Innen meg gyorsan eljutok oda, hogy legszívesebben elküldeném a szüleit melegebb éghajlatra... Hogy nem tudnak örülni annak, ha a lányuk boldog valakivel???


Szóval nem vagyok valami hasznos, pedig szeretnék segíteni neki.


Ő se nagyon tudja eldönteni, hogy most bűn-e, hogy le akarnak továbbra is feküdni házasság előtt (Amúgy szerintük hosszútávú lesz a kapcsolat, szóval pár év múlva a házasség is bekövetkezne.)


20/L



2021. márc. 6. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Mi közöd hozzá? Ne foglalkozz mások nemi életével!
2021. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
En mint hagyomanyos katolikus csaladban nevelkedett ember ugy latom, hogy amig nem igaz szerelem, hanem kamasz langolas, addig erdemes vele varni, viszont 2 ev mar eleg sok ido. A szex nem bun, sot, fontosabb lenne abban tamogatniy hogy biztonsagosan mukodjon a dolog. Es szerintem egyebkent hulye aki hazassag elott nem probalja ki, amig fel tole, addig persze nincs ertelme,de ha megert ra, oke. Mindenesetre, ahogy betolti a 18-at, az csinal, amit akar , amugy meg minek mondja el a szuleinek? Semmi kozuk hozza.
2021. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem én ütöm bele az orrom az ő életébe, hanem magától írja nekem a problémáit.

Prábált pszichológust keresni, talált is, csak az időponttal van baja.

2021. márc. 6. 18:36
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
A Bibliában sehol nincs benne, hogy bűn lenne házasság előtt lefeküdni valakivel. Utalások talán vannak benne, de azokat meg lehet máshogy is értelmezni.
2021. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon bigottnak kell lenni az ilyen felfogáshoz. Katolikusoknál volt hagyománya főleg, ahogy annak is, hogy csak akkor szexeljenek, ha gyereket akarnak, csak úgy élvezetből ne. De ha nem az utóbbiból indulunk ki, akkor mekkora hülyeség már összekötni az életedet valakivel, akivel pl nem stimmeltek az ágyban? Mert bizony ott is sok féle igény lehet, és nem mindenki jön ki jól mindenkivel... Ha az ágyban nem működnek a dolgok, akkor aztán az megmérgezi majd idővel a többit is.
2021. márc. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Akinek még ennyire sincs saját véleménye, meglátása egy ilyen dologról mint ennek a csajnak, annak hiába mondasz bármit
2021. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Én mondjuk nem lennék senki önjelölt pszichológusa... kapjál már a fejedhez, te itt csak lelki szemetesláda vagy, nem több.
2021. márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Laylah ***** válasza:
100%

A szülei nem tudjuk, mindig ilyenek voltak-e, de rengeteg ember van még mindig azzal a felfogással, hogy egy lánygyermek egyetlen értéke a szüzessége. Feltételezem, és ez csúnyán fog hangzani, az sem segít a helyzeten, hogy mozgássérült a barátnőd, simán el tudom képzelni, hogy a szülei attól félnek, hogy ha odaadja a "egyetlen kincsét" a barátjának, akkor a fiú megkapja, amit akar és majd jól otthagyja, a lány pedig, mivel mozgássérült, nem fog találni magának mást. Elég hülye felfogás, de simán elképzelhető, nem ismerjük a szüleit.

A lánynak azt tanácsolom, azt tegye, amit a szíve diktál, ne azt, amit mások mondanak neki, amit mások várnak el tőle. Inkább bánkódjon öreg korára azon, amit megtett, mint azon, amit nem, és végig arra gondoljon, hogy mi lett volna, ha kiáll magáért.

2021. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

A szex Isten ajándéka!

Megtehette volna, hogy csak az utódnemzéskor lehessen szexelni, de úgy alkotta meg az embert, hogy a szex az élet egyik legcsodálatosabb örömszerző ajándéka!

Isten akaratával nem szabad szembe menni egy értelmezési hiba miatt!!!

2021. márc. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
vallásosként azt gondolom, hogy egy bizonyos kor felett már nem a szülők felelőssége betartatni bizonyos szabályokat a gyerekükkel. 18 éves, valamiért úgy gondolta, nem tartja be azt a szabályt, hogy házasság után szexel. ha ez nekik belülről nem fontos, nem jön, felesleges erőltetni. ennek nem az az értelme, hogy kényszerű önmegtartóztatásban sínylődjenek, amit a szülők erőltetnek rájuk. lassan felnőtt nő, a vallásában is felnő. neki kell mérlegelnie, milyen mély a hite, mi miért fontos. ha később elhagyja a vallását, azt sem lehet ilyen korban erőltetni. a szülők max imádkozhatnak a gyerekükért. ha 18 éves koráig nem gondolta úgy, hogy csak házasságban fog szexelni, butaság ezért iskolát váltatni meg tiltani a barátjától, csak lázadni fog. neki kell ezt eldöntenie. mondom ezt úgy, hogy én 24 éves vagyok, és én be akarom ezt tartani, mert látom értékét. de szerintem a vallásban nem azért érdemes dolgokat megtenni, mert félünk hogy bűnbe esünk, hanem sokkal inkább azért, mert isten olyan szabályokat bízott ránk, amik által boldogabban élhetünk, amik értékesebbé tesznek. ha valaki nagyon ágál valami ellen, imádkozzon, de erőszakoskodni magával és csak a bűntől való félelem miatt tartani valami olyasmit, amiben nem hiszünk? Isten nem rabigába kötött minket, szabadnak teremtett. Lehet ezt most hülyén fogalmaztam meg, és eltértem a tárgytól, késő van. de szerintem a lánynak a szüleivel kell megbeszélnie ezt a dolgot. lassan kialakul a saját értékrendje, és nem biztos hogy a gyerekünk mindent átvesz a sajátunkból, még ha ez nem is feltétlen jó így.
2021. máj. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!