Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha az anyátok...

Mit reagálnátok, ha az anyátok a messengereteket túrná?

Figyelt kérdés

Tesók tabletjére be kellett valamelyik nap lépnem a messengeremmel aztán úgy maradt. (jó ez az én hibám is egy picit, de tesóm mondta, hogy nem zavar, majd lenémítja ne kelljen minden csütörtökön rátöltenem.)

Aztán anyáék szobájába hagyta a tabit én meg cseteltem barátommal este, meg unokatesómmal. Anya a szobájában nyugalmasan olvasta a csetet. (onnan kezdtem sejteni amikor barátom megkérdezte, hogy hogy-hogy aktív vagyok. Ugyanis nekem ki van kapcsolva az elérhetőségem.)

Aztán reggel anya rám förmedt, hogy miért csetelek barátommal így tuti romlani fognak a jegyeim, hogy 9-ig fent maradtam és Jézusom. Most megváltoztattam a jelszavamat, de este 8-kor minden nap begyűjti a telefonomat. Mondthatok bármit, múltkor is volt ilyen akkor azt csaptam a fejéhez, hogy nem az ő körme kopott a telefonomért, hanem barátomé, mert karácsonyra kaptam tőle.

Aztán csak pampogott, hogy amíg az ő házában élek az ő szabályai vannak.

Most nem azt várom el, hogy szidjátok. Tudom milyen egy nő. Az anyám, szóval rosszat nem nagyon mondhatok róla.

De a múltkor öcsém csetjeit olvasgatta, mert a szobájába hagyta a telefonját aztán ő ruhát vitt be utána meg csak azt láttam, hogy túr benne. Én furcsán néztem rá, mondtam, hogy nem igazán illene. Ha tesóm szeretné, hogy tudjanak róla akkor elmondja. Aztán arra is csak annyit mondott, hogy az ő fia, szóval neki is köze van hozzá.

De egyébként tudnám még sorolni miket művelt.

Előre köszönöm a válaszokat!

16l


2021. márc. 8. 08:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Hát én 18 éves koromban amilyen gyorsan csak tudnék költöznék. Komolyan este 8kor elvenni egy 16 évestől a telefont és 9kor aludnod kell? A legtöbb iskolában amúgy is még 8 után kezdődnek az órák így most online oktatáskor szóval 7kor bőven ráérsz felkelni. Ezek szerint anyád szering egy 16 évesnek 11 óra alvásra van szüksége vagy azt akarja hogy mindig hajnalban kelj? Írod hogy rosszat ne írjunk róla de azok alapján amiket leírtál jót nem nagyon lehet.
2021. márc. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Szánalmas, beteg anyád van! Majd mutasd meg neki ezeket a kommenteket vagy szólj neki hogy legközelebb a gyakorit is turja át
2021. márc. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Amint lesz lehetőséged költözz. Vagy másik opció, próbáljátok megbeszélni. Neked is van magánéleted, gondolom neki sem esne jól, ha valaki az övébeb turkászna 0-24.

Szerintem azért a beteg anyád az túlzás ide, nem eshet valami jól a kérdezőnek amikor ilyent írtok. Ő is ember, nem is ismeritek. Bizonyára a kérdező is szereti, csak vannak nézeteltéréseik, mint minden családban.

2021. márc. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

2-esnek igaza van.

Szülő pofán vághat egy gyereket,de fordítva már nem?Én biztos,hogy amekkorát csak tudtam volna,és ezzel most nem buzditani szeretnélek.

Semmi köze a privát szférádhoz,ez minden ember joga. Függetlenül attól,hogy a gyereke vagy,nem láthatja minden privát dolgodat. Te se leskelődsz,miközben ő ír valakinek,vagy épp WC-zik...

2021. márc. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

Ti ennyire nem tisztelitek a szülőtöket, hogy pofánbasznátok minden alkalommal? Nyilván nem én mondom meg, de ez azért túlzás. Mindent meg lehet beszélni.

Így:

-Anya, bocsi, de megkérlek, hogy ne túrkálj a messengerembe, mivel neked is és nekem is van egy privát szférám. Szeretném, ha ezt megtartanád. Köszi.

2021. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%
De még én kérek elnézést nem?Hagyjál már. Majd ha feltúrta az egész telefont,akkor majd mégegyszer bocsánatot kérek jó lesz főni?
2021. márc. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

5-ös

Neked teljes mértékben igazad van, hogy megkellene beszélni egy Normális esetben. De ez nem az. Anyámmal soha nem tudtam normális keretek között beszélni. Mindig én vagy barátom volt a szemében a hibás. Barátom is csak korlátozott ideig maradhat aztán elküldnik, hogy menjen haza fele, csinálja a dolgát és engem is hagyjon békén. Én nem is mehetek sehova. Aztán amikor anya a régi fiatal kori életéről prédikál, hogy ő kénytelen volt önálló lenni, neki az anyja nem segített semmiben, nem tudott semmiről, olyankor én vagyok analfabétának nevezve. Hogy nem megyek sehova csavarogni, nem cserélgetem a pasikat havonta. Neki az is fáj, hogy 16 évesen nagyon jövőtervező vagyok és nem a mának élek. Én teljes mértékben eltudom képzelni a dolgokat, anyának nem tetszik az a szakma sem amiben dolgozni szeretnék.

De a klasszikus példa, hogy nagyon nem értem őt.

Múltkor beszéltük, hogy nagyon jól néznek ki a piros tornacipők, nekem is nagyon tetszett. Aztán lett egy cipő boltba 900ft kuponom. Így elmentem és vettem magamnak egy piros cipőt. Tök boldog voltam, hogy nekem ez annyira tetszik. Amikor haza értem, leszidott, hogy miért vettem ilyen élénk színű f.s cipőt. Nem fogom tudni felvenni semmihez, nem is áll jól nekem, undorító az egész. Előtte meg azt a cipőt nézegettük.

Barátomat megkínálja ebéddel aztán amikor elmegy barátom, anya itthon szid, hogy már megint neki kell etetni még egy személyt. Pedig nem én mondtam neki, hogy ettesse meg.

2021. márc. 8. 08:48
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Néha irigy szerintem,hogy neked kicsit jobban megy a sorod. Apukád vele van még?Ne haragudj,hogy megkérdezem. Már kicsit...a magyar szót elfelejtettem,de "bitter".
2021. márc. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Első gondolatom a volt, hogy adnék egy jó nagy tockost, de élőben nem ütném meg édesanyámat. Mindenesetre biztos kikelnék magamból, és az összes postán érkezett levelét felbontanám, elolvasnám, illetve megnézegetném az SMS-eit és kérdőre vonnám, minek beszélget XY-nal ennyit. Ebből biztos észrevenné magát.
2021. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Nemár :D

És ha a gyerek 9-kor még nem álmos, akkor inkább fetrengjen még 2-3 órát, mi?

11 éves tesóm később fekszik le.

Szerintem anyád csak örül hogy MÉG tud valakit kontroll alatt tartani. Költözz el amint tudsz, ha addig nem javul semmi (spoiler: nem fog)

2021. márc. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!