Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok közül a férfiak közül,...

Azok közül a férfiak közül, akik kizárólag az anyjukkal élnek egy fedél alatt, milyen gyakori lehet a mentálisan betegek, lelkileg sérültek aránya?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az ilyen emberek sosem éltek párkapcsolatban, vagy ha volt is, inkább az anyjukat választották. Van sok "uralkodó szülő" vagy "ragaszkodó gyerek" köztük? Esetleg a kényelem miatt élnek így? Vagy a legtöbbjük között normális szülő-gyermek kapcsolat van és sikerült érzelmileg leválni a másik félről?

Aki ismer ilyet, leírhatja, mik a tapasztalatok.


2021. márc. 12. 09:47
1 2
 1/13 anonymousreview60 ***** válasza:
50%

Ha nem a szülő vagy a gyerek valami betegsége miatt kell otthon maradni, akkor:

Nem feltétlenül ragaszkodik az a gyerek, de jól írtad: gyerek. Nem férfi, csak hímnemű nagykorú. Nem tanították meg neki a férfias alapokat és az önbizalmat gyerekkorában, amire alapozva magát tovább alakította volna és levált volna.

Egyik elvált (de azóta ismét férjezett) ismerősömnek volt eközben egy pasija, aki dolgozott/ik, megpróbált csajozni, leválni stb. Összehoztak egy gyereket, mindkettő tisztességgel viszi a maga 50%-át az osztott felügyeletben, de a pasi azóta is az anyjánál lakik, és hát nem lett férfiasabb vagy függetlenebb. Mondjuk a srác belevaló, máshonnan veszi a példát.

2021. márc. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Nekem pont a volt kollégám ilyen, és teljesen normális (legalábbis amennyit mi, többiek láttunk belőle), úgyhogy én már teljesen letettem az előítéleteimet ezzel kapcsolatban. Ő azt hiszem, segített is az anyjának, mert beteg volt. De biztos vannak olyan férfiak is, akiknél nincs különösebb indok (látszólag legalábbis), hogy az anyjukkal maradjanak, mégis úgy élnek. Szerintem az esetek nagy részében előfordulhat, hogy az az ok, amit te is írsz; túlzott féltés vagy uralkodni akarás a gyerek fölött, amit később sem tud, vagy csak nagyon nagy erőfeszítések és pszichológus által feldolgozni a gyerek (aki azóta már felnőtt férfi, de lélekben egy része leragadt egy feldolgozatlan, gyermeki szakaszban). Pusztán a kényelem szerintem nem elegendő ok, valami biztos van a háttérben. Csak hát a társadalom felől is csak a megvetés és ítélkezés megy, így még nagyobb a lelki teher, és nagy lehet a nyomás az ilyen férfiakon. (Ezt nőként írom, tehát nem védeni akarom őket, vagy ilyesmi, de szerintem tényleg nem a látatlanban való ítélkezés, leszólás a megoldás, még akkor sem, ha az illető, aki leszólja, úgy érzi, hogy "de hát igazam van".)
2021. márc. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Alfred Hitchcock rendezőnek a Psycho című filmjében pont egy ilyen félresiklott anya-fia kapcsolat van. A későbbi részben pedig az előzményeket mutatják be, hogy az anya hogy rátelepedett minden szempontból a fiúra, ezzel totálisan eltorzítva annak lelkét, és beteges kötődést alakítva ki.
2021. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonymousreview60 ***** válasza:
78%

Ha az anya elnyomja a fiút (vagy kizsarolja az állandó jelenlétét, mert nincs más kapcsolata), akkor annak nagy valószínűséggel nem lesz kellően erős, önálló akarata, így amikor harcolna az önállóságért (pl. fél órát, órát késne otthonról egy csaj miatt), megtörik. Emiatt nem lesz annyi lehetősége ismerkedni, akivel sikerül, az meg azt gondolja, hogy nem is érdekli ő a srácot annyira. A tapasztalathiány kezdeményezési nehézségekbe, majd a kezdeményezések hiányába - negatív spirálba - csap át.

Ezzel az anya - szerintem egyedüli vétkesként - kiheréli a fiát, aki messze alulértékeli magát. A következményeket nagyrészt a fiú viseli, az anyja halála után egészen ő.

Ha a fiú egyáltalán eljut odáig, hogy csajozni kellene, nem pedig csak elnyomja magában öntudatlanul, akár munkaholizmussal, az egész témát.

2021. márc. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

"így amikor harcolna az önállóságért (pl. fél órát, órát késne otthonról egy csaj miatt), megtörik."


Pontosan, és ez szinte mindig így játszódik le: a fiú megpróbálja, de a puszta próbálkozását csírájában elfojtják, bűntudatot és szégyent ültetve el az elméjében. Aztán újra és újra megpróbálja, és újra és újra jön "jutalmul" a kíméletlen, ellentmondást nem tűrő megtorlás. És minél több ilyen ismétlődik egymás után, annál jobban bevésődik az agyba, hogy még csak meg se merd próbálni, mert olyat kapsz, hogy attól koldulsz.

2021. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Én csakis pénzügyi dolgok miatt maradtam otthon. 20éves koromig tanultam, 21évesen már dolgoztam, 29.születésnapomra hitel nélkül szülői segítség nélkül vettem saját tehermentes lakást. Volt barátnőm aki állandóan albérletbe akart menni, végülis felesben is csak 80ezer lett volna az albérlet, inkább fizettem otthon 20ezret és most élvezem a saját pecót.

Sajnos nem minden szülő tud segíteni a gyereknek és a popója alá tolni egy lakást vagy házat. Én is elmwntem volna 21évesen mert nagyon nagyon sok vitánk volt,de kénytelen voltam mérlegelni..

Aztán,hogy van e mentális betegségem azt nem tudom..

2021. márc. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Biztos, hogy nem a kényelem miatt vannak otthon.

Az én szüleim nagyon jó fejek és felnőttként kezelnek, amióta tényleg felnőtt vagyok, és mindig igyekeztek a koromhoz mérten kezelni.


De nem bírnék velük élni.

Nem miattuk, hanem magam miatt.

Nem bírom ha dirigálnak nekem. Vagy mások szabályai szerint kell élnem.

Anyuék tudatosan nem dirigálnak, de ha náluk laknék, muszáj lenne az ő szabályaik szerint élnem. Hisz az ő házuk.

A saját házamban elszámolás nélkül tehetek bármit. Átrendezhetem, nem látja senki mikor jövök, megyek, mit eszek stb.

Ha valaki a szüleinél lakik, akkor átadja az irányítást, nem a saját főnöke.

Ha egy felnőtt embernek az a világ legkényelmesebb dolga ha más szabályai szerint él, az szerintem nem normális.

2021. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
99,9%
2021. márc. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Gyakori lehet, de a mentális betegség az nem egy negatív megbélyegzés, hanem csak annyit jelent, hogy az illető jóval több sz.rt kapott az élettől, mint az átlag, ezért nehezebb dolga is van.
2021. márc. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Ismerek ilyent.Több testvérből már csak ő lakik otthon. Többiek mind családot alapítottak. A kényelem miatt nem akar lépni. Minek tartson fent albérletet ha ott a nagy ház ahol "ingyen" lakhat? Főznek és mosnak rá. Eljár dolgozni de így van idő és pénz a hobbikra-szórakozásra. Párkapcsolata nincsen, pedig nem egy mai gyerek. Nem akarja a beteg szülőt magára hagyni de a környéken nincs lehetőség már nagyon válogatni az ő korosztályából, mert a normálisabb nők már elkeltek. De folyton marják egymást anyukával.
2021. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!