Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok közül a férfiak közül,...

Azok közül a férfiak közül, akik kizárólag az anyjukkal élnek egy fedél alatt, milyen gyakori lehet a mentálisan betegek, lelkileg sérültek aránya?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az ilyen emberek sosem éltek párkapcsolatban, vagy ha volt is, inkább az anyjukat választották. Van sok "uralkodó szülő" vagy "ragaszkodó gyerek" köztük? Esetleg a kényelem miatt élnek így? Vagy a legtöbbjük között normális szülő-gyermek kapcsolat van és sikerült érzelmileg leválni a másik félről?

Aki ismer ilyet, leírhatja, mik a tapasztalatok.


2021. márc. 12. 09:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
62%
Az is lelki beteg aki másokkal foglalkozik. Sőt....!
2021. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha önmagában azt lelki sérülésnek tekintjük, hogy nem párkapcsolatban, hanem az anyjával él, akkor egyértelmű :)


Van szerintem két alapeset, hogy az anya nevelése hozzájárul-e ahhoz, hogy a fia nem lesz önálló, vagy az idegrendszere alapból ilyen. Ha több gyerek közül csak egy önállótlan, akkor az nyilván az utóbbi eset. Volt ilyen szomszédunk régebben, a férfi nem volt "idegbeteg" - hogy mondjuk megriadt volna a hirtelen zajoktól vagy bármilyen fóbiája lett volna, sőt brigádvezető is volt. Csak egyszerűen aszexuális volt, nem érdekelték a nők. Az öccsét meg igen, ő alapított is családot. Vagy közismert péda Erdős Pál, a világszerte utazó matematikus, aki mai kifejezéssel asperger szindrómás volt.

Meg van az az eset, amikor az anya úgy neveli a fiát, hogy az önállótlan legyen, holott valószínűleg más neveléssel képes lett volna önálló életre is. Ilyent is ismerek.

Meg vannak a határesetek - nyilván a valamivel eselenebb gyerek anyai túlféltést okoz, és könnyen kialakul egy spirál.

2021. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha én ezt leírnám ide, hogy nekem milyen kapcsolatom az anyámmal, akkor mindenki lepontozna, lebetegezne...stb.

Nekem úgy alakult az életem, csak anyám van mindenhogyan...

Többet privátban mondok, akit érdekel, mert az emberek nagy része elítélő.

2021. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!