Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyukám...

Mit csináljak, ha anyukám folyamatosan kellemetlen helyzetbe hozza magát a facebookon?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy anyukám nagyon okosnak hiszi magát, a vítust és az oltást illetően. Ezzel nem is lenne baj, csak ahelyett, hogy tudomámyosan megalapozott információkból táplálkozna, pont az ilyen hírekre tekint gyanakvással, és helyette mindenféle összeesküvés-elméletben hisz, olyan emberek szavára ad, akik 5G ellenesek, a vakcinában magát a sátánt látják stb. Ezeket a nézeteit rendszeresen meg is osztja a facebookon, ahol be is támadja néhány ismerőse, de anyukám természetesen mindenkit hülyének néz, aki nem az ő agymenéseiben hisz, és a helyesírást figyelmen kívül hagyva válaszol a kommentekre.

Nehéz helyzetben vagyok, mert szeretem az anyukámat, de az, ahogy ő viselkedik a facebookon, rám is rossz fényt vethet, engem is megbélyegezhetnek miatta, mivel sok közös ismerősünk van. Én nagyon sokszor próbáltam már vele megértetni, hogy amit csinál az kínos, higgyen, amiben akar, csak ne kürtölje világgá. Próbálom edukálni, de egy 50+-os embert nehéz, főleg ha még makacs is mellé.

Valaki tud valami tanáccsal szolgálni?



2021. márc. 12. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudsz mit tenni.
2021. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Én ezt nagyon jól megoldottam, minden egyes ilyen megosztásnál odaírtam kommentbe: "Anyukám, ez álhír, ne dőlj be neki!"


Már jó egy éve semmit nem oszt meg :D

2021. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
A 2-esnek igaza van. Esetleg minden ilyen megosztása alá linkeld be az "Úgy csinálunk mintha hinnénk az összeesküvés elméletekben" nevű facebook csoportot.
2021. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos ha anyukád ilyen buta, nem tudsz mit csinálni. Kedves emberek is lehetnek buták.
2021. márc. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem fogod tudni megváltoztatni, főleg ha ilyen agresszívan nyomatja másoknak a hülyeséget.
2021. márc. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd figyelmen kívül.
2021. márc. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
Pontosan fogod és be lehet állítani hogy kit szeretnél követni ha anyukád agymenéseit nem szeretnéd követni akkor kapcsold ki ezt funkcióit.
2021. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem vet rád rossz fényt, és nem bélyegeznek meg miatta hiszen nem te írtad ki. Ez az ő véleménye, ezt egy egy normális ember tudja. Általában nem szeretem a nyilvános családi üzeneteket mert semmi értelme, de néha ha néha megcsinálhatod amit 2-es mond csakhogy megnyugodj. Aki ismer az ismer, ha valaki ez alapján ítél el azzal ne foglalkozz.
2021. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
De rossz fényt vet rád, mert azt hiszik te is anyukad hulyesegeivel azonosulsz.50 evesen kifinomult már az ember, hogy ilyeneket csinaljon de anyukad tenyleg buta. 7 es nem értem miért lett lepontozva, neki van igaza, maradjon ismerősöd de ezen belül ki tudod kovetni anyukádat így az ő butasagait nem látod. Költözz el minél hamarabb! Ha másban is ilyen buta anyukad nem lehet túl jó elete , egy jó pasi kene neki, fogadjunk egyedulallo és neten éli ki magat,a kapcsolat hiányát próbálja kompenzálni
2021. márc. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Trollkodjad meg. Linkelj alu sapis képet alá vagy írjad, hogy nektek is 5g-n jön a net és begyulladt a vakbeled, olyan baromságokat amik viccesek, és nem sértők..
2021. márc. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!