Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyamatosan korog a gyomrom....

Folyamatosan korog a gyomrom. Miért?

Figyelt kérdés

Akármit eszek, iszok, néhány perccel később elkezd korogni a gyomrom. Igazából nem is a gyomrom korog, hanem a mellkasom. Mindíg a torkom alatt érzem, amikor jön föl a levegő. Iszonytosan hangos, és ezért nagyon kínos is nekem. Ráadásul alapból is szégyenlős vagyok, de így amikor valahol csend van folyton azon stresszelek, hogy hogy ne korogjon a ... mellkasom?!


Visszatartom a levegőt, is. Néha minden levegővételemnek olyan a hangja mintha egy tehén búgna a beleimből. És ez most viccesen hangzik, és igazából az is. De nem akkor amikor síri csendben kéne ülnöm. Mivel ilyenkor rám is és másokra is rájön a röhögőgörcs. Ők rajtam nevetnek, én meg a szerencsétlenségemen.


Nincs erre valami gyúgyszer, vagy akármi?

Már hónapok óta kerülöm az ilyen társaságokat, hogy ne kelljen azon depiznem, hogy most 30 embert azt hallgatja, hogy korog a gyomrom. Vagy a mellkasom. Vagy a torkom. Nem tom már. :(


Segítsetek!!!



2020. márc. 10. 17:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Vagy nem rágod meg alaposan az ételt, vagy túl sokat eszel egyszerre. A lényeg, hogy a bevitt ételhez kevés/gyenge a gyomorsavad, így nem emésztődik rendesen. Gázok képződnek a gyomrodban, ami a kezdődő refluxra is figyelmeztet.
2020. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!