Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezdjek magammal, ha...

Mihez kezdjek magammal, ha már pár hónapja minden nap szinte folyamatosan ideges vagyok, szorongok és ezt kellemetlen fizikai tünetek is kísérik?

Figyelt kérdés
Már nem bírom elviselni ezt az állapotot. Úgy érzem, hogy napról napra teszem tönkre a testemet ezzel a rengeteg feszültséggel, stresszel, hiába szedek vitaminokat, sőt gyakran még Xanaxhoz is kell folyamodnom, semmi nem használ. Szerintem tudat alatt én rettentően aggódom bizonyos dolgok miatt. Hogy mi lesz az életemmel, képes leszek-e valaha normális és önálló felnőtté válni, képes leszek-e elkezdeni a tanulmányaimat vagy akár dolgozni, ha a szüleim meghalnak lesz-e egyáltalán mellettem valaki, mert én képtelen vagyok kapcsolatokat kialakítani. Egyszerre vágyom rá, de ha valaki nagy ritkán közeledni próbál felém, egyszerűen megrémülök, pánikolni kezdek... Egyszer még randizni is el akartak hívni. Lehet az lett volna életem nagy lehetősége, de én utolsó nyomorék ezt is elszúrtam, mert pánikrohamok törtek rám és végül az egészből nem lett semmi. Gyűlölöm magam. Utálom, hogy nem tudok megváltozni, hogy lelkileg ennyire gyenge és sebezhető vagyok. Mindig mindent elrontok, nem tudok élni a lehetőségekkel. Sokszor úgy érzem, ez az élet nem nekem való, mégis szeretnék élni, de ezek a gondolatok, ez a mérhetetlen szorongás, ami bennem van, lassan felemészt, összeroppant. Nem tudom mit tegyek...

2020. máj. 14. 11:35
 1/5 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Gondold végig az életed! Mikor kezdődött ez a szorongás? Ha úgy érzed mindig is az voltál mióta az eszed tudod akkor a szüleidnél kérdezősködnék.

Az, hogy ilyen vagy az azt jelenti, hogy valami valahol félrecsúszott. Ha megvan a probléma gyökere, akkor szembe tudsz nézni vele, ha ez is megy akkor tudod elengedni.

Ez sajnos így működik.


Nem ok nélkül szorongsz, és fontos, hogy tudd az okát, mert csak akkor tudsz vele szembenézni.

2020. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Amiatt esetleg nem aggódsz, hogy a NAP felrobban? Vagy, hogy a HOLD leesik az égről? Esetleg tisztában vagy azzal, hogy a Föld forog, nem szédülsz?


Viccet félre téve, jó lenne ha mielőbb rövidre zárnád ezt a minden miatt is aggódok. Mert ennek így nincs értelme, nem lehet MINDENRE felkészülni, egyébként is a HÍD-on akkor kell átmenni ha oda értél, ha nincs híd akkor meg kell oldani AKKOR, nem azelőtt mielőtt elindultál már aggódni ezen..... Felesleges, de úgy látom nagyon ráérsz, keress valami hobbit, ami eltereli a figyelmedet, ismerkedj emberekkel, menj társaságba, stb. stb. ÉLJ, SPORTOLJ, lazíts, tágítsd a világnézeted. Nem írtad hány éves vagy, de kb. 80 lehetsz ilyen hozzáállással.....

2020. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ugyanilyen fájdalmas az én életem is...
2020. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ki a kérdést. Mondjuk nekem kisebb szervi (szív) eltérésem is van az is belejátszik. Ahogy idősödtem rájöttem hogy a gének nagyban hozzájárulnak ehhez az állapothoz. Azzal nem lehet mit kezdeni. Apró kapaszkodókat kell keresni az életben. Meg olyan munkahelyet /elfoglaltságot ami szinte folyamatosan leköt és estére úgy lefáradsz hogy ne gyötörjenek a gondolatok.
2020. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Karantén alatt még rosszabb a gondolatokkal megbirkózni... csak ülsz a szobádban és kattog az agyad és minél többet kattog annál rosszabbul jössz ki belőle és rosszabbul érzed magad
2020. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!