Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire érzed magadhoz...

Mennyire érzed magadhoz közel, illetve magadhoz hasonlónak a szüleid, mekkora a lelki távolság köztetek?

Figyelt kérdés

A lelki közelség-távolság alatt a személyiség, a habitus, az érdeklődés, a beállítódás, a célok és törekvések hasonlóságát, különbségét értem.

Ha van(nak) testvére(i)d, írd meg, hogy esetében, esetükben mekkorának látod a különbséget, hasonlóságot, főleg, ha más a helyzet hozzád képest. Hasznos lehet a testvér(ek) nemének megjelölése mellett az életkori különbség(ek) feltüntetése is.



2021. márc. 18. 19:44
A kérdező szavazást indított:
Közel érzem magamhoz őket, sok a közös bennünk, jól megértjük egymást.
Valamennyire közel érzem magamhoz őket, vagy legalább egyiküket, nagyjából értjük egymást.
Nem igazán érzem közel magamhoz őket, elég nagy a távolság köztünk, nehezen értjük egymást.
Távol érzem magam tőlük, (szinte) idegenek vagyunk egymás számára, nem értjük egymást.
61 szavazat
 1/8 Metionin ***** válasza:
85%
Kb. mintha egy ufóról pottyantottak volna közéjük :D
2021. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha anyám meghal táncolni fogok a sírján. Ennyire érzem magam hozzá közel.

Apámmal nincs bajom.

2021. márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Apám rasszista elég erőteljesen illetve homofób és minden hasonló. Rólam meg azt írják le a barátaim, hogy mindenkit elfogadok és szeretek mindenkit. Bár ez csak egy dolog. Anyám meg megüt egy gyereket én meg nem tudnék egy gyereket se megütni. Bár abba hasonlítunk anyámmal, hogy hirtelen haragunk van csak én nem mutatom ki és ha igen akkor én vagyok a szar ha anyám akkor jogosan van felháborodva. Egyébként rengeteg dolog van amiben ég és föld vagyunk szüleimmel
2021. márc. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű emberek a szüleim, engem is annak neveltek. Nagyon jó a kapcsolat közöttünk, kiegészítjük egymást. Anyám lehetne néha rugalmasabb sok dologban, de senki nem lehet tökéletes. Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy ők a szüleim. Szerencsére csodálatos gyerekkorom volt, én is ilyet szeretnék a gyerekeimnek.
2021. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak szeretem őket, tudom mennyire mást akartak ők is mint a saját szüleik és mennyire másként alakult az életük mint amit elképzeltek.

A minta megismétlődött és most rettegek a saját gyerekem miatt.

2021. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Apára nagyon hasonlítok külsőre és személyiségre is, plusz van közös érdkelődési terület, valószínűleg az ő kiskori hatására. Vele kifejezetten jól kijövök. Anyával kevésbé hasonlítunk, és vele hűvösebb is a viszony, kiskoromban rettenetesen szigorú volt, és minden apró hülyeségért ordibálós műsor kaptam, és ez nem múlt el nyom nélkül. Elég más a helyzetem és prioritásaim apához képest, sajnos vagy szerencsére, de leginkább az apai nagyapámra hasonlítok minden téren. Egy 2 évvel fiatalabb öcsém van, nagyon más mint én, de vele jól kijövök.
2021. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó kapcsolatom van a szüleimmel, és ahogy egyre idősebb leszek, azt veszem észre, hogy egy csomó mindenben olyan vagyok, mint anyukám. Hasonlóan beszélek, viselkedem, illetve én is elég otthonülős vagyok, a családomon kívül ritkán keresem mások társaságát. 2 húgom van, akikkel szintén jól kijövök, az idősebbikkel kevésbé hasonlítunk, sokkal életrevalóbb nálam, a kisebbikben viszont sokszor a saját 6 évvel ezelőtti énemet látom, csak ő talán még nálam is lustább és még kevésbé vannak céljai.
2021. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

2 nővérem van én vagyok a legfiatalabb, annak ellenére, hogy ugyanazoktól a szülőktől vagyunk nem hasonlítunk annyira személyiségileg. Idősebbik (27) nagyszájú, szereti a saját igazát, nehezen beszéled le arról amit ő már elgondolt és eltervezett, család centrikus, régen gonosz és bunkó volt mindenkivel de nagyon megváltozott és szerintem ő a legkedvesebb hármunk közül.

Középső (24) nagyon nyitott, sokat beszél de tényleg imád mesélni, néha túlpörgi a dologokat és nagyon szereti ő is ha neki van igaza de annyira, hogy csak kézzel fogható bizonyítékok kellenek, hogy megbírd győzni. Vele van több közös témánk mert kissebb is a korkülönbség, bármiről tudunk beszélni és nem ítélkezik.

Én 20 éves vagyok (nő), én vagyok a legcsendesebb visszahúzódobb a családban, elég nyersen tudok fogalmazni de senki sem veszi magára szerencsére, általában segítőkész és megértő vagyok, tesóimmal ellentétben nem tartom magam szociális embernek, nehezebben megy akármit elintéznem szorongás miatt, de megértik és segítenek ugyanez igaz szüleimre nagyon támogatók, szeretnének mindent is megadni nekünk.

2021. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!