Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet az oka az ilyen...

Mi lehet az oka az ilyen ingadozásnak, a hirtelen távolságtartásnak és hogyan "orvosolható"?

Figyelt kérdés

A lányom, akit imádok, novemberben lett 7 éves, amikor szétmentünk a volt feleségemmel, akkor 5 éves volt. Egy évig a kiköltözésem után majdnem napi szinten találkoztam a lányommal és nagyon jó a viszonyunk. Másfél éve másik városba költöztek, 220 km-re, azóta havonta 3 hévégén nálam van és a szünetek legalább felét nálam tölti. Amikor nálam van, teljesen harmónikus köztünk minden, most is Karácsonyig nálam volt egy hetet, az én szobámban akar aludni, sőt a mellkasomon fekve aludt el a legtöbbször. Amikor viszont másnál vagyunk a családból (pl. most Karácsonykor az anyukánál ünnepeltünk együtt), akkor van, hogy kifejezetten távolságtartóan viselkedik. Most az "anyai időben" elment anyósomhoz, aki sógornőmmel és a kisgyerekeivel lakik együtt. Ma felhívtam, hogy beszéljek vele, mert már nagyon hiányzik, és az egyetlen, amit mondott nekem, hogy mit akarok tőle.

Nagyon nehéz belelátni a gyerekek lelkébe, és én szeretném is neki ebből a rossz helyzetből a lehető legjobbat kihozni, ha ez így alakult.



2021. jan. 1. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Valamiért kényelmetlenül érzi magát, ha mások látják, hogy ragaszkodik hozzád. Vagy hall olyan megjegyzéseket, hogy otthagytad, nem szereted, és nem akarja, hogy piszkálják, ha mégis jól megvan veled, vagy, amikor felhívod, valaki hallgatja, mit beszéltek, vagy valami hasonló konfliktus van mögötte.

Szerintem kerüld azokat a helyzeteket, ahol ilyenek elöfordulnak és tölts lehetö legtöbb idöt vele személyesen, ha az pozitív neki.

2021. jan. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom: mikor együtt vagytok, nem érez -e feszültséget a felnőttek közt, ill. talán akkor érzi, hogy valami ellentét van köztetek. Nehéz kérdés.
2021. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
a gyerekek radarjai nagyon jók, valószínűleg megérzi, hogy a körülötte állóknak rosszul esik a veled való klassz kapcsolat. lehet ez irigység, féltékenység, akármi/bármi. és ő alkalmazkodik. ez nem azt jelenti, hogy nem szeret téged, hanem valami olyasmit jelent, hogy oké, papa, most nem tudom/akarom/merem kimutatni feléd a szeretetemet.
2021. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Amikor az anyukánál és az ő új párjánál van, akkor már gondoltam én is erre, mert ahogy látom, ott nem olyan felhőtlen a viszony.

De ez a mai eset nagyon meglepett, mert anyósomékkal jó a viszonyom és mégis ez történt

2021. jan. 1. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy ott volt az exed is, vagy a gyerek attól tart, anyósodék elmondják az anyjának, hogy ha veled barátságos.
2021. jan. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érzi a kislányod hogy mi az elvárás felé az exednel és csaladjanal: hozzád már nem ragaszkodnak, teged tabu szeretni, mert azzal megsértik az exed (főleg ha neki épp nem jön össze az újabb kapcsolat se)

Remélem sikerül jó kapcsolatototokat megőrizni ennek ellenére !

2021. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van az előttem válaszolóknak, ne vedd a szívedre, gyerekeknél ez a természetes viselkedés, így próbálnak idomulni a környezethez, még talán kicsi ahhoz, hogy pontosan elmondja az érzéseit és megokolja a viselkedését. Ő most egy színházban szerepet játszik, mert nem viselkedhet természetesen. Hiába fáj neked, értsd meg és fogadd el.
2021. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn is ìgy viselkedtem anyukám elött apukámmal annak idejèn. Tudtam, hogy anyukám nem nèznè jò szemmel, a jö kapcsolatom apukámmal.

Ne vedd a szìvedre a különös viselkedésèt az nem neked szòlt.

2021. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. jan. 2. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!