Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Menjek oda...

Mit csináljak? Menjek oda hozzá, vagy maradjak "elzárkózva"?

Figyelt kérdés

Januárban meghalt az anyai ági nagymamám, és Őt nagyon lesújtotta. Engem is megviselt, de hamar túltettem magamat rajta, és úgy tűnt, ő is kezd megnyugodni. Most viszont, hogy közeledik a temetés, megint "furcsán" viselkedik. Hol szinte már kiskamaszként viselkedik, hol pedig csak rosszkedvűen megy fel-alá a kertben, és mondogatja, hogy milyen rossz napja volt. Néha már azzal a hangszínnel, hogy szinte kihívásnak venné az ember, és tetéznie kéne, hogy bezzeg neki mennyire rossz volt.

Ne értsetek félre, megértem, hogy neki nehéz ez az időszak. De a gond az, hogy én nem tudok mellette állni. Úgy értem, hogy vigasztalni nem tudom, nem merem felhozni a témát. Ha ő beszélgetne velem, általában iskola van még, és nincs sok időm. Ha pedig 20 percnél tovább együtt vagyunk, és elbeszélgetünk meg elvagyunk, annak mindig az a vége, hogy egy hangszíntelen mondat, vagy egy téma gyors, de nem bunkó lerázása miatt kijelenti, hogy türelmetlen vagyok vele.

Nekem pedig ez nem esik valami jól, ahogy az sem, amikor szinte büszkén mondja, hogy irigy a problémáimra.

Ilyenkor bemegyek a szobámba, és igyekszem lenyugodni, mert tudom, hogy nem esnek neki jól az ilyen "veszekedések".


A lényeg: anya és az én érdekeimet szem előtt tartva szerintetek melyik a jobb? Ha kevesebbet vagyok kint, ezzel nem kockáztatva az ilyen eseteket, vagy ha kint vagyok vele, és a néhány kellemetlen mondatát lenyelem?


Ui.: az önkontroll egész jól megy. Nem hisztizek, és nem vagyok extrém bunkó. A legdurvább kitöréseim is inkább befelé irányulnak. Magyarul ez nem megoldás sajnos.


Bocs a regényért. 😅


16



2021. márc. 19. 14:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezem, elkezd random dolgokat sorolni, amik egy része félreértés, a másik pedig távol áll a türelmetlenségtől.
2021. márc. 21. 18:47
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

"Ha ő beszélgetne velem, általában iskola van még, és nincs sok időm."


Ne haragudj, de ebben a helyzetben az iskola neked a legfontosabb? Mert az eleg szomoru.

2021. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem fontosabb. De nem hiányozhatok óráról mindig. Szünetekben megyek ki öt percre, az pedig nem elég beszélgetni.

Sajnos muszáj ott lennem az órákon. 🤷🏻‍♀️

2021. márc. 22. 15:10
 14/19 A kérdező kommentje:
Mindegy is. Kint leszek, de sokat nem hiszem hogy segít. Ahogy telik az idő, lassan kiismerem, hogy hogyan gyászol. És nem hiszem, hogy tudnék bármit is tenni.
2021. márc. 22. 15:14
 15/19 anonim ***** válasza:
De nem vagy egesz nap iskolaban. Beszelgessetek delutan vagy este.
2021. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nincs miről, és ha megy is, mint mondtam, azzal végződik, hogy miért vagyok türelmetlen vele.
2021. márc. 22. 19:36
 17/19 anonim ***** válasza:
23%

Akkor mi lenne ha türelmesebb lennél??

Kicsit legyél együttérző... biztos jól esne neki..

2021. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Türelmes vagyok. És megértő. Nem tudom, miért mondja, hogy türelmetlen vagyok. Általában teljesen random dolgokra, mint írtam már. Például ha kicsit kevesebb érdeklősést mutatok egy téma iránt.


Az együttérzéshez pedig annyit, hogy nem igazán mutat érzelmeket, ha ott vagyok. Pusztán amit mondtam; azzal a kihívó hangnemmel mondja, hogy milyen rossz napja volt.

És ezzel nem tudok együttérezni, nem tudok mit mondani rá, csak hümmögni.

2021. márc. 22. 21:17
 19/19 A kérdező kommentje:
A megértőt itt arra értem, hogy átérzem, hogy elvesztette az édesanyját, és nagyon nehéz neki. De a gyászában nem tudom kivenni a részemet, legalábbis nem érzem úgy.
2021. márc. 22. 21:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!