Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem folyamatosan panaszko...

A férjem folyamatosan panaszkodik, hogy nincs ideje magára...Mit tegyek?

Figyelt kérdés
30 éves felnőtt ember, a mániája a számítógépes online játék. A fiunk 6 hónapos. Minden nap azon megy a vita, hogy neki nincs ideje játszani...általában fél vagy háromnegyed 6-kor ér haza hét közben, vacsorázik majd beül játszani, aztán fürdetésnél kijön, de negyed óra múlva már megy is vissza a gép elé...hétvégén ezzel kel, ezzel fekszik. Sokkal több időt tölt a gép előtt,mint velünk. A háztartásban, főzésben,bevásárlásban egyebekben sem segít... Mindent én viszek a nyakamban, ha pedig éppen 2 órát vigyázni kell a fiunkra, akkor már megy a hiszti...Vajon változik ez majd valaha? A megbeszélés nem opció...általában kiakad, és azt mondja, hogy neki nincs ideje magára... Ha hétvégén esetleg családi ebédre vagy ilyemire kell menni akkor is csak morog...

2021. márc. 20. 17:58
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

Amikor kiderült, hogy terhes vagyok már játszott arra emlékszem. Tehát nemhinném, hogy a baba okozta. Egyáltalán nem rossz ember amúgy, szépen bánik velünk, már amikor velünk van, dolgozik, a pénzt mindig az utolsó forintig hazaadja, amit csak szeretnénk lehetőségeihez mérten megteremti. De én azt érzem ez a játék beszippantotta.

És félek, hogy ez csak egyre rosszabb lesz. Nem szeretnék elválni, de így se jó élni. Inkább akkor egyedül. De azt sem szeretném, ha nem adnék eselyt neki a változásra.

2021. márc. 20. 18:18
 12/42 anonim ***** válasza:
97%

Senki se feltetelezte kerdezo, hog rossz ember a párod. Ez nem fuggoseg nagy esellyel. Pszichologiai oka lehet. Menekul. Az elejen nyilvan jatszott, megeroltette magat..birta ameddig birta. Mèg az elejèn beszeljetek meg amig be nem fogsz kattanni.


Párterapia vagy egyeni beszelgetes pszichologussal segithetne mèg..

2021. márc. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
71%
szerintem normális apa max a gyerekével játszik, másféle játékra nincs ideje. Munkahely, házimunkába besegítés, gyerekkel foglalkozás , alvás és kész ,elment a nap.Ez van. Felnőtt lett.
2021. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
98%
Már pedig felnőtt embernek módjára meg kéne beszélni. Ne hagyd neki hogy durcizzon, vagy lerázzon, állj a sarkadra. Egy család vagytok, értse meg hogy meg kell beszélni a dolgokat.
2021. márc. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
88%
Menekül a gyerek elől, és te sem számítasz neki. Neki nem való család mert nem értékeli. Egoista, önző. Szenvedély beteg is, függő! De lehet ez csak menekülési útvonal. Válj el. Ettől jobbat érdemelsz. Szegény gyerek.
2021. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
92%

Én nem tudom mi lehet az a játék ami így beszippant egy családapát, 14-20 éves koromban komoly WoW függő voltam de aztán elég volt egyszer becsajoznom hogy rájöjjek vannak sokkal jobb játékok a való életben :D

Nem irigyellek, mivel a párod dolgozik, a szabadidejét meg otthon tölti ezért valószínűleg ő úgy gondolja hogy mintaapa mert ott van veletek. Nagyon veszélyesek ezek az online játékok mert tök jó melekülő a való világ elől, gyanús hogy érzelmileg ő az apaságra marhára nem készült fel, most meg be van pánikolva hogy az élete ebből fog állni.

Nem attól lesz valaki jó apa hogy szépen bánik veletek és hazaadja a pénzt hanem hogy ott van veletek teljes mértékig és számíthattok rá.

Először ülj le vele beszélni, természetesen mindent meg fog ígérni, aztán ha nem változik semmi akkor fogd a gyereket meg a cuccaid és költözz pár napra valamelyik nagyszülőhöz (akár az ő szüleihez, hátha anyós vagy após észheztéríti) aztán ha ezután is a játék lesz az első akkor nyugodtan beletörödhetsz hogy a gyereket egyedül fogod felnevelni

2021. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
77%
Ne legyen több gyereketek.
2021. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
84%

"szépen bánik velünk, már amikor velünk van, dolgozik, a pénzt mindig az utolsó forintig hazaadja"


Ez mondjuk alap.

2021. márc. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
80%

A "külvilág megszűnik" a férjed számára. Ez problémáinak "látszólagos" megszűnését is jelenti, vagyis a játék akár valamilyen frusztrációra, sokkra, traumára adott válasz is lehet. Egyfajta menekülést jelenthet a valóság elől.


Át kell gondolni mi okozta az állandósult problémát. Lehet, hogy abban a körforgásban vagytok, mivel minden rád hárul kimerült vagy, a szexet nem kívánod emiatt ez lenne ő neki a problémára adott válasz, inkább játszik.


Férjedet ne told le úgyis megvadulna, Hanem kérj tőle egy 8tól fél9ig időt hogy csak együtt beszélgessetek, és egy záridőt 10 fél11 max.


Te viszont keresd a lehetőséget az egyedüli kikapcsolódásra, pihenésre, jogázásra, gyerek ügyeletre, hogy ne maradj fáradt.


A Névtelen Szerencsejátékosok Magyarországi Közössége is létezik. Angol rövidítéssel GA-nak nevezik magukat. Ők a Gamblers Anonymous hazai szervezete. (1447 Budapest, Pf. 535. Telefonügyelet: +36 20 462 83


Itt leginkább tapasztalatok átadásával segítenek.

2021. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
94%

Van egy barátnőm

6 éves a gyerek

A pasit 7 éve ismeri

3-4 hónap ismeretség után TERVEZETT baba volt

A pasi egy gyufaszálat nem tett soha keresztbe, érts:

nem mosogat,

nem főz,

nem takarít,

nem megy boltba (nincs kocsijuk),

a saját kajáját nem készíti el magának ( konkrétan a hűtőt nem nyitja ki, hogy kivegye a kaját és berakja a mikróba, konkrétan felhívja a barátnőm, hogy mikor ér haza, mert ő éhes),

egész nap vagy tévézik, vagy a hobbijával foglalkozik,

mióta gyerek van, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor találkoztam a csajjal úgy, hogy nem cipelte a gyereket magával, mert az apja 10 percig nem képes felügyelni

a pasi évente min 3 munkahelyet elfogyaszt, mindenhonnan kirúgják/kiutálják, pedig “jól dolgozik, csak pikkelnek rá” vagy pedig próbaidő alatt elmegy hetekre valami misztikus betegséggel táppénzre (szédül, fullad, fáj a szive/feje) az orvosok sose találták még egyik betegségnek se az eredetét-és kirúgják miatta

A pasas hízottkb 50 kgot, mióta együtt vannak, pedig kezdetben sem volt sovány


És évek óta tervezik a 2. gyereket



Na, te pont ilyen naív vagy, ha azt hiszed változni fog a férjed

2021. márc. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!