Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem gondolkoztatok már el...

Nem gondolkoztatok már el azon, hogy jobb lett volna, ha másik családba születtek ? Mondjuk szerető szülőkhöz kerültök.

Figyelt kérdés
Felnőttkorban hogy tudtatok túllendülni azon, hogy a szüleitektől nem kaptátok meg a szeretetet, netán alkoholista volt, vagy bántott titeket ?

2021. márc. 21. 20:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy gondoltam rá. Hozzá kell tennem, a szüleim nem szenvedélybetegek, és nem is rossz emberek, de az érzelmi intelligenciájuk nagyon alacsony (sajnos olyan családból jöttek). Tudom, sokaknak lényegesen rosszabb jutott, pl. fizikailag agresszív, vagy durván elhanyagoló szülők. Nálunk csak arról volt szó, hogy apám szóban bántott folyamatosan, anyám pedig rámcsimpaszkodott, manipulált, irányított, és rajtam keresztül élt. Nem fogadtak el annak, aki vagyok. Szerettek/szeretnek a maguk módján, de nem úgy, ahogy szükségem lett volna rá. Számomra az is egy nagy felismerés volt, hogy a primitív szeretet nagyon romboló tud lenni, úgy kell szeretni a másikat, hogy neki is jó legyen. Túllendülni még nem sikerült rajta, a mai napig nagyon hiányzik, hogy valaki elfogadjon és szeressen annak, aki vagyok. Attól tartok, ez már nem fog megtörténni soha.
2021. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Nekem tényleg nem volt se apám, se anyám. Jobban jártam, mint a testvéreim, akiket állandóan abuzáltak.
2021. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Nálam nem ez a gond. De mégis elgondolkodtam azon, hogy mi lett volna, ha más családba születek. Elég késői születésű gyerek voltam, anyukám 39, apukám 49 éves volt mikor születtem. Erősen konzervatívok voltak, és szinte minden tabu volt. A nevelést az iskolára bízták, itthon alig foglalkoztak velem. Anyám nagyon buta volt, apám meg tutyi mutyi. Valamilyen szinten szerettek, de soha nem mondták, és konkrétan nem mutatták ki. Soha nem lehetett elbeszélgetni velük komolyan, már a korkülönbség miatt sem. Mindig másra terelték a témát. Ha más szülőkhöz kerülök, ugyanezekkel a génekkel, lehet hogy többre viszem. Mert elég gátlásos vagyok, nehezen kommunikálok emberekkel, így ez kihat az életem minden területére.
2021. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
13%
Oka van annak, hogy oda "kerültél " ahová lehet máshol még rosszabb sorsod lett volna ki tudja. Nekem se egy álom a családi környezetem mégsem panaszkodom. Hálásnak kell lenni azért amid van. 😁🙏
2021. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Kamaszként sokat fantáziáltam arról, hogy mi lett volna, ha elválnak, vagy ha a gyámügy közbelépne - mindkét szülőm alkoholbeteg. Felnőttként viszont azt látom, hogy egyáltalán nem lett volna egyszerűbb az élet, elszakítottak volna a két testvéremtől többek között. Beláttam, hogy a szüleim magukhoz mérten mindent megtettek azért, hogy jó úton tudjak haladni az életben. Sokat kellett gondolkodnom, hogy átértékeljem a kapcsolatunkat, és sokat dolgoztunk mind a kölcsönös bizalomért, őszinte beszélgetéssel. Mára támogatnak minden fontos döntésemben, és számíthatok rájuk, ha segítségre van szükségem. Tudom őket szeretni úgy, ahogy vannak.

A jelenlegi problémáimért pedig én felelek, hiszen nem vagyok már gyerek, ezekkel pszichológushoz fordultam.

2021. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#4 azért is legyen hálás ha apuci részegen megveri vagy megerőszakolja? Vagy ha rongyokban járatják iskolába, enni napi 1x kap fűtést meg csak másnál látott? Vagy mikor a bántalmazással a szülő zártosztályra juttatja a gyerekét?

Igenis van az a család ahova nem való gyerek és nem kéne semmilyen hálával tartozni egy alkalmatlan bántalmazó szülőnek akire egy zellert se kéne rábízni, nem érdemel hálát az hogy valaki képes volt kinyomni egy gyereket aztán annyira képes hogy az említett gyerek ne halljon éhen (jó esetben). Nem a gyerek akart megszületni, vagy ha az utcán odamennék és lekevernék egyet megköszönnéd mondván meg is rugdoshattalak volna?

2021. márc. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

6#. Nagyon igazad van!

Ez a hálásnak kell lenni egy demagóg hülye duma. Nem lehet mindenre ráhúzni.

2021. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én utálom a szüleimet, mivel szellemi fogyatékos vagyok, mely gyógyíthatatlan. Ők nem tudják átérezni, hogy nekem minden napom egy szenvedés az állandó szoorngásom miatt és hogy életem végéig szenvedni fogok. Azt hiszik, hogy gyógyítható, pedig nem. Hülyeék teljesen. 4 orvos nem tudott segíteni, akkor biztos gyógyítható.
2021. márc. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Metionin ***** válasza:
100%

De, gyerekkoromban. Akkor még azt hittem, hogy van értelmes indok amögött hogy megszületünk és dühös voltam amiért engem vernek meg csórók vagyunk, más meg jó családot "kapott" pedig úgy érzetem, hogy én jobban megérdemelném mert pl. jobban tanultam és jobban viselkedtem mint az a másik gyerek.

Felnőttként felfogom hogy tök véletlen hogy épp mi születünk meg és az is hogy hová. Nincs ilyen hogy valaki "érdemel" valamit. Felesleges ezen rugózni.

2021. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mindenki boldog életet érdemel.
2021. márc. 22. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!