Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit árul el az anyáról, ha...

Mit árul el az anyáról, ha azt mondja a saját 12 éves gyerekének, hogy a ,,k.rva anyád"?

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 14:13
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
14%
nem hogy a gyerekemnek, egy random járókelőnek se mondanám ezt soha. nem is értem milyen agybaja lehet az ilyennek, de nem kellett volna családot alapítania az tuti
2021. márc. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
92%

Viccesen volt már, hogy "anyád"-zotam egyet a fiamnak, de tudta, hogy poén volt , és meg is beszéltük, hogy magamat szidhatom, elvégre az én hibám, hogy ilyen kis görény módon viselkedett velem épp, hisz én neveltem ilyenre... :) (ő is mondta már, hogy anya, de hülye vagy - amikor valami kretén módon ébresztettem egy reggel - belefér , mert szeretet és tisztelet akkor is van, ha beszólogatunk egymásnak nagy ritkán, és amíg mindketten biztosak vagyunk abban, hogy marháskodunk, addig ez nem bántó).


Éles helyzetben sosem mondanék ilyet neki, mert ezzel azt mondanám, hogy értéktelen, selejt, kár volt megszülni, stb., ami pont amiatt, mert én szültem, százszor jobban fájna neki, mint egy idegentől.

Lelketlen dolog, és végtelenül elkeseredett lehet aki mondja, amolyan "minden mindegy " állapotban.

De ilyet nem tehet egy szülő, legyen bármilyen pocsékul is.

2021. márc. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
7%
Pozitív minta hozzászoktatja a gyereket idejekorán ahhoz hogy minden oldalról csak ellenségek leselkednek rá ne bízzon senkiben, ne szeressen senkit, így életképesebb lesz a gyerek, egy igazi túlélő.
2021. márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
52%
Elég szabadszájú. Az én édesanyám sose mondott ilyet, de azért egyszer- kétszer kicsúszott a száján 1-1 káromkodás. Ahogy egyre jobban nőttem fel pedig elkezdett néha (de tényleg néha) viccbe átmenni ez a "szabadszájúság". De amiket leírtál szerintem egyáltalán nem így kéne vele beszélni, mert elvileg csak kérdezett valamit.
2021. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
84%
Enyém is mondta, kb ennyi idős lehettem és azért mert véletlenül elszakítottam egy könyvet, amúgy diplomás értelmiségi. Rosszul esett főleg hogy utána azzal védekezett, hogy ő csak magát szidta, mintha ez lenne a lényeg nem az indulat. Ha meg lehet beszélni utána akkor nem para, a szülők is csak nagy gyerekek, előfordul hogy néha érettebb a kölyök.
2021. márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%
Aztán hogy az az elvileg kéredzés mi volt, már más téma. Az anyák se szentek, végtelen türelemmel hogy mindent elviseljenek. A gyereküktől sem.
2021. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
89%
"Anya neked mindig igazad van."
2021. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 Ánunymósz válasza:
100%
Szerintem anyád elmondta amit tudnod kell.
2021. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
Valahol ez természetes, hogy ilyeneket mondanak a szülők és néha a gyerekek is
2021. máj. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!