Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az aki a legjobban ismer...

Ha az aki a legjobban ismer titeket azt mondja nektek hogy "ne kezdd el, úgyse sikerülne" valami, hallgattok rá?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nagyon érdekel a jog, azon gondolkodom hogy megpróbálom a jogi egyetemet, de a szüleim nagyon lebeszélnek róla miszerint nem bírnám, van ismerős is jogon és ő is alig bírja hát még én, stb. Tudom hogy a legjobbat akarják nekem, azért mondják ezt, ezért nem tudom, mit csináljak. Ti egy hasonló helyzetben hallgattok másokra (nem akárkire, hanem arra aki a legfontosabb nektek, legjobban ismer stb) vagy akkor is megpróbáljátok? Mit tennétek, mit gondoltok erről? Bármi vélemény, gondolat jöhet

2021. márc. 26. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Hogyne próbálnám,a szüleidnek meg inkább támogatni kellene téged,nem ilyeneket mondani,majd felhúzzák a szemüket miután sikerült.
2021. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki engem egyáltalán ismer, az vagy nem mond ilyet, vagy azért mondja, mert tudja, hogy akkor csakazért is megcsinálom. Hozzáteszem, nekem ez onnan ered, hogy a szüleim sosem néztek semmi jót ki belőlem. Ha aztán mégis sikerült, pl. diploma, akkor kerestek valami okot amivel le lehet szólni, hogy hát csak levelező, meg hogy hány év alatt stb. stb.
2021. márc. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A szülők hajlamosak néha a saját sikertelenségükkel kapcsolatos érzéseiket rávetíteni a gyerekre. Ha nem erről van szó, és esetleg a korábbi tanulmányaidnak közé van hozzá, akkor az is adhat nekik okot, hogy ilyet mondjanak.

Viszont mindkét esetben tiéd a döntés, neked kell tudnod, hogy mennyire tudod felvenni majd a ritmust az egyetemen, mennyire vagy rá felkészülve. Ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, és motivált vagy, és elhatároztad, hogy fogsz tanulni, akkor hajrá!

2021. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Hajaj, ismerősöktől én is megkaptam mikor elkezdtem a jogot hogy úgyis ki fogok bukni már a rómán, hogy képzelem hogy képes vagyok rá, úgyse fog menni muhaha stb. Ez három éve volt, és eddig összesen egy vizsgán buktam meg, de az is meglett másodjára. Mindössze szorgalom és kitartás kell hozzá, és meg lehet csinálni, csak bízz magadban, és ne hallgass a kárörvendő családtagjaidra. Menni fog!!
2021. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Már bocs, de ez faxság. Még te sem tudod megmondani, hogy mennyire menne, holott feltételezhetően te jobban ismered magadat bárkinél, szóval kb. ennyire lehet komolyan venni a szüleid óva intését.

Én az ilyenektől ki tudok égni eléggé, ugyanis hasonló "igazmegmondás" miatt nem mehettem anno abba a suliba tovább, ahol milliószor több lehetőségem lett volna, mint abban a sz*rban amiben voltam és most emiatt szophatok jelenleg is, hogy pénzből utólag végül csak-csak valahogy elinduljak abba az irányba, amibe akartam... Szóval nem, én marhára nem tudok az efféle okoskodásokra jótanácsként, segítésként, szülői támogatásként tekinteni és hogyha benned felmerül ilyen kérdés, akkor feltételezem benned is ott motoszkál a gondolat, hogy talán ez valami segítésnek álcázott akármi, ami semmiképp sem pozitív, inkább lekezelő.

Én azt mondom meg se halld a szüleidet. Inkább hibázz és tanulj a saját hibáidból, minthogy sem másra hallgass és később bánd, hogy nem tettél a céljaid eléréséért, mert "anyu meg apu azt mondta úgy sem menne".

Más meg egyébként is kit érdekel? Mármint hogy ki mennyire bírja? Kérdem én, te is mindenképp egy leszel azok közül, akik nem bírják, ez valami kőbe vésett szabály? Miért ilyen szűk látókörűek a szüleid, miért hiszik, hogy csak mert másnak nehéz, neked nem fog menni? Meg hát persze, minden változásért tenni kell, ami nem könnyű, semmi sem könnyű hiszen, ezt el kell fogadni. Ne már...

2021. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Ez tipikusan egy olyan téma, amit nagyon jól át kell gondolnod, mert te ismered magad, te tudod, hogy mekkora a tűrőképességed. Én nem hallgatnék ebben a helyzetben senkire. Ha mások miatt nem próbálod meg, akkor folyamatosan azon fogsz rágódni, hogy mi lett volna ha... Ha viszont megteszed, akkor maximum nem jön be, de legalább szerzel tapasztalatot. Abból nem lesz tapasztalat, hogy mások szerint mit kéne csinálni.
2021. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Elég pontatlan a kérdés feltevés. Ugyanis a szülő egyáltalán nem az a személy, aki a legjobban ismeri a gyerekét. Családi körben egyáltalán nem olyanok a viszonyok és történések, hogy abból a családtagok szellemi képességei egészen pontosan kiderülhetnének. A család meglehetősen hierarchikus rendszerként indul, ahol még többnyire a gyerektelen szülők sem egyenrangú egymás mellé rendelt személyek lennének, a megérkező gyerek pedig egyértelműen a hierarchia legalján van, még ha úgy is tűnik, hogy mindkét felnőtt őt szolgálja. A már nagykorúvá serdült gyerek is többnyire alárendelt helyzetben van. Ráadásul soha nem is szokott olyan szituáció előfordulni, amitől ez a helyzet alapvetően megváltozna. A szülők nagyon nehezen tudják elfogadni, hogy életkoruk előrehaladtával ők kezdenek kiszolgáltatott helyzetbe kerülni. A szellemi teljesítmény aztán egészen más kérdés, ott már az udvariasság stb. is sokat számít.

Az egyetemek bármelyikének elvégzésére bárki képes, átlagembereknek alakították ki őket, az persze igaz, hogy sok esetben kell szorgalom. Tapasztalatom szerint az alapvető különbség a középiskolához képest az, hogy sokkal keményebb a számonkérés, sokkal többet kell tanulni és tudni. Aki nem tanult meg TANULNI a középiskolában, annak nehézségei lesznek. A jogi egyetem egyáltalán nem tartozik a nehéz egyetemek közé (közeli családtagom is ügyvéd). Az is igaz, hogy mivel a középiskola nem célzatosan az egyetemre készít fel, ezért sokszor magántanár felkészítő segítsége nagyon sokat számít.

2021. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy a legjobbat akarják nekem - a nagy lófüttyöt, szimplán csak bnkók és lehúznak.


Nekem is mindig ilyeneket mondtak (nem lesz érettségim sem, úgysem tudod elvégezni az egyetemet, semmihez nem értek, stb). Ahhoz képest 5 éve már Svájcban melózok, mint Tagesmutter és alkalmankénti dogsitter.

2021. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Csináld amit szeretnél, ne hallgass senkire. Egyébként a jogon sokat kell tanulni, de kitartással, szorgalommal túl lehet rajta jutni. Nem olyan mint a BME ahol ha pl. hülye vagy a matekhoz, akkor reménytelen, hiába küzdesz.
2021. márc. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Engem csak anyukám és a mamám támogatott. Mindenki más próbált lebeszélni. Ez egy álom stb. Mindig volt vmi. Egészen addig amíg a kezembe nem kaptam a diplomát. Most menőznek azzal, hogy jogász van a családban. Pedig az utolsó záróvizsgámig kételkedtek bennem. Nem értettem. Mert nekik se jobb vagy rosszabb nem lesz az életük ettől. Maximum a saját életem rontom el ezzel. Mindenbe beleszóltak. Miért nem dolgozom? Miért nem tartom el magam diákmunkából? Harmadévesen jutottam el oda, hogy betudtam osztani az időmet rendesen. Akkor befejezték. Aztán meghalt a mamám és azzal jöttek, hogy mi lesz velem, hát ott kell hagyni az egyetemet. Azt hitték nagymama tartott el minket a kisnyugdíjából. Anyu másodállást keresett mert voltak céljai. Azzal jöttek, hogy kihasználom az anyámat és miattam fog meghalni fiatalon. Egészen addig ment, míg anyu nem vett egy autót abból a pénzből amit másodállásban keresett. 5 évig ment ez. Most meg dagad a mellük a büszkeségtől! Dicsekednek mindenkinek, mindenhol.
2021. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!