Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok ha a 18 éves...

Mit reagálnátok ha a 18 éves lányotok 23 éves udvarlója csókolommal köszönne nektek amikor megmondtátok neki hogy tegeződjetek?38/N

Figyelt kérdés
Már másodjára volt nálunk és megint csókolommal köszönt. Szerintem 38 évesen nem vagyok én annyira öreg hozzá. Mondtam neki elsőre is hogy tegezzen nyugodtan. Nem nézek ki öregnek szerintem. Korabeli srácok a munkahelyemen is mindig sziáznak,csókolomot még nem hallottam. Vagy csak túl nagy problémát csinálok belőle?
2021. márc. 26. 19:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Sztem csak próbál illedelmes lenni:)

Nekem is mindig fura volt elsőre le "sziázni" aktuális barátnőm szüleit. (Hasonló kor különbségek voltak)


31f

2021. márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Igen, túl nagy problémát csinálsz belőle. Nem vagy öreg, és nem is azért csókolomozik. Alapvető tisztelet megadás. Majd idővel biztos megy a tegezés. Mégiscsak a barátnője anyja vagy. Ne spilázd túl a dolgoz. Mindig mond neki finoman hogy tegezzen, majd megszokja.
2021. márc. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Csak tisztel, majd átáll tegezésre. Nem kell minden alkalommal emlékeztetni rá, csak néha :D
2021. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Ez a tisztelet jele.

Én 24 éves lány vagyok, de a munkahelyemen a 28-30 éves ügyfeleket is elöször mindig magázom, nem tegezem.

2021. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne szólj neki többször, legalábbis ne mostanában. Majd megszokja hogy tegezhetne is. Alapvetően tisztelettudó srác, nem jön neki még úgy hogy tegezten. Teljesen normális reakció.
2021. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem fél tőled egy kicsit. Csak abból gondolom hogy nekem nem okozott gondot 19 évesen letegezni a kolleganőimet, egy korodbelit simán tehetem ha ő felajánlotta. Kivéve ha magasabb beosztásban volt, akkor problémát okozott mert feszült voltam a jelenlétében.

Legyél vele közvetlen, már amennyire egy szülő lehet a lánya barátjával tehát nem azt mondom hogy rugjatok be együtt. Bár most ha jobban belegondolok egy közös szülinap vagy névnap alkalmával meghívott pezső után lehet hogy feloldódna egy kicsit :)

2021. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
Én is nehezen veszem rá magam a tegezésre olyan esetben, ha alig ismerek valakit, és ez nem feltétlen kor kérdése. Ne vedd ennyire magadra, nem ellened irányul, sőt, inkább a tisztelet jele. Emlékeztesd párszor, kedvesen, hogy mondtad, hogy ne magázzon, mert ettől öregnek érzed magad. Kicsi kedvesség, kicsi őszinteség, kicsi humor, egyből megtöröd a jeget és könnyebben fog ő is tegezni.
2021. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen kis szarság legyen innentől a legnagyobb gondom.



Felháborító a mai fiatalság... Mi az, hogy magáz... Borzalom... Fúj... A disznó!



* Majd megszokja a családot és feloldódik...

2021. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Túlgondolod. Egy generációnyi különbség van köztetek, hiszen a lányod a barátnője. Persze, hogy nem megy neki az, hogy egyből tegezzen. Nyugodtan javítsd ki mindig, de ne sértődj be, ha rosszul mondja.
2021. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%
Ez csak 2 alkalom volt - valószínűleg elfelejtette zavarában.
2021. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!