Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan javíthatnék a kapcsolat...

Sansastarkk kérdése:

Hogyan javíthatnék a kapcsolatomon apukámmal? És hogyan változtathatok magamon?

Figyelt kérdés

Szeretnék változtatni magamon valahogy nagyok komolyan. Mindig is én voltam a kimért, visszafogott, jótanuló "angyalka" a családban. Mintatanuló vagyok a gimnáziumban, soha nem volt még négyesem év végén, valószínű ez idén változik, ennek az elfogadásával is küszködök, de ez most nem lényeges. Egyszerűen csak beszélgettem anyukámmal, aki a legeslegközelebb áll hozzám a világon és elmondta, hogy apa úgy érzi, én őt nem szeretem. Nagyon szomorú vagyok, most írás közben is folynak a könnyeim. Nem egyszerű, mert apukám elég későn jön haza és nem igazán kezdeményez beszélgetést velem. De ezt a merevséget érzi.

Mert igen, sajnos én is látom az igazságot ebben. Hogy egy hülye kis p*csa vagyok, aki folyton csak arról tud beszélni, hogy most "csak 85%-osra teljesítettem" és ez "hű meg há!" Szóval teljesen érthető, hogy ez azért idegesíti a körülöttem élőket. Totál egyetértek velük. Szerintem ha nekem kéne magammal laknom, nem is bírnám.

Nagyon nehezen nyílok meg embereknek, túlságosan merev vagyok. Túlzottan igyekszek "tökéletes" lenni és ezzel (mint látható) eltaszítok embereket.

Nem akarok ilyen lenni! Nem akarom, hogy egy tipikus vénkisasszony legyek, aki remeteként él és nem enged be senkit. Sajnos azt kell, hogy mondjam, ez a legnagyobb félelmem és félek tőle, hogy be is következik. A legtöbb ember szeret engem a környezetemben, de például fiúk terén nincs semmi. És valószínű ezt lehet érezni rajtam. Nem tartom magam se csúnyának, se hülyének, de mégis... Ezt a kimértséget és túlzott pontosságot. Undorodok ettől. Meg akarok változni! Olyan akarok lenni, akit nem érdekel mások véleménye, magammal akarok jóba lenni és lazulni. Szerethető lenni!

Most már túl összetett lett, szóval itt be is fejezném. Olyan válaszokat várok, amik tanácsokat adnak. Esetleg ha valaki hasonló cipőben jart és sikerült változnia. Köszönöm, ha már csak elolvastad is.



2021. márc. 28. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Ha betöltöd a 18-at, lépj le otthonról. Apud miatt vagy ilyen és még önmagadat is ostorozod.
2021. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

A fő kérdésnek alig van köze a leírtakhoz, így maradok annál.

Egy kapcsolathoz (legyen az bármilyen!) ketten kellenek. Az, hogy csak Te akarsz javítani kevés, ha apád ebben nem partner. Egyszerűen mond meg neki, hogy szeretnél vele többet lenni és igényed van arra, hogy jobban az életed része legyen.


A leírásra meg csak annyit tudok mondani, hogy keresd önmagad. Gondolom fiatal vagy (kb 14-19nek mondanálak). Ez nem baj! De ne mások, hanem magad miatt akarj megváltozni. Ha pedig magad miatt akarsz megváltozni akkor legyél magaddal megértő és nagyon türelmes.

2021. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
37%
Lehet segítene, ha közös tevékenységeket kezdeményeznél apukáddal,pl. elmennétek biciózni, kirándulni és akkor érezné, hogy fontos vagy neki, vagy lepd meg pl. egy pudinggal, amikor este hazaér, biztos értékelné a figyelmességed.
2021. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!