Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mindenbe beleköt, nincs...

Anyám mindenbe beleköt, nincs egy szabad lépésem se. Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

17/f Anyám állandóan irányítani akar, nem hagy, hogy szabadon gondolkozzak. Ha csinálok enni magamnak, épp a konyhából jövök ki, hohgy felmenjek a szobámba, MINDIG megállít és megkérdezi, hogy mit csináltál? MOndom, hogy pl tojásrántottát. Erre meg mondja, hogy gyere egyél hozzá még ezt is. meg ezt is. ÉS MINDIG ez van!


Megszabja, hogy mikor szellőztethetek a szobámban. Ha ő fázik, akkor midnenki fázik és nekem is fel kell öltözni. 10 fokban kabátban cipőben kimegyek,és utánam szól, hogy sapkát is vegyél! Hiába mondom neki, hogy attól még, hogy te fázol, más nem biztos, hogy fázik. Beleizzadok és meg is fázok, ha sapkában megyek ki. Tegnap is ez volt. Engedtem, hogy irányítson, msot meg beteg vagyok. És még ő mondja, hogy azért, mert sapka nélkül mentél ki. Eszem megáll. (pedig fölvettem.. 200iq)


És ha csak egyik szobából a másik is átmegyek, mindig megállít, hogy várj egy kicsit, mondani szeretnék valamit. Olyankor várok 1-másfél órát, mire leteszi a telefont. Ha pedig elmegyek, mert fszom se fog ott állni őfelségének, akkor meg azonnal lerakja a telefont, mintha óvodás lennék és közbeszóltam volna. kb így .Jó, jó várj katikám egy kicsit, mert közbevágtak jó? És ezt olyan csúfolódva.. Mindenért engem okol...


Ja és azt mondja, hogy nem számít a jegy, csak egyes ne legyen. 3-masom lett és ki van akadva. Mondtam nkei, hogy dehát anya. Te mondtad, hogy nem számít. ÁÁ reménytelen..



Meg éjszaka közepén felkeltem pár napja, mert fájt a fejem, kimentem a konyhába, kerestem algopirint. Akkor ő megkérdezte a szobájából, hogy minden rendben? mondtam, hogy igen, csak kijöttem inni,mert fáj a fejem. Ez mind suttogva. Akkor ő felkel az ágyból, odamasírozik és elémvágja az algopirint. És visszamegy. Megkérdeztem, hogy mi a baj, erre ő kiabál velem, hogy nem igaz, sosem lehet hagyni a másikat nyugodtan pihenni. Már nagyfiú vagyok, nem kis óvodás, hogy engedjem anyámnak, hogy lecsesszen, visszakiabáltam, mondtam, hogy de ki kérte, hogy gyere ide? Te kérdezted, hogy mi a baj!! Nem ébresztettelek fel. Senki nem kérte, hogy kelj fel.



Másik..


Hajnali 5-kor olyan hangos mosogításba kezd, hogy mindeki felriad azonnal. Vagy telefonálni kezd. Szóltam már neki, hogy próbáljon kicsit később zajongani, mert az egész ház aludni szeretne. És már akkor üvölt, hogy mégis mit képzelek? hulla fáradtan felkel, hogy megcsinálja a mosogítást és még én mondom, hogy ne csinálja? Ekkor én is kiabáltam. De ki kért rá? Nyugodtan aludtunk, amíg te magadtól el nem kezdted!!



Ha ő alszik, akkor mindeki kussban legyen, de ha más alszik, akkor ő porszívózhat, meg mosogathat. Mint egy királynő. Elegem van!


2020. jan. 3. 17:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos ő nem igen fog változni, ez van.

Szoktatok neki segíteni a házi munkában? Ő dolgozik munkahelyen vagy háztartásbeli?

Nekem erősen frusztráltnak tűnik, mert 1. kezdi elveszteni irányítást a pici fia fölött, 2. más miatt ideges és rajtad vezeti le

2020. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
76%
Vegyél neki vibrátort, mert kielégületlen.
2020. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Nem, ő háztartásbeli, 1 cége van, azt vezeti. Apa 57 éves, már nyugdíjas, mert valami olyan helyen dolgozott. Magas rangó valaki és 48 évesen nyugdíjazták. Sosem érdekelt, hogy mi pontosan, de ez van.


Pénzzel biztos nincs gond, azt kizárhatjuk. Van egy bátyám, ő 25 éves, már nem él itthon.


Egyszer már "elvesztett" egy kisfiút, (bátyámat, ahogy felnőtt) Lehet, hogy engem nem akar? Nagyon félek, mert ha anya kicsi fia maradok, akkor vége az életemnek. Szociális életem nulla lesz.

2020. jan. 3. 17:59
 4/34 A kérdező kommentje:
Mindig segítünk neki és sajnos ő ezt természetesnek tartja. Így nem igazán veszi figyelembe, hogy mások is dolgoznak rajta kívül...
2020. jan. 3. 18:00
 5/34 anonim ***** válasza:
35%
Már megint te, aki anyádat szidod és hordod le mindennek. Csak szegény anyukádat sajnálom...
2020. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
41%
Mosogasd el te! Problem solved
2020. jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Már megint én? Mi az, hogy megint? Persze. mindig a gyerek a rossz. Szerinted az normális, hogy nincs egy lépésem se, amiről én dönthetek? Hogy mindenbe beleköt?
2020. jan. 3. 18:05
 8/34 A kérdező kommentje:
6-os. Mekkora ötlet. Mintha nem én mosogítnék. Hát kész. Mosogító gép mire van? Bepakolom, elmossa, kipakolom. Anyám semmit nem csinál! Ha porszívózni kell, akkor nekem szól, hogy csináljam meg. Vagy hajnalban csinálja ő.
2020. jan. 3. 18:06
 9/34 A kérdező kommentje:
Egyébként a mosogatás, takarítás a szülők dolga! A gyerek iskolába jár és tanul. Ahogy én is teszem. 4 órát vagyok itthon ébren, a többiben alszom. Azon kívül meg FOLYAMATOSAN tanulok! Igazán megérdemelném, hogy kicsit békénhagyjon.
2020. jan. 3. 18:08
 10/34 anonim válasza:
25%
Ilyet még nem hallottam de nagyon durva. Szerintem nagyon nehezen fogja fel hogy már nem vagy kisgyerek keressetek fel egy pcszihológust.
2020. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!