Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan változtathatnám meg...

Hogyan változtathatnám meg anyám szemléletét? Vagy ha nem sikerül, mit tehetnék, hogy engem ne piszkáljon?

Figyelt kérdés

Ő tipikusan olyan nő, aki minden egyes forintra vigyáz, semmit nem vesz "csak úgy". Én pedig szeretem költeni a pénzt (persze csak ha van), de azért az ésszerűség határain belül. Például:

-Ő sosem tankol 2-3 ezernél többért, inkább kimegy minden másnap a benzinkútra. Én pedig ha már kimegyek tankolni, akkor tele kérem a tankot.

-Ha megyünk nyaralni, vagy csak úgy külföldre, ő csinál egy rakat szendvicset, hogy majd azt tudjuk enni, és nem kell költenünk kajára. Én meg úgy vagyok vele, hogy szalámis kiflit tudok itthon is enni, és ha már elutazom valahová, akkor telik arra is, hogy beüljek enni valami jobb helyre.

-A lakásomba akartam venni új kanapét, anya eljött velem nézelődni. Talált egyet, ami akciós volt, és hogy vegyem meg azt, az a legolcsóbb. Mondtam, hogy hiába olcsó, nem illik a lakásomba, nem is tetszik. Erre kiakadt, hogy nekem semmi sem jó, és hogy a célnak tökéletesen megfelel, lehet rajta ülni... Utána találtam egy olyat, ami tetszett, ment a lakásom stílusához és igaz, hogy drágább volt, de jobban is nézett is. Egész hazafele úton azon puffogott, hogy felesleges volt rákölteni azt a plusz pénzt.

-Ha megyünk étterembe, ki van akadva az árakon. Megkósolja, amit kért, utána közli a pincérrel, hogy hát ő otthon sokkal jobbat főz, tizedannyi áron. Apával meg csak ég az arcunk...


Ezek csak példák, minden helyzetben ilyen. Pedig nem keres rosszul sem ő, sem apa. Szóval nem arról van szó, hogy nyomorognának, és az utolsó 200-asra is égető szükségük van.


2018. okt. 29. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Mi visz rá, hogy szabadidő programokat szervezzél anyukáddal? Főleg, hogy külön élsz (ha jól értettem).

Oké, anyukád, aranyos, rendes, szereted. De nyaralni, kirándulni, vásárolgatni nem feltétlenül vele kellene járkálnod.

2018. okt. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell megváltoztatni, ő ilyen. De ha tudod, hogy ilyen, akkor eleve ne vele menjél vásárolni. Ne hívd el, ne mondd neki, hogy mész pl. új kanapét venni.

Ha ennyire nem élvezi, akkor ne menjetek étterembe együtt. Legyen otthon a családi ebéd.

Találjatok ki más programot, ha együtt akartok lenni. Pl. kirándulás. Az pénzbe sem kerül, talán nem lesz mibe belekötnie :D

2018. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Általánosságban elmondható, hogy egy felnőttet nem lehet megváltoztatni, csak ha ő is akarja, ha maga akar változni!!!

Tehát kérdezd meg :

akarsz -e Édesanyám tébolyultan üzletről üzletre járni vásárolni, mindenféle fölösleges kacatot, költekezni nyakra-főre, pazarolni? Nem? Pedig az milyen jó! Nem lett volna arra sem pénzetek, hogy nekem a külön lakást segítsétek, élhetnénk pazarolva pazarul együtt, mint Marci hevesen.

2018. okt. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

A kerdes az, hogy ki fizeti? Mert ha o, akkor joggal szol bele, de ha a te penzed, amiert te dolgoztal meg, akkor erre finoman nem art emlekeztetni.

A tankolas meg aztan ugy hulyeseg ahogy van, azzal nem sporol ha naponta fizet ki ugyanannyit benzinre (sot, tobbet megy az autoval ergo tobb benzint hasznal).

2018. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Jól pofán vágnám!
2018. okt. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%

Tiszteld anyadat es apad a foldon hogy...

Magyarul keruld a konfliktus szuleiddel

Mindig figyeltem arra edesanyam buszkeseget ne sertsem es szeretettel viselkedtem vele

A lanyom ua viselkedik velem elnezi szamara buta szokasaimat pl a sporolast de draga kave ivast stb

2018. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

Nem lehet megváltoztatni őket, ne is akard mert csak az energiádat/szabadidődet pazarolnád.

Nálunk is hasonlóan megy, bár ide kell is mert Apám meg lenullázná magát hó végére.


Az olyan családokban ahol nem szarják a pénzt, ott megnézik mire kell költeni fontossági sorrendben, számla, élelmiszer után jöhetnek az egyéni dolgok.


Tudok olyanról hogy a szülők együttesen nem keresnek annyit, amennyit a felnőtt gyerekük, neki teljesen átlagos az az élet, a szülő meg sokkot kap a százezres kiadásoktól, az autó szerviz számlájától, féltik hogy adósságba kerül, és elveszti mindenét. Pedig nettóba 600 ezret kap, ki tudja milyen beosztással, de mindene saját, igaz hogy a házán van még valamennyi törlesztő.



Apámnak kölcsön adtam a 80 ezres bukósisakomat hogy próbálja ki, Jó-jó nem rossz, 110-nél is olyan mintha csak 40-el gurulnék, alig van súlya könnyű mozgatni a fejet, no de mindezt mennyiért? Mondom 70-től felfelé találni ilyeneket, há ő annyiért vesz két olyat mint amilyet most használ... Mellékesen én is kipróbáltam az olcsót hogy milyen, de számomra kínzás, zörög, zajos, nehéz semmit nem hallani benne, inkább járnék sisak nélkül, amennyiért megvette azt a szart, várt volna vele 1-2 hónapot még és vehetett volna minőségit.

2018. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Sehogy nem tudod megvǎltoztatni. A piszkálódással pedig csak annyit tudsz tenni, h elütöd vmi viccel, vagy szimlán meg se hallod. Nem tudom mennyi idõs az anyukád. Az én anyósom 73, átélte azokat a korszakokat, amikor bizony nagyon kellett spórolni, amikor nem mindig kaptál azt a boltban amit akartál így raktározni kellett stb. Napi szintǔ probléma, hogy hiába keres a fia közel 7számjegyǔ összeget havonta(2külön házban de közös háztartásban élnek), nem tud kiszakadni az értelmetlen spórolásból. Értelmetlen alatt azt értem, amikor pl megveszi a leggagyibb virslit, amit aztán kidob, mert nem tudjuk megenni, olyan rossz. A párom folyton gyõzködi, de esélytelen a dolog. Sajnos ezt nevelte belé az élet, õ így fogja leélni a hátralévõ éveit. Én azt mondom viseld türelemmel, engedd el a füled mellett, ùgyis azt csinálsz a pénzeddel amit akarsz. Az éttermi viselkedést, h megszégyenítsen pl a pincéres beszólással, na azt viszont nem hagynám. Közölném vele h értelmes ember ilyet nem csinál, ez rémesen alpári, közönséges viselkedès, ha így is gondolja, tartsa magában a vélemènyét.
2018. okt. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mikoze a lakásodhoz h mit veszel a saját pénzeden? :O Be se engedném h ott irigykedjen..
2018. okt. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

sehogy ,ha saját pénzedből veszed a saját dolgaid ,akkor leközelebbi ilyen beszolásnál közölni kell anyukádal te pénzed ara költöd amire te szeretnéd ,és tetszik.

megsértödik megsértödik.

2018. okt. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!