Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tartanátok ezek után a kapcsol...

Tartanátok ezek után a kapcsolatot vele?

Figyelt kérdés

Nővéremnek nem akar összejönni a gyerek, már évek óta próbálkoznak. Most ilyen lombikprogrammal próbálkoznak. Nekem most derült ki hogy pcos vagyok, és lehet nem lehet gyerekem. Anyánk már állandóan mondogatja hogy unokát szeretne, mintha ez csak rajtunk múlna. Erre múltkor olyat mondott, hogy neki pont ilyen gyerekei vannak, hogy egyik se tud gyereket csinálni. Mivel érdemelte ő ezt ki a sorstól, hogy ilyen gyerek jutott neki.... ez nekem olyan rosszul esett, hogy azóta szóba se akarok állni vele. Nővéremnek nem is mondtam, mert ő nagyon érzékeny, és tudom milyen rosszul esne ez neki. De úgy vagyok vele, hogy megszakítom anyámmal a kapcsolatot, mert ezzel átlépett minden határt.

Ti hogy reagáltatok volna? Nektek hogy esett ez volna? Én túlzom el?

L25


2021. ápr. 4. 14:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Jól leordítottam volna a fejét. Hogy képzeli hogy ilyeneket mond? Többet ne beszélj vele szerintem
2021. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

1. rendkívül elítélem, amit mondott,

de lehet, hogy most ő is nagyon el volt keseredve.


Határozottan, akár emelt hangon is közölném vele, hogy ez nagyon paraszt dolog volt, és bocsánatkérést vársz el.

Ha még egyszer felhozza, akkor egy jó ideig biztos nem keresném (hónapok, akár évek).

2021. ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
A harag, düh, nem feltételen jó irányadó.. mondjuk én apámmal nem beszélek már 5éve hasonló parasztkodások miatt. Szóval teljesen megértem, ha te is így döntesz.
2021. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem jogosan szakitanad meg vele a kapcsolatot. Minek nez teged,titeket? Jezusom...


Ha annyira babazni akar szuljon maganak, a lehetoseg adott, de ne titeket degradaljon.


Jobbulast es kitartast a betegsegedhez :(

2021. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%
Azt közölni kellett volna vele, hogy mi az oka a kapcsolatmegszakításnak, mert így ő lesz a mártír szülő, te meg a gonosz gyermek.
2021. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem túlzod el, nekem se esett volna jól. Jobb ha kerülöd a társaságát. Jobb a lelki béke.
2021. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

Én egy ilyen beszólás után a következőket mondtam volna:

Jól van anyukám, akkor most szüneteltetjük a kapcsolatot, és ha majd ESETLEG összejön a gyerek, akkor értesítelek, hogy nézd meg a unokádat. De ha mégsem sikerülne, akkor se aggódj értem, mert én így is boldog vagyok a párommal. Mindezt persze nyugodt hangnemben, mosolyogva.

2021. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igazából nem ez volt az első ilyen beszólása, állandóan olyan dolgok miatt hibáztatott, amiről nem is mi tehettünk. Például tinikoromban menstruáltam, és egyik éjszaka összevéreztem a lepedőt. Azért is leszidott, hogy hogy tudok így menstruálni?? Szóval ez csak az ilyen utolsó csepp volt a pohárban.
2021. ápr. 4. 15:51
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem is szakítanám meg vele teljesen a kapcsolatot, biztos, hogy elhidegülnék tőle. Nem mondanék el neki semmit a problémámról, akkor se, ha kérdezi.

Mi hasonló helyzetben vagyunk, én és a hugom is csak lombikkal tudtunk gyereket vállalni. Anyukánk mindkettőnket maximálisan támogatott mindenben, tartotta bennünk a lelket végig, és ez a normális szerintem. A pcos-t pedig lehet kezelni, ráadásul te még nagyon fiatal vagy. Ma már kis túlzással csak akkor lehet kijelenteni, hogy valakinek nem lehet gyereke, ha nincs méhe.

2021. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Egyszer egy indulatmentes beszélgetés, ahol elmondod neki: mennyire fájnak számodra ezek a dolgok, amiket mondott. Közöld vele, hogy ha nem változtat, akkor a jövőben úgy érzed, nem szeretnéd vele tartani a kapcsolatot. Nem tökéletes ő sem, még ha ezt is gondolja magáról.
2021. ápr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!