Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti tartanátok édesanyátokkal...

Ti tartanátok édesanyátokkal továbbra is a kapcsolatot ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, édesapámmal élek, még tanulok. Kb. 7.-es koromban véltem felfedezni, hogy valami nincs rendjéna családi életemmel. Anyám folyamatosan megalázott, kinevetett és mikor valami célt elértem, svanyúan nézett rám, vagy például a barátomnak mondta, hogy vigyázzon velem mert könnyen kisajátítom. Amint egyre nagyobb lettem, kiderült, hogy valószínűleg a bátyjám nem is apámtól van, mert ő jehova tanúi volt és az egyik jehovástól lett terhes, miközben már apámmal együtt volt. Bátyjámat fél évre elhagyta, mert ment a gyülekezetbe és hátrahagyott mindent. Apámmal az évek folyamán megbeszélték és szerette volna Apám, hogy legyen egy család tudata Anyámnak és Anyámés fogékony volt erre, visszajött. Édesapám egyke volt egy szülő nevelte. Nem szerette volna ugyanazt a keserű sorsot adni. Anyám sokszor megcsalta Apámat, szemébe hazudott. Apám miattunk nem lépett, mert a személyiségünk megsérülne, mert kötődtünk anyámhoz, csak mikorra már felnőttünk, akkorra ismerültük fel a gondokat. Anyám elment tőlünk több mint egy éve elhagyott, eddig 3x találkoztunk. Minden alkalommal sírva jöttem haza. Közben hátam mögött régebben kibeszélt munkatársainak, betegséigeimet, mindent. Már van egy másik pasija is, és fűre fára ráhajt. Apámmal ordibál, hogy mennyi bajt okozott neki és Anya most érzi igazán szabadnak magát. Közben meg elvárta, hogy házassági évforulójukra csináljanak valamit, múzeumok éjszakájára nem mentek el stb. Miközben itt élt, temérdek pénzt költött ilyen ezotériás dolgokra. Horror pénzt. Ahol most is van, bomlasztja a társaságot, kiteszi magát mindenkinek.

Mégis megmaradtak bennem a gyermekkori emlék képek és az a bőrérzéklet és illat. Az anyai gondoskodás. Kb 3x találkoztunk, de megint fog hívni engem, de én ennyi kín után nem tudom mit cselekedjek. Ámbár pszihcológus nem vagyok, de tanultam, és szerintem súlyos személyiségzavarban szenved. Ki akarta húzni alólunk a házat is, voltak erre törekvései, szerencsére mindent meg tudtunk menekíteni.

Feltörnek bennem a régi emlékek de ez mégsem jó így, hogy a találkozásokra gyomorgyörccsel megyek el, kínos, és sírva jövök haza. De félek neki rosszat is okozni. Nem akarom, hogy ő szomorú legyen. Csak hagyjon békén. Nem tudom mit tegyek.


2016. márc. 13. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Hat szep mondhatom. Most akkor mit varsz? Te sajnalod, nem akarsz a lelkebe taposni, de o lepten nyomon megteszi. Nem kell vele talalkozgatni, hiszen ezek szerint sosem vegzodnek jol a talik..Apud rendes embernek tunik a leirtak alapjan, Anyad viszont egy gerinctelen fer*g mar bocs. Ne koss mindent Anyad orrara, igy nem fogja kifecsegni masoknak a dolgaidat. Ne hagyd, h lelkileg tonkretedjen, attol, hogy neki sza*ul alakult az elete, ne engedd, hogy a tiedet is tonkre vagja. Tartsd a tavolsagot!
2016. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Már egy jó ideje (4 éve kb) semmit nem mondok el neki és ha rákérdez, azt mondom, hogy megoldódott.

Csak a kiskorombeli törődése zavar bele. Az az anya-gyermek kapcsolat. Sokat foglalkozott velem kiskoromban. Voltak öngyilkos hajlamai. Nem szeretnék neki rosszat semmiféleképpen, mert hiszem, hogy ez személyiségzavar, meg amúgy is. Csak hagyjuk egymást békén, de egyre kellemetlenebb a névnapi ajándékozás, anyák napjáról ne is beszéljünk..

Mindig azt mondom, hogy nem veszem fel többé a telefont, de aztán mégis meggondolom magam, de igyekszem lerázni. Féltem az ő lelki világát is, attól függetlenül, hogy tudom milyen aljas és undorító életet él.

2016. márc. 13. 15:30
 3/14 A kérdező kommentje:

Ami még nagyon fájt, az az, hogy mikor eljött a karácsony, bomlott családdal, ő azt mondta, hogy ez volt a legszebb és legboldogabb karácsonya, és hihetetlen jól érzi magát.

Ezt nem nekünk mondta, hanem írta valakinek.

2016. márc. 13. 15:33
 4/14 Eszter121 válasza:

Nem dönthetek helyetted. Csak annyit tégy amihez erőd van.


Én olvasva azt látom hogy te nem akarod tartani vele a kapcsolatot csak támogatásra

lenne szükséged, bizonytalan vagy,nem akarsz rosszul dönteni.


De nincs jó vagy rossz döntés.Ami neked belül a legjobb úgy kell döntened.

2016. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem, hogy helyettem döntsetek. Azt szerettem volna megtudni, hogy ti mit tennétek ebben az esetben.
2016. márc. 13. 15:34
 6/14 Eszter121 válasza:
Miért érdekel akkor az hogy én hogy döntenék, ha nem azért hogy felhasználd?
2016. márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Eszter121 válasza:
Te azt a választ akarod hallani amit te már el is döntöttél. Te nagyon jól tudod mit akarsz csak támogatásért jöttél, nem segítségért és nem tetszik a válaszom.
2016. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Én biztos nem tartanám vele, főleg ha a lelkivilágomat szétrombolja és megviselnek a találkozók. Az hogy volt egy időszak, amikor törődött veled rég volt. Az emberek változnak, a múltat pedig hiába kergeted vagy szeretnéd előhozni. Egyébként lehet, hogy anyádat teljesen hidegen hagyná, hogy nem találkozol vele, csak te aggódsz ennyire.
2016. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Megmondanám neki mindazt ami a szívemet nyomja.

Szerintem jobban éreznéd magad tőle. Aztán lépj tovább, és ÉLJ!

2016. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"De félek neki rosszat is okozni. Nem akarom, hogy ő szomorú legyen. Csak hagyjon békén."


NEM kell rosszat okozni, az egyértelmű. Felnőtt vagy, lassan önálló- a gyerekkornak vége. Mit tennék? Csak békésen.

Mint az okos lány a mesében. Ha találkoznék, csak egy semleges helyen, teázóban, hétköznapi témákba mennék csak bele, megkérdezném, hogy érzi magát inni egy teát és elköszönni, kedvesen.

"hoztam is, meg nem is, volt is, nincs is."

[link]

2016. márc. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!