Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ilyen helyzetben?

Mit csináljak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Anya munkatarsa meghalt covidban a hetekben. Anyukám nagyon bepanikolt mert kozel is alltak egymashoz es most eleg rossz lelki allapotban van amit meg is ertek. Viszont a csalad tobbi tagjara is szornyu hatassal van az allapota... Elkezdett egesz nap virussal kapcsolatos hireket olvasni, folyton azt hangoztatja H nap mint nap mennyien meghaltak es rank is rank ragasztja ezt a nyomaszto, depressziv lelki állapotot. Hiába mondjuk neki h ne nézze mert azzal csak magának árt nem hallgat ránk. Ilyenkor felhaborodik h mi me mondjuk meg neki hogy mit csináljon. Sőt azért összeveszett velem tegnap mert boltnyitaskor be mertem menni egy boltba. Maszk volt rajtam, távol álltam az emberektől és háromszor fertőtlenítettem a kezeim minden lehetséges előírást betartottam. Azóta nem szól hozzám...meg jobban bezárkózott amikor más fiatalok sokan házibuliba mennek, nem érdekli őket az egész...én meg csak egy boltba.
2021. ápr. 8. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd rá,meg kell nyugodnia magától is.
2021. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyetértek.
2021. ápr. 8. 18:51
 3/3 anonim ***** válasza:
94%

Semmiképp se veszekedj vele. Nagyon megérintette a munkatársa halála biztosan, és emiatt méginkább fél az egész vírus helyzettől ez elég normális reakció, gyászol stb.

Legyél vele megértő, nem kell mindenről beszámolod neki, hogy épp pl elmentél boltba, ha ennyitől is pánikol, én próbálnám védeni.

Olvass a gyász feldolgozásáról hogyan tudnál segíteni ebben kicsit, a vírus témát viszont kerülném a helyedben ha máshogyan gondolkodtok.

Kitartást!

2021. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!