Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális a fiam és a menyem?...

Normális a fiam és a menyem? Mi a bajuk?

Figyelt kérdés

Nagyon jó viszonyunk van a fiammal, rendkívül szoros kapcsolat. Azonban 4 éve feleségül vett egy vérbeli sznob, nagy elit családból származó lányt, aki úgy forgatja az ujja körül, ahogy akarja. Ez van, az ő választása volt, mi elfogadtuk. Nincs más téren bajunk vele, mert tisztelettudó a lány és rendes.

Viszont az unokáink 3 éves. Gyakran van nálunk és én nagyon sokat szoktam foglalkozni vele, a feleségem is. Viszont egyre furcsábban viselkedett az utóbbi időben a fiam és a menyem. Kezdték nekem magyarázni, hogy így meg úgy kell fogni a gyereket, így kell etetni, úgy kell öltöztetni, stb. Mondtam nekik hogy 52 éves vagyok de nem vagyok hülye. És úgy érzem ha fél tudtam nevelni 3 gyermeket és 2 testvéremet is, akkor csak tudok valamit a gyereknevelésről.

Ezután következett az, hogy miért szólok rá a gyerekre ha valami rosszat csinál (pl üti az üveget, karcolja a bútort vagy rajzolni akar a falra). Nem kiabálok soha rá, kezet sem emelnék soha, de odamegyek és megmagyarázom ilyenkor neki, hogy nem szabad, mert elromlik és tata kell vegyen akkor újat. Vagy hogy eltörik és fájni fog neked ha megváfod magad. Kezdik, hogy ez nem tudom milyen pszichológiai nyomot hagy majd a gyermeken.

Az utolsó csepp a pohárban a hétvégén volt. Az unokám nálunk volt péntektől vasárnapig és szombaton volt a feleségem születésnapja, így este "hárman" ünnepeltünk. Tettem zenét, a kicsi jól szórakozott, játszodtunk és táncolt a kis drága. Vasárnap amikor jöttek érte, a gyerek mondta, hogy tegyem be a zenét amit hallgattunk, mire betettem. Valami mulatós zene volt a 90-es évekből, de nem olyan ami trágar vagy pajzán lenne. Erre kifakadt a drága fiam hogy milyen zenéket hallgat a gyermek és hogy ők kultúrára akarják nevelni, nem prolinak.

Nem vagyok gyerek, sem sértődékeny de felment a cukrom. Mondtam neki, hogy ha neki én, aki felnevelte egy proli vagyok, akkor nem kell apának szólítson. Mondtam azt is, hogy ha ennyire nem tetszik, ahogy az unokámat neveljük, nem kell hozzánk hozzák. Igen, a mindenem a gyerek, de ha ennyire gondot jelentek, akkor vigyék ahova akarják. Csak ne sírjanak majd hogy nincs hova vinni vagy ne mondják azt hogy én zavarom el őket.

Ma jöttek ebédre és már-már rendeződni látszott minden, amikor a menyem tett egy olyan kijelentést, hogy a gyerek nálunk csak hülyesége két tanul. Nagy vita lett persze ebből, csúnyán összekaptunk.

Mit tegyek? Mi ez? Ennyire megbolondította a fiamat ez a nő? Ugyanúgy neveltük mint az unokánkat, hirtelen most mégis hozzá nem értő snekik lettünk. Sajnos nagyon rosszul érezzük magunkat emiatt a feleségemmel és nem tudjuk mi legyen. Imádjuk az unokánkat és alig várjuk hogy láthassuk (egyetlen unoka)



2021. ápr. 9. 23:56
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:

29

Itt nem az anyagi részéről van szó, mi is esszük az avocadot, szeretjük. De nem hiszem hogy egy ekkora gyermeket napi szinten ilyesmivel kéne etetni. Egyen az a gyerek friss zöldséget, húst, házi ételeket és jó minőségű gyümölcsöket. Ne ezeket a vegyi anyagokkal termesztett műtermékeket.


30

Pontosan. De a gyermek kell ismerjen minden zenét. Semmi rossz nincs abban ha tud a gyermek szórakozni és nem Beethovent hallgat kisgyerekként.

2021. ápr. 10. 09:24
 32/61 anonim ***** válasza:
83%
Jó nagy barmok mindketten már ne is haragudjon kérdező vagy nem tudom tegeződhetünk e?Mindegy,elég buták ezek ketten mert minden kell a gyereknek nemcsak a bio szrságok már bocsánat a csúnya kifejezésért.Én mikor gyerek voltam szalonna+kenyér katonákat kaptam paprikával,paradicsommal és makk egészséges voltam.Több a kár sokszor mint a haszon a csirkemell és egyéb vacak ételek miatt mert műtápos állatokat esznek az emberek manapság és nem olyan mint a házi hiába okoskodnak össze vissza.Mi disznóvágás után rakjuk mélyhűtőbe a húst és érdekes semmi bajunk tőle és nem eszünk csirkemellet.....
2021. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
36%

Mindketten ugyanolyan hülyék vagytok, ti meg a fiadék is.


Ők azért, mert görcsösen ragaszkodnak a merev szabályaikhoz, amivel nyilván jót akarnak a gyereküknek, csak közben nem fogják fel, hogy ha ilyen szintén igénybe veszik a segítségeteket, akkor engedniük kell a gyeplőn és elfogadni, hogy nem álltok készen 0-24-ben az elveik követésére.


Ti meg azért vagyok hülyék, mert ugyanilyen merevek vagytok a másik oldalról, azt hiszitek, mindent jobban tudtok, csak mert valahogy felneveltetek már egy gyereket, ugyanazt a szöveget tolod a disznóhússal meg hagymával - persze, mert gondolom télen is vegyszermentes kiskerti dolgokat vesztek az unokának, mi? - , mint a fiadék az avokádóval és minimálisan sem akarod elfogadni, hogy az ő gyerekük, ezért illene tiszteletben tartani valamennyire a kéréseiket.


Szóval, egyikőtök sem hajlandó semmi kompromisszumra, csak toljátok a hatalmi játszmát a gyerek felett. Majd idővel kiderül, ki jár rosszabbul, ők, ha nem tudják lepasszolni a gyereket vagy ti, ha nem látjátok az unokát.

2021. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
52%
"Mondtam azt is, hogy ha ennyire nem tetszik, ahogy az unokámat neveljük" Felneveltél 3 gyereket, ugy ahogy neked tetszett, ők a sajatjukat ugy nevelik ahogy nekik tetszik hiszen ők a szüleik a nevelés az ő dolguk. Nagyon sok mindenbe belekotsz mivel etetik, mit engednek neki, hogyan oltoztetik stb. Mindegyikről lehet velemenyed, de a döntés minden esetben az övék, amit nektek tiszteletben kellene tartani addig amig a gyermek egeszsegere ez nem káros. A menyed életmódja és a fiadé is szinten az ő dolguk, semmi közöd hozzá, úgy élnek ahogy nekik jó a lényeg, hogy boldogok legyenek. Mindent kritizálsz, pedig egyszerűen ők csak másképp boldogok, fogadd el, mert az unokád is felnőttként a szülői minta szerint fog élni nagy valószínűseggel szeresd őket, olyannak amilyenek. Felneveltél 3 gyereket mégsem rémlik neked, hogy a gyerekek a nagyiéknál, jóízűen megehetnek olyan ételt is amit otthon, addig nem voltak hajlandoak. Nekunk az oviban is volt ilyen eset, hogy a dajka néni, örömmel újságolta, hogy megevett valamit a gyerek, amit otthon a szajaba sem volt hajlandó venni. Hasonlóan sznobnak gondolhatott engem is az anyósom, amikor kicsi volt a lányom, en is nagyon sok mindent nem engedtem, de ő mindig megkérdezte miért nem szeretném, és indoklásnal megértette, elfogadta akkor is ha nem értett vele egyet. Gyerekként imádott nagyiéknál lenni, viszont ahogy kezdett felnőni egyre jobban látta a különbséget az eletmodjaink között, már nem érezte magát jól náluk. Gimiskent nem is nagyon akart menni hozzájuk, mert megbántani sem akarta őket, ekkor már nagyon bizalmas kapcsolatban voltam anyosekkal a fiúk miatt, mert ott is közvetítenem kellett mindig, ő sem akarta megbantani őket. Csiszolgattam mindkét oldalt, hogy újra összehangolodjanak. Ma már egyetemista a gyerek, örül a nagyszülőnek ha találkoznak jól elbeszelgetnek, de ehez kellett, hogy a nagyszulok elfogadjak, hogy mi így vagyunk boldogok, mai napig gyerek a büszkeséguk, mindenkinek őt dicsérik,folyton hallom vissza. Viszont a gyerekünk az unokatessokal nem igazán foglalkozik, nagy a távolság gondolkodásban tőlük és nyilvános helyen gyorsan el is köszön tőlük.
2021. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem itt csupán a stílus a baj, de az nagyon. Pl én nem engedem be az otthonunkba a Bartos Erika-féle könyveket, mert igénytelenek. Egy barát egyszer olyat hozott ajándékba a fiamnak. Mondtam neki kedvesen, de határozottan, hogy legközelebb kérdezze meg, mit hozhat, mert ezt a gyerek nem kaphatja meg. Nem volt sértődés. Viszont ha azt mondtam volna neki, hogy te büdös proli, mit képzelsz, az én gyerekem nem fog ilyen szemetet olvasni, akkor lett volna. Ez a különbség. Beszéld meg a fiaddal, hogy használjon tisztességes hangnemet, ha hozzád beszél. Ugyanakkor tök mindegy, hány gyereket neveltél fel, ez az ő gyerekük, ha vele valamit mashogy kell, azt neked be kell tartani.
2021. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:

32

Természetesen tegeződhetünk :)


Igen, én is szalonnán és házi kolbászon nőttem fel, és a gyermeknek is gyakran adok. Semmi rosszat nem csinál és a kicsi is szereti. Úgy eszi a hagymát mint az almát, harapja.

2021. ápr. 10. 10:23
 37/61 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy a szülő nevelési elveit a nagyszülő tartsa tiszteletben, az alap, de másrészről, ha egy szülő szívességet kér, hogy a nagyszülő vigyázzon a gyerekére, ráadásául napokig, akkor meg ne akadjon fenn apróságokon. ELVEKRŐL, ne szőrszálhasogatásról beszéljünk!

A stílus meg akkor is elfogadhatatlan lenne, ha tartalmilag a szülőnek lenne igaza, de nincs.

HA együtt vagyunk, én is mondok anyámnak ezt-azt, hogy én mit engedek meg meg mit nem, meg mik az én nevelési elveim, de ha rábízom, akkor kb. az az "elvárás", hogy biztonságban legyen. Az, hogy tartalmasan és kellemesen töltse az időt, "bónusz". Ha meg nem bíznék anyámban, nem hagynám rá a gyerekem, hanem keresnék más megoldást.

2021. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, de senkit nem érdekel, milyen kaján nevelted fel a gyerekeidet. Azok a te gyerekeid voltak, a te döntéseid, a te elveid.


Az unokádnak neg vannak saját szülei, akik mást látnak jónak és a ti részetekről is jó paraszt dolog, hogy minimálisan sem tudjátok tiszteletben tartani a kérééseiket. Gondolom, neked sem tetszett volna, ha a szüleid folyton kritizálnak és beleszólnak, hogy neveled a gyereked.


Mondom, a fiadék is ugyanolyan hülyék mint te, de a gyerek akkor is az övék. Lehet itt kakaskodni a hagymával meg szalonnáddal, ne is alkalmazkodj, cseszegesd őket még jobban, csak aztán nehogy visszafele süljön el a dolog és nehogy te sírj itt 1 év múlva, hogy nem viszik az unokát.

2021. ápr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 A kérdező kommentje:

38

A szüleim beleszóltak és gyakorlatilag ők tanították meg minket hogy hogy kell gyermeket nevelni. Minden tanácsokat meghallgattuk. A fiam 25 éves, két éve fejezte be az egyetemet és egy éve dolgozik. Milyen tapasztalata van neki? Én megpróbálom tiszteletben tartani őket de gyermeket nevelni nem az internetről kell megtanulni.

Ha nem hozzák az unokát, vigyék ahova akarják. De úgyis hozzák. Anyatárshoz nem viszik, mi meg szívesen látjuk. Az unokáink is veri ki a hisztit ha nem lát minket egy bizonyos ideig vagy édesanyámat. Ő si gyakran ügyel rá és gyakran van nála a gyerek. Én most is megmondtam a fiamnak, hogy bármennyire fáj, ha csak okoskodni akarnak az én házamban és az internetes fórumokon olvasott marhaságokat többet érnek mint 50+ év élettapasztalata, akkor rendezzék ahogy akarják, de ne sírjának hogy mi nem segítünk és hogy nem adunk tanácsot. Csak ne sírjának... Anyámmal is ezt csinálták, de anyám pontra tette őket és lenyugodtak. Viszont rólunk nem szád lltak le. De nem is ez a gond. Csak oldódik végre meg mert nem normális ez a helyzet.

2021. ápr. 10. 11:02
 40/61 A kérdező kommentje:
Szerintem itt mindenben a menyem keze van. A másik fiam és lányom sosem csinál ilyen hisztiket. Igaz, nekik nincs gyerekük, és a másik fiamnak nem is lehet, mert a felesége sajnos meddő, de egyikük sem változott meg és lett ilyen önfejű meg okoskodó.
2021. ápr. 10. 11:09
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!