Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális a fiam és a menyem?...

Normális a fiam és a menyem? Mi a bajuk?

Figyelt kérdés

Nagyon jó viszonyunk van a fiammal, rendkívül szoros kapcsolat. Azonban 4 éve feleségül vett egy vérbeli sznob, nagy elit családból származó lányt, aki úgy forgatja az ujja körül, ahogy akarja. Ez van, az ő választása volt, mi elfogadtuk. Nincs más téren bajunk vele, mert tisztelettudó a lány és rendes.

Viszont az unokáink 3 éves. Gyakran van nálunk és én nagyon sokat szoktam foglalkozni vele, a feleségem is. Viszont egyre furcsábban viselkedett az utóbbi időben a fiam és a menyem. Kezdték nekem magyarázni, hogy így meg úgy kell fogni a gyereket, így kell etetni, úgy kell öltöztetni, stb. Mondtam nekik hogy 52 éves vagyok de nem vagyok hülye. És úgy érzem ha fél tudtam nevelni 3 gyermeket és 2 testvéremet is, akkor csak tudok valamit a gyereknevelésről.

Ezután következett az, hogy miért szólok rá a gyerekre ha valami rosszat csinál (pl üti az üveget, karcolja a bútort vagy rajzolni akar a falra). Nem kiabálok soha rá, kezet sem emelnék soha, de odamegyek és megmagyarázom ilyenkor neki, hogy nem szabad, mert elromlik és tata kell vegyen akkor újat. Vagy hogy eltörik és fájni fog neked ha megváfod magad. Kezdik, hogy ez nem tudom milyen pszichológiai nyomot hagy majd a gyermeken.

Az utolsó csepp a pohárban a hétvégén volt. Az unokám nálunk volt péntektől vasárnapig és szombaton volt a feleségem születésnapja, így este "hárman" ünnepeltünk. Tettem zenét, a kicsi jól szórakozott, játszodtunk és táncolt a kis drága. Vasárnap amikor jöttek érte, a gyerek mondta, hogy tegyem be a zenét amit hallgattunk, mire betettem. Valami mulatós zene volt a 90-es évekből, de nem olyan ami trágar vagy pajzán lenne. Erre kifakadt a drága fiam hogy milyen zenéket hallgat a gyermek és hogy ők kultúrára akarják nevelni, nem prolinak.

Nem vagyok gyerek, sem sértődékeny de felment a cukrom. Mondtam neki, hogy ha neki én, aki felnevelte egy proli vagyok, akkor nem kell apának szólítson. Mondtam azt is, hogy ha ennyire nem tetszik, ahogy az unokámat neveljük, nem kell hozzánk hozzák. Igen, a mindenem a gyerek, de ha ennyire gondot jelentek, akkor vigyék ahova akarják. Csak ne sírjanak majd hogy nincs hova vinni vagy ne mondják azt hogy én zavarom el őket.

Ma jöttek ebédre és már-már rendeződni látszott minden, amikor a menyem tett egy olyan kijelentést, hogy a gyerek nálunk csak hülyesége két tanul. Nagy vita lett persze ebből, csúnyán összekaptunk.

Mit tegyek? Mi ez? Ennyire megbolondította a fiamat ez a nő? Ugyanúgy neveltük mint az unokánkat, hirtelen most mégis hozzá nem értő snekik lettünk. Sajnos nagyon rosszul érezzük magunkat emiatt a feleségemmel és nem tudjuk mi legyen. Imádjuk az unokánkat és alig várjuk hogy láthassuk (egyetlen unoka)



2021. ápr. 9. 23:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
38%

Na, kérdező, hát te sem nagyon dicsekedhetsz a gyereknevelési módszereiddel, ha a fiad még csak egy éve dolgozik, de már 3 éve gyereket csinált egy lánynak, gondolom mások pénzén élősködve és pluszban még csak azt nézi, hogy tudná lepasszolni a saját gyerekét, csak hogy ne kelljen vele lenni.


Lehet, hogy neked sem anyád tanácsai alapján kellett volna gyereket nevelni, és akkor normális fiad lenne, mert nagyobb gondok vannak itt, minthogy szalonnát vagy avokádót eszik-e valaki. Te ilyen tipikus "ki ha én nem"- jellemű, zsarnokoskodó, mindenkinélmindentjobbantudó, tiszteletlen ember lettél, a fiad meg élősködő, nemtörődöm valaki.


Lehet, hogy ideje lenne felhagynotok a családban azzal, hogy a saját fejetek után nevelték a gyerekeket, mert láthatóan nem működnek az 50+éves tapasztalataitok, olvasgassatok inkább a neten, hátha a következő generáció már értelmesebb lesz :D

2021. ápr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
43%

"egyikük sem változott meg és lett ilyen önfejű meg okoskodó."


Egy kicsit túltoltad, kérdező, itt bukik ki, hogy kamukérdésről van szó megint. Ennek tipikus jele, mikor a kérdező direkt olyan jellemzőt aggat rá az általa kritizáltra, ami pont a kritizálót jellemzi. Azt várod, hogy mindenki ugorjon. :D


Mindig túltoljátok, az a baj, inkább jelentem is a kérdést.

2021. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

41

A fiam egyetemre járt. Megkérdeztem hogy megnősülhet-e. Mondtam hogy igen. Kapott házat, fizettem a kiadásokat, a fiam. Mindegyik gyermekem megkapta ugyanazt. Nem lepasszolják, mi mondtuk hogy ha a gyermek akár, hozzák hozzánk.

Kérlek ne minősíts. Nem tiszteld és nem is hatalmaztalak fel rá. A fiamat se minősítsd kérlek.


42

Én nem aggatok semmit rá és nem akarom hogy senki ugorjon. Meg is mondtam, hogy ne ugorjon senki, mert nem tisztje senkinek sem kritizálni minket. Egy tanácsot kértem.

Jelentsd nyugodtan :) ha ebben leled örömöd. Nem tudom mit nyersz vele.

2021. ápr. 10. 12:41
 44/61 anonim ***** válasza:
60%
Bárcsak nekem ilyen apósom és anyósom lenne! Én szívesen örökbe fogadnám magukat! :D Viccet félretéve. Mennyien vágynak arra, hogy legyen segítségük és olyan, akik tényleg foglalkoznak a gyerekekkel nem csak ránéznek, köszönnek, aztán mennek, mert nekem csak ennyi jut. Én a kisfiamat mindenhova cipelem magammal, még a nőgyógyászhoz is vittem, mert senkire sem tudom hagyni. A menyed és a fiad is önző és nem értékelik amijük van. Ez a burokban tartott gyerek szindróma elég gyakorivá kezdett válni és a szülők elvesztették a realitásukat. A fiam például már rockot is hallgatott, mert az apja zenész és nagyon tetszett neki, el is kezdett bobolni a dobverővel a cintányéron anélkül hogy bármiben kárt tenne. Boldog és élvezi. Megérdemelnék mindketten hogy ne segítsetek nekik, csak a gyerekeknek rossz, mert ők látni hogy szeretnek titeket és odafigyeltek arra, hogy ne sérüljenek meg. Szerintem ez kellene a legfontosabbnak lenni. A fiaddal meg tényleg először kettesben beszéljetek. Én nőként azt tudom mondani neked, hogy a feleségek sokszor erőszakosabbak, mint a férfiak. Manipulatívak, magabiztosak és saját akaratuk érvényesítése a legfontosabb. Valószínűleg a fiad ilyen nőt fogott ki. Utána beszélj a menyeddel, ha nem érti meg az álláspontotokat, akkor ne ajánljátok fel a segítségeteket, ne vigyázzatok napokat a gyerekekre, akkor majd a menyed rájön hogy milyen is valóban segítség nélkül, milyen mikor kettesben nem tud a férjével együtt lenni. Így is el volt kényeztetve, egy 3 éves gyerekre nem szoktak napokig vigyázni a nagyszülők, legalábbis az én környezetemben biztosan nem. Akkor majd lehet elgondolkodnak egy kicsit.
2021. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező! Talán ez a probléma forrása! Elkényeztettétek a gyerekeiteket, mindent a fenekük alá toltatok. Ház, lakás, napokig gyerekvigyázás. Az ilyen gyerekek sokszor önző felnőttekké válnak, megszokták hogy semmiért sem kell megdolgozniuk, megküzdeniük. Nem kell félretenni lakásra, albérletre, ingyen gyerekfelügyelet, nem kellett mindjárt iskola után dolgozni menni, vagy egyetem mellett diákmunka, mint a szegényebb egyetemistáknak. Egyszerűen nem tudja a fiad milyen az ha nincs segítsége és nem is akarja, mert úgy érzi neki ez jár.
2021. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
55%

Nem olvastam végig, de szerintem meg lehet mondani nekik, hogy ha nem tetszenek dolgok, akkor ne vigyék hozzátok a gyereket. Bízzák másra, esetleg vegyenek fel mellé angol nevelőnőt.

(Ja, és zabálni sem kell odajárni.)

2021. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

44

Köszönöm szépen a választ! Azt hiszem így fogok tenni, ez lesz a legjobb.


45

Igen,lehet hogy itt hibáztunk. De én jót akartam neki, hogy meg legyen mindene. Azt adtam meg neki, amit én is megkaptam a szüleimtől anno. De igen, igazad van. Lehet hogy rá nem volt jó hatással ez.

2021. ápr. 10. 13:34
 48/61 anonim ***** válasza:
59%

A 43-as kommenteddel csak te minősíted tovább a szülői képességeidet, ha igaz egyáltalán. És a francokat nem lepasszolás, mikor egy 3 éves gyerek folyamatosan egész hétvégéket és még a hétköznapokat is a nagyszülőknél tölti. A szüleinek nincs is rá igénye, hogy vele legyenek.


Amúgy poén, hogy idejössz, lényegében elhordod mindenféle agymosott, befolyásolható, a gyerekével alig foglalkozó idiótának a fiadat és aztán még hozzáteszed, hogy amolyan tipikus, szülők pénzén felnőttet játszó semmittevő, és akkor kikéred, hogy mi minősítjük őt. Hát, nem kell minősíteni, mert megteszed azt itt te, az apák gyöngye. Ilyen jól sikerült a nevelésed, amire olyan büszke vagy.

2021. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:

48

Én is rendszeresen vittem a szüleimhez és engem is vitték. Persze azokhoz a nagyszűlőkhöz, akik szívesen láttak. Nekünk nem teher a gyermek és gyakran mi is kértük hogy hozzák hozzánk.


A fiam nem semmittevő. Jogi egyetemet végzett, mindig nagyszerűen tanult, jelenleg a családi vállalkozásban dolgozik. Én ajánlottam fel, hogy ne dolgozzon, inkább tanuljon hogy sikeres lehessen.

De ennek semmi köze ahhoz, hogy a mindenlében kanál menyem befolyásolja őt és olyanná tatte, mint amilyen ő.

Foglalkozik a gyermekkel, én ezt nem mondtam. A menyem is. Rengeteget. Az hogy hozzánk hozzák, normális dolog (legalább is nálunk)

Köszönöm, apák gyöngye a minősítést. A "trollkodást" hagyd otthon vagy ne írj. Köszi.

2021. ápr. 10. 15:09
 50/61 anonim ***** válasza:
47%
A fiad mégis ezt a mindenlébenkanál lányt választotta. Bár, gondolom a szülői minta hatása, hiszen ti magatok is láthatóan mindenlébenkanál, beleszól szülők vagytok :D
2021. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!