Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról az anyáról...

Mit gondoltok arról az anyáról, aki azért utálja a gyerekét mert az hasonlít az apjára?

Figyelt kérdés

Semmi sem jó neki amit csinálok, mert mindig apámat látja bennem, akit én is utálok, egy semmittevő, lusta ember, semmihez nem ért, csak fekszik egész nap meg ossza az észt. Tehát nekem sem jó vele a viszonyom, anyám meg egyenesen gyűlöli. Viszont bármikor összekapunk anyámmal, mindig azzal jön, ha mondjuk leülök, hogy "apád is pont így szokott ülni, ilyen pózban. Te kiköpött olyan vagy mint ő!" Sokszor hangot ad ennek, hogy az arcvonásaimban is őt látja, meg már egy ártatlan ülésben is. A külsőről annyit, hogy én nagyon sajnálom, hogy vannak közös vonásaink, mert egy nagyon csúnya ember, és olyan igénytelen is. Én igényes vagyok, de vannak hasonló vonásaim mint neki, ez engem nagyon zavar, mert sosem volt jó kapcsolatom vele, mindig csak beszólogatott, meg parancsolni, megtervezni az egész életem. Egy nagyon zsémbes, rosszindulatú ember lett mára már.

És anyám tudja nagyon jól, hogy engem zavar, hogy kicsit hasonlítok rá, és annál inkább mondogatja, pedig ígyis önbizalomhiányos vagyok. Meg mondom egy ártatlan ülési pózba, vagy egy ártatlan nézésbe bele tudja magyarázni, hogy "tisztára olyan vagyok mint ő". De erről én nem tehetek? Viselkedésre nem vagyok olyan, meg természetre sem, és a mozgásom sem hasonlít az övéhez, nem mozgok máshogy mint bárki más, csak anyám magyarázza bele, hogy az is olyan. Bezzeg az öcsém alig hasonlít rá, ezért nyilván ő a kedvenc, mert ő anyámra jobban ütött, én meg vagyok a lenézett semmirekellő csak mert van néhány közös vonásom apámmal amiért anyám utál, mert őt látja bennem. Szerintetek ez a viselkedés normális az ő részéről, meg úgy bármelyik szülőtől, hogy azért utálja a gyerekét mert az utált házastársra emlékezteti?


Amúgy nem túlzok, meg nem tinihisztizek, tényleg utál. Legalábbis én nem tudom, hogy az az anya, aki a gyerekét k**vázza, csak mert valamit rosszul csinál, meg undorral néz rá az apja miatt az hogyan szerethetné a gyerekét. Ma is meg akartam ágyazni (igen, tudom most megkapom, hogy milyen életképtelen vagyok, hogy eddig nem tudtam, de mindent anyám csinál, hiába mondtam már neki 1000x, hogy had ágyazzak meg, mert meg akarom tanulni, meg a korombeliek már rég egyedül csinálják, végül mindig megcsinálta amíg egy pillanatra kimentem a szobámból, szóval nem vette soha figyelembe a kérésemet, mondván, hogy én úgyis el**sznám, meg ahhoz se értek biztos.), én hülye még mindig anyámnak akarok megfelelni, erre gyűrötten raktam fel a lepedőt (utána igazítottam volna) és nekiáll őrjöngeni, hogy mi a fenét csinálok meg milyen béna vagyok már. És így indult a mai veszekedés, ezt csak azért írtam le, hogy lássátok, hogy neki soha semmi nem jó amit én csinálok, bezzeg az öcsikém még egy kenyeret sem tud megkenni, mert anyuci megcsinálja neki, ne fáradjon vele (ő 14 éves lassan). Zoknit is anyuci húz rá, mert ő még nem tud, de nem is próbálkozik, neki kényelmes, hogy anya megcsinál mindent helyette. Én meg próbálkozok, meg már önállósodnék amiben tudok, de ezt is elveszi tőlem, mert úgyse jó úgy ahogy én csinálom, leszedi az egész huzatot, és ő megcsinálja "jól".


16L



2021. ápr. 11. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Anyád egy gané
2021. ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
A legszanalmasabb dolog az, ha valakirol a kulseje alapjan itelkezunk.
2021. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyudnak el kellene válnia apudtól és neked meg anyudtól, ha betöltöd a 18-at..
2021. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Hát... Ez nagyon szomoru dolog, és pedig csak ő tehet róla hogy ő az apád, régen valami mégis megtetszett neki benne ...

Szerintem csak a saját életének kudarcát felerősítette az hogy lát téged felnőni és hogy még száz lehetőség vár rád, O meg besavanyodott.

Igazságtalanság hogy téged hibáztat amiért apadra is hasonlítanak, remélem kitorsz ebből a helyzetből, minden jót!

2021. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kerj segitseget valakitol hogy vmbeszeljen anyukaddal. Gusztustalan amit muvel a sajat gyerekevel...
2021. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért mégis az anyád volt az, aki az apádat választotta ki arra, hogy az apád legyen...

Próbálhatod megkérdezni anyádtól, miért pont az apádat választotta annak idején...anyád nyilván kiakadnak ezen a kérdésen, de ez rávilágít arra, hogy max. saját magát hibáztathatja. A szeretetet nem lehet kierőszakolni (és kiérdemelni sem), de azt igen, hogy anyád tisztességesen bánjon veled és saját hibáiért ne téged okoljon.

2021. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6, hát igen, nekem ennyi bőven elég lenne. Nem kell, hogy szeressen, csak legalább ne okoljon azért amiről én nem tehetek.
2021. ápr. 11. 23:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Probaltad el mondani ezeket ? Kicsit a sarkadra allni?
2021. ápr. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem
2021. ápr. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!