Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés volt az, amikor...

Milyen érzés volt az, amikor mások gyerekeihez hasonlítgattak Titeket a Szüleitek?

Figyelt kérdés
2019. júl. 17. 22:44
1 2
 1/19 anonim válasza:
88%
Jajj mindig ez volt. De szerencsére nem a szüleim, ők úgy szerettek ahogy voltam❤️. De egyébként roppant idegesítő amikor mondják hogy jaj hát a xy ilyenkor már tudott pl. síelni meg úszni. Fú hát akkor kivagyok.
2019. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 xcoralinex válasza:
86%
Én úgy érzem, hogy nem vagyok elég jó nekik. Felnőtt vagyok már, most azt hallgatom, hogy a volt osztálytársaimnak már házastársa és gyereke is van.
2019. júl. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Pocsék, pláne akkor, ha én nem is éreztem előtte, hogy a másik gyerek jobb lenne nálam bármiben, tehát nem rajongtam érte.


Úgy éreztem nem vagyok elég jó, értéktelen vagyok, jobban kell tepernem, hogy szeressenek, hogy valami baj van velem, hogy nekem nem megy, hisz másnak magától sikerült..


Nagyobbként utáltam ezekért a szüleimet, tudtam, hogy nem akarnák xyt a gyereküknek, mert más dolgokat kifejezték, hogy nem kedvelnek benne, csak szemezgetnek, hogy tökéletes legyek, mert nem vagyok elég. Úgy éreztem úgy érzik, nem tettem meg eleget, nem tettem meg mindent, folyamatosan többet és többet vártak, amit nem tudtam nyújtani.


Továbbá elhitették velem a hasonlítgatásokkal, hogy mások, akiknek valami nem megy annyira, rosszabbak nálam(látod xy nem tudja azt se, te meg már igen, különleges vagy), ezt is gyakran emlegették, így kiskoromban egyszerre voltam beképzelt pukkancs és sírós hisztigép váltakozva, abszolút kiszorultam a közösségből, érthető módon ezt nagyon nem tolerálták, szerencsére később korrigáltam, de addigra oda lett a gyerekkorom.


Nagyon rosszat tesz a gyerekeknek a hasonlítgatás, teljesítménykényszert szül, bizonytalanságot és tönkrevágja az önbizalmat.

2019. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Nyilvánvalóan érzékeltem a "burkolt" elutasítást. Nem volt kifejezetten épületes élmény...
2019. júl. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
Különösebben nem zavart, hiszen én is ugyanezt csináltam. "A Pisti mindig kitakarítja a szobáját vele nem kell a szüleinek veszekedni" momdat anyutól normális volt, ahogy tőlem is a " A Kati sokkal több zsebpénzt kap mint en". Nincs ezzel semmi gond, nem kell többet látni bele mint ami
2019. júl. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Sehogy, mert nem hasonlítgattak..
2019. júl. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Salx Narval ***** válasza:
28%
Nagyon nem mindegy, hogy ki, milyen vonatkozásban és milyen hangsúllyal mondja. Nyilván az sem mindegy, hogy mi mennyire tartjuk jogosnak, magánügynek, v ép sértőnek az észrevételt. Mindenki hasonlítgat de ezt magunkban is tarthatjuk. Én nagyon utáltam, ha mások, másokhoz hasonlítgattak ( azt is ha ezzel dicsérni akartak )ezért én sem teszem. Megjegyzem az én szüleimre sem volt jellemző a hasonlítgatás, olyannyira, hogy egy konkrét példát sem tudnék felhozni pedig biztosan volt ilyen eset is, inkább a közelebbi rokonok, ismerősök tették és főleg sértő módon.
2019. júl. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon utáltam..mikor amúgy jeles tanulóként néha kaptam egy négyest és anyu jött a szokásossal a verés után: XY meg tudta írni ötösre..Te nem?! :(
2019. júl. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hány éves voltam. Amíg kicsi, addig tökre nem érdekelt. Kamaszkoromban erre is érzékenyebb voltam, mint minden másra is egy kamasz. Aztán felnőttem, és megtanultam elengedni a fülem mellett. Majd te is felnősz.
2019. júl. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

"Bezzeg az X.Y. meg tudta tanulni??? Ő nem kapott kettest???" - fú, de utáltam hallgatni.


A srác azóta államtitkár, én meg itt válaszolgatok a gyakorikérdéseken. Valami mégiscsak volt abban...


De a kedvencem, amikor az idősebb generáció azzal jött, hogy bezzeg, amikor ők annyi idősek voltak, mint én...


Ezt persze már a saját gyerekeim is utálják.


- Figyelj fiam! Hány éves is vagy te?

- 14, apa.

- Én a te korodban már 15 voltam!

2019. júl. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!