Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a táplálkozás tudományi gondolkodásmódról hogy nincs egészségtelen étel csak egészségtelen mennyiség?

Figyelt kérdés
2019. febr. 24. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Azt, hogy ostobaság.
2019. febr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1. Miért?
2019. febr. 24. 10:27
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez igaz volt addig, amíg nem volt génmódosított és mindenféle szintetikus anyagokkal t e l e b a sz o tt étel.
2019. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen igaz.

A megfelelő étrend alapja a kiegyensúlyozottság, ha az illető odafigyel az arányokra ehet mindent.

Mondjuk kapásból nem mindegy, hogy naponta két kocka csokit eszik meg vagy egy táblányit.

De ez bármire igaz, ha túl sok vizet iszol még bele is halhatsz pedig egészséges.

2019. febr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Ez nem teljesen igaz.


Fontos a MINŐSÉG és a MÉRTÉK is.


Nincs egészségtelen étel?


Ebből a szempontból ehetnél mondjuk reggelire szalonnát tojással, ebédre oldalast krumplival, vacsorára meg szalámis kenyeret minden nap, ha nem viszed túlzásba a mennyiséget. Eredmény pár éven belül? Elhízás, köszvény, májproblémák, szív-és érrendszeri gondok, magas koleszterin, vitamin-és ásványianyaghiány.


Vagy nézzük az ellenkezőjét.

Ehetnél minden reggel abonettet, ebédre salátát, vacsorára meg teát keksszel - csak ne vidd túlzásba. Eredmény? Anorexia, vitamin-és ásványianyaghiány, emésztési gondok, gyomorszűkület...


Mindent változatosan kell fogyasztani, legyen minden nap zöldség, gyümölcs, hüvelyes, olajos mag és gabona is az étkezésedben, mert ezek látnak el fontos vitaminokkal, ásványi anyagokkal, antioxidánsokkal, rostokkal, energiával (szénhidrát), egészséges zsírokkal (telítetlen zsírsavak, omega zsírsavak),és részben fehérjékkel is (arányfüggő mennyire).


Emellett pedig figyelj arra, hogy ne ess túlzásokba, ne fogyaszd mindig ugyanazokat az ételeket, az adott csoportokon belül is váltogasd az alapanyagokat.

2019. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Múltkor bementem a közeli vegyesboltba azzal, hogy veszek valamit, amit gyorsan el lehet készíteni vacsorára. Húst nem tartanak, ezért kivettem a fagyasztóból egy sajttal, sonkával töltött mirelit pulykaizét. Elolvastam az összetevőket, volt belőlük vagy 60, köztük módosított kukoricakeményítőtől kezdve szójafehérjéig mindenféle felesleges és káros marhaság. Vissza is raktam szépen, és vettem 10 tojást rántottának...

De, vannak egészségtelen ételek. A fenti pulykafasírtból én egy falatot sem ennék meg, max. az éhhalál küszöbén gondolkodnék el rajta. És hány ilyen ételnek nevezett műizé van a boltokban? Sokan el se olvassák, mikből áll, amit megesznek, vagy nincs is lehetőségük megtudni, mondjuk egy gyorsbüfében vagy napi menüt felszolgáló étteremben.

Ha kizárólag természetes alapanyagokról van szó, akkor talán már egyetértek ezzel a kijelentéssel.

2019. febr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Stimmel.

Bármit lehet enni, mértékkel.

2019. febr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!