Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önzőség, ha emiatt haragszom...

Önzőség, ha emiatt haragszom rá? Van más is ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Néhány éve anyukám öngyilkosságot kísérelt meg, amikor 13 éves voltam. A szüleim elváltak, ketten éltünk és egyik nap mikor haza értem a suliból nem volt otthon, késő este sem ért haza és az égvilágon semmit sem tudtam róla, azt sem tudtam hol keressem. Majd egy munkatársa szólt, hogy kórházban van, mert egy teljes doboz xanaxot vett be. Hetekig volt a pszichológián, én pedig teljesen egyedül, magamra utalva voltam otthon. A közelben élő nagymamám foglalkozott velem, de már nagyon betegeskedett akkor. Amíg anyukám kórházban volt minden egyes látogatás maga volt a pokol, olyan dolgokat láttam, amit egyetlen gyereknek sem lenne szabad, szinte mindig az ápolónők vigasztaltak, mert a folyosón bőgtem.

Ma már jobban van, nagyjából talpra állt, de bennem hatalmas a harag iránta és emiatt bűntudatom van. Ha eszembe jut, hogy képes lett volna magamra hagyni és ki tudja mi történt volna velem, ha nem éli túl mindig szörnyen ideges leszek. Még mindig emlékszem arra a rémes érzésre amikor nem jött haza és fogalmam sem volt mihez kedjek, illetve sokszor eszembe jut a kép, ahogy az ágyhoz volt kötözve amikor egyszer meglátogattam. Tudom, hogy rossz élete volt a válás után és nehéz volt neki, de még sem érzek sajnálatot, hanem csak haragszom, amiért ilyen gyenge volt. Úgy érzem önzőség egy depressziós emberre haragudni, de közben nem tudok tenni ellene.

Neki ezt még sosem mondtam el, nem is szoktunk arról az időszakról beszélni. Szerintem ő nincs is tisztában azzal, hogy mit éltem át akkoriban és, hogy ez mennyire hatással van még most is rám.

Van más is, akinek valamelyik szülője öngyilkosságot kisérelt meg? Hogyan tette túl magát rajta és voltak-e benne hasonló érzések?


2021. ápr. 21. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Én nem vagyok pszihológus, de lehet kéne pszihólogus (baszki nem tudom leírni a szót! XD), szóval, szerintem nem vagy önző, de édesanyád próbált valahogy vigsztalni?
2021. ápr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Hat igen, ezt kisgyerekkent megelni kegyetlen lehet. Nem tudni mi jarhatott a fejeben amikor erre vetemedett (mondom ezt ugy hogy... nekem is megfordult a fejemben mar...nem kivanom ezt az erzest senkinek). Szerintem lekell ulni es beszelni errol meg akkor is ha faj es nehez. Biztos benne is hasonlo erzesek lehetnek az akkori idoszakrol, haragudhat magara hogy majdnem itthagyott teged.
2021. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
62%
Tényleg rossz érzés lehet a tudat, hogy egyedül maradhattál volna, viszont szerintem próbáld meg megérteni az ő érzéseit is. Neki szerinted könnyű volt ezt megtennie? Vajon milyen belső vívódáson mehetett keresztül, amikor rádöbbent, hogy majdnem magadra hagyott? Valószínűleg még a mai napig gyötrődik emiatt és ugye a depresszióból sem lehet csak úgy hipphopp kigyógyulni. Nem önzőség haragudni, te is csak ember vagy. Szerintem próbálj meg megbocsátani neki, mert ezzel leginkább saját magadnak, illetve a kapcsolatotoknak ártasz.
2021. ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

jogos a haragod, es a buntudatod is emiatt, ezek teljesen emberi erzesek. anyukad melyponton volt, depresszios, es e iatt nem csak magarol nem tudott gondoskodni, rolad se.


az jo hir hogy most mar talora allt, de neked valoszinuleg csak terapia segitene abban, hogy ezt feldolgozd. keress fel egy pszichologust. a pszichologus valasztas kicsit olyan mint a parvalasztas, lehet nem fog az elso bevalni, akkor tovabb kell menni es keresni mast. sok sikert es erot kivanok ehhez, de a legfontosabb, hogy ne ostorozd magad amiatt, ahogy erzel !!

2021. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer ki kellene bőgnötök magatokat egymás vállán, és lezárni a dolgot.
2021. ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
1-es vagyok, azt kifejtettem, hogy anyukád sem hibás.
2021. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg anyuddal, hogy mit éreztél akkor és mit érzel most persze normális stílusban. Gondolok itt arra, hogy nem kell az orra alá dörgölnöd, hogy miken mentél keresztül akkor, de szerintem beszélned kéne vele. Lehet így könnyebben meg tudnál neki bocsátani.
2021. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Azt tanácsolom, hogy mind a ketten, együtt menjetek el ezzel a problémával pszichológushoz.


Anyád lehet erről nem is tud. Lehet hogy kapisgálja, szégenyli is magát miatta, de mivel te nem hánytorgatod a szemére, így "spongyát rá", nem beszel róla.


Erre szakember kellene.

2021. ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rendeződött a dolog?
2022. aug. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!