Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bírósági végzés van róla,...

Bírósági végzés van róla, hogy a gyerek az anyánál lett elhelyezve, de mégsem tesz ennek eleget? Teendő?

Figyelt kérdés

Elváltunk és a volt feleségem kikötötte, hogy ő a gyám, közös felügyeleti jog nincs, 2 hetente a hétvége az enyém + gyerektartás.

Bíróság meg is határozta, darabig ment is. Minden hónapban megkapta az 50.000 Ft-ot és mentem is a gyerekért, majd időre visszavittem.

Kedves anyuka rájött, hogy teher a gyerek, túl sok neki, ezért többnyire nálam van, mert ő nem ér rá. Nem érdekli, ha nem érek rá, olyan rásózza az én! szüleimre. Szeretném magamhoz venni, de ő tiltakozik és fenyegetőzik.


Milyen esélyeim vannak, ha a bírósághoz fordulok? Szeretném nevelni, meg tudok adni neki mindent, jóformán így is velem van, csak elegem van már a folytonos csesztetésből, ami az anyja felől érkezik.


Amúgy a kislány szereti az anyját és várja is, hogy jöjjön érte, de csak hitegeti. Pszichésen is megviseli, az óvodában is szóltak már, hogy intézkedni kell, mert nincs jó hatással.


2021. ápr. 27. 11:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Először is az exed nem a gyereketek gyámja, hanem a gondviselője. Gyámja akkor lenne a gyereknek, ha meghaltak volna a szülei.


Ha elmúlt 2 év az ítélet jogerőre emelkedés e óta, indíthatsz új pert.

2021. ápr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Mindenesetre kezdd el dokumentálni a dolgokat, bizonyítékot gyűjteni.
2021. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Le lett pontozva az első, pedig igaza van.. A szülő nem gyám. Max ha fogyatékos nagykorú gyerek gyámja, de itt szó sincs erről. A két évet meg nem kell kivárni, jelezni a gyámügynek mi van, anyucit gyerektartásra kötelezni, a bírósághoz fordulni hogy tiéd legyen a felügyeleti jog. Lehetőleg kizárólagos.
2021. ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem én pontoztam le, valóban a gondviselő. Én hibáztam.


Nekem nem kell, hogy gyerektartást fizessen, nem vagyok rászorulva, csak élhető életet szeretnék, mert ez már nem az.

Nekem az egy hét itt, egy hét ott is megfelel, a gyerek érdekeit nézve ez lenne a legjobb, de ő nem tudja -akarja- ezt megoldani, mert mit képzelek én. Természetesen vállalnám a kizárólagos felügyeletet is.

2021. ápr. 27. 11:26
 5/21 anonim ***** válasza:
53%
Ne vedd rossz néven, de az a pénz nem a tiéd, a gyereket illeti . Ha neked nem kell, tedd félre a gyereked életkezdéséhez. Jól jön majd neki.
2021. ápr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
12%

3!


Miután semmi kirívót nem írt a kérdező, tehát anyuka nem lett hirtelen alkesz, drogos, gyermekbantalmazo, jelenleg nincs alap egy soronkivuli gyermekelhelyezési perhez. Ebben az esetben pedig bizony ki kell várni a 2 évet

2021. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

#5. Gondolom úgy értette, hogy el tudja tartani a gyereket anélkül is...

Jelenleg az anyuka költi el gondolom azt a pénzt, ami apuka fizet, ha nem is nála van a gyerek nagyrészt...

2021. ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
"Miután semmi kirívót nem írt a kérdező" Tehát az hogy nem törődik a gyerekével, nem ok? Az hogy nem nála van a gyerek, hanem rásózza másra, nem ok? Szerintem igen.
2021. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
5%

Bocs, de nem érsz rá, teher, ha a olyankor a szüleidhez viszi, akkor miért is kell a gyerek?

Teljesen normális, hogy néha olyan dolga van, hogy a gyereket másra kell bízni. Örülj, hogy hozzád viszi, nem idegenre hagyja.

2021. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az egy hét itt, egy hét ott is megfelel, a gyerek érdekeit nézve ez lenne a legjobb


NEM!!!! És ezt úgy mondom, hogy gyerekként három hónapig így éltem. Szerencsére a szüleim meghallgatták, amikor elmondtam, hogy nekem ez rossz, és megszüntették ezt a marhaságot.

2021. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!